Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Odpoved ledvic

Odpoved ledvic

Spoštovani!

Glede na vaše hitre in izčrpne odgovore se tudi jaz obračam na vas s svojo težavo.Že kak teden imam neprestano mrzle noge in roke, non stop hodim na vodo,sicer me ne peče niti ne boli.Me je pa začelo kakšne tri dni nazaj boleti v križu in navzdol v medenico in noge.Poleg tega imam že nekaj dni čudne bolečine v trebuhu, kot bi bila napihnjena in občutek slabosti( bruhala pa nisem).Vročine nimam,pritisk po naravi konstantno nizek(90-110/60-70).Nasplošno počutje je zelo zelo slabo,v navalih sem čisto brez moči.Imam pa tudi občutek nekakšnega čudnega zadaha iz grla,ne znam opredeliti kakšnega.

Kaj bi to lahko bilo, strašijo me z odpovedjo ledvic,z uremijo….

lep dan

Drznil sem si popraviti naslov (prilepil se je namreč “izvid ORL”)
Težave so lahko iz različnih zgodb (niste napisali starosti), imate lahko od virusne okužbe, do “običajne” bolečine v križu, depresije, refluks, težave z zobmi (zadah)… … … Po netu vam iz opisanega težko sicer postavim diagnozo, a na čudo stvari bi pomislil prej, kot na ledvično odpoved.
Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Lepa hvala za odgovor:
Se opravičujem ker sem pozabila na starost:38 let.Res je, da kar nekaj časa rahlo smrkam (brez kašljanja),v navalih kiham tudi do 10 x zapovrstjo,imam težave v ledvenem in križnem delu hrbtenice,zobje so brez
problemov in težav,psihično pa sem zelo sprejemljiva za še tako nepomembne probleme, vsako stvar si jemljem preveč v negativnem smislu.
Sicer pa če lahko še to:kako pa lahko opazimo,(kakšni simptomi)da ledvice ne delujejo normalno oz. da ne filtrirajo odpadnih snovi iz telesa.

Lep deževen dan!

Običajno nimamo nobenih znakov ali težav (dokler ne gre za hudo okvaro). Ker pa se mi zdi, da vas bolj kot znaki zanima, če to imate vi (in povezujete z odvajanjem večjih količin vode), je pri odpovedi zadeva obratna (manjše odvajanje vode, zato kopičenje vode v telesu in odtod zatekanje)
Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

kaj pomeni crea113 v krvi in kakšno povezavo ima to z ledvicami

Crea je kreatinin in nam služi za oceno delovanja ledvic, ker ta v telesu nastaja dokaj konstantno (odvisno predvsem od mišične mase), izloča pa se preko ledvic. Porast tega v krvi je lahko znak slabšega delovanja ledvic (lahko tudi treniranja…)
Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!

Imam eno vprašanje. Moje mu fantu so pred tremi leti odstranili ledvico (star je 28 let). Druga ledvica naj bi delovala 86%. Vzroka niso odkrili, sumijo pa, da naj bi ena ledvica že od rojstva delovala slabše. Preden so mu jo odstranili je delovala le 15%. Bil je na UZ trebuha in je vidnih več kamnov na tej ledvici, ki jo še ima. Zanima me, ali lahko kamni kažejo na slabšanje funkcije druge ledvice ali ovirajo ledvico pri delovanju? Sicer nima težav, na vodo gre redno, doosti pije…

Lep pozdrav in hvala za odgovor

Kamni niso znak slabšega delovanja ledvice, niti ne poslabšajo njenega delovanja, če ne motijo odtoka urina.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spošzovani!
Star sem 56 let.Dolgoletno se zdravim radi visokega krvnega tlaka.Od bolezni imam arterijsko hipertenzijo, hiperholesterolemijo in kronično odpoved ledvic.Od zdravil vzamem zjutraj concor,ravel,emozul, zvečer pa pravastatin carduro inaspirin100.Prosim za nasvet kako in s čim upočasnit odpoved ledvic. Kaj lahko za to naredim sam.Zadnje 14 dni me tudi močno boli levo in desno nad križem na zadnji strani hrbta. Lepo prosim za pomoč . Hvala lepa in lep pozdrav.

Pozdravljeni!
Razumljiv in pregleden prispevek najdete tukaj: http://www.zveza-dlbs.si/bolezen.html
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!

Imam vprašanje za vas glede odpovedi ledvic. Se zavedam, da sem v rizični skupini, saj sem diabetik tipa 1 že 40 let.
Že pred 20 leti so se mi začele pojavljati beljakovine v urinu. Pred 12 leti prvič tudi povišan kreatinin 113. Z zdravljenjem pritiska, ki je urejen nekje med 120/130- 60/70 in urejenega diabetesa HBA1C med 5,5 do 6,2 v zadnjih 15 letih, sem potem kreatinin spravil na 100-106.
Ob zadnjih dveh pregledih pa je le ta zopet skočil na višje vednosti 123. Tako kot sem povedal se zavedam posledic, ki jih povzroča diabetes, pa vendar. Kakšna je pot do popolne odpovedi ledvic? časovno?
Morem povedati, da se ukvarjam tudi s športom, kolesarjenje, (cestno, gorsko) hoja v hribe (tudi visokogorje) smučanje (alpsko, turno) pa še drugi manj zahtevni športi.
Splošno počutje sicer dobro. regeneracija sicer malo počasnejša kot pred leti, ampak ok.
UZ narejen OK.
Kaj lahko pričakujem, predvsem časovno kako ta reč napreduje?
Hvala za odgovor.

Zdravo Roman, na podlagi navedenih izvidov pravzaprav ni možno govoriti o napredovanju ledvične odpovedi, gre za majhne spremembe v vrednostih kreatinina, poleg tega ta ni odvisen le od ledvične funkcije, temveč še marsičesa, predvsem od mišične mase, pri vas, kot športniku še toliko bolj. Napovedovati, kdaj naj bi pri vas nastopila popolna ledvična odpoved oz če sploh kdaj, je torej nemogoče.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,prosila bi vas za podrobnejšo razlago izvida,ki ga prilagam. V upanju na čimprejšnji odgovor vas lepo pozdravljam.

[img]http://s24.postimg.org/ldykaztld/izvid.jpg[/img][/url]

Pozdravljeni! Popolnoma nobenih informacij nimam o vašem zdravstvenem stanju in razlogih za te preiskave. V ospredju teh izvidov pa je ledvična funkcija, ki je po teh izvidih močno zmanjšana.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni.

V začetku tega tedna sem nenadoma dobil povišano temperaturo (okoli 38C), hudo bolečino v predelu ledvic na obeh straneh, poleg tega pa temnejši in smrdeč urin ter zelo pogosto uriniranje (do 30x na dan). Včeraj in pa danes se je bolečina še povečala, hkrati pa se vedno bolj pojavlja občutek utrujenosti in zadihanosti, prav tako na čase omotica. Naročiti sem se hotel pri osebni zdravnici, pa je danes polno zasedena, zato bom šel k dežurnemu. Naj samo še dodam, da sem imel pred 3 meseci razlit slepič, ter tedaj tudi vnetje mehurja in ledvic, od takrat naprej pa me pestijo razna vnetja, ki se jih nikakor ne znebim.

Zanima me, ali je možno da gre za ponovno vnetje mehurja in ledvic in kaj mi svetujete. Lp, Danijel

Pozdravljeni,
ponovno se javljam. Izvid se nanaša na mojega partnerja,ki je bil lansko leto v avgustu hospitaliziran zaradi kronične odpovedi ledvic. Tudi urina ni mogel odvajati,zaradi česar je imel nekaj časa kateter.Diagnoze,katere so mu postavili ob odpustu iz bolnice pa so naslednje: hiperplazija prostate,obstruktivna nefropatija, renalna anemija,sekundarni hiperparatiroidizem,hiperkeliemija,huda metabolna acidoza,bruhanje in pa odvisnost od ledvične dialize. To je bilo lani v avgustu.
Nakar so mu v okrobru istega leta opravili ponovno rekonstrukcijo fistule na desni roki,saj je z prejšnjo prišlo do težav- ni delovala. Takrat pa so bile diagnoze naslednje: rekonstrukcija fistule desne roke,tromboza vene cefalike,kronična ledvična odpoved 5 stopnje,AVF,primarna arterijska hipertenzija,hiperplazija prostate,obstruktivna nefropatija,sekundarni hiperparatiroidizem in realna anemija.
V novembru pa je imel operacisjki poseg TURIS prostatae (15 g) et evaporisatio. Na izvidu histologije,ki je bila opravljena pa piše:
Makroskopsko: Prostata, TUR: Podolgovati koščki rjavkastega tkiva. Reprezentativni material v 7 kaset.
Diagnoza: Prostata, TUR: Blagfna benigna hiperplazija prostate. Manjši Kronični vnetni infiltrati.
Od zdravil sedaj redno uživa po priporočilu zdravnikov le še Diuver 10 mg 2 zjutraj in pa Ranvela 800 mg 2x na dan med jedjo.
Ta njegov izvid krvi je do sedaj najslabši,zato pa sem prosila vas za mnenje. Je to normalno za takšne bolnike?
Upam,da ne prosim preveč,če vam napišem še to,da bi želela tudi vašo razlago na vse to kar sem sedaj napisala. V pričakovanju vašega podrobnega odgovora vas lepo pozdravljam in se vam najlepše zahvaljujem za vaš čas.

Pozdravljeni ,
v mojem prejšnjem pisanju sem pozabila dopisati še to,da je prišlo pri partnerju po operativnem posegu na prostati do izostanka sperme,saj mu le ta zateka le v mehur. V nedeljo pa sem mu opazila rumeno barvo v očeh.

Aha, potem je tista ledvična odpoved pojasnjena stvar. V izvidu ni drugega, kot opis stanja, za katerega veste in da je pregled tkiva po operaciji prostate pač benigno povečanje prostate. Rumene beločnice, ki so nastale na novo bi lahko bile zlatenica, možno, da gre za dodatno težavo z žolčnikom in ali jetri in naj jih pregleda zdravnik.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

stars sem 30 let. imam povisan pritisk.katere tablete mi svetujete?v kolikih odstotkih pride do odpovedi ledvic zaradi tablet?se to pogosto dogaja?hvala

Pozdravljeni, seveda ne morem na osnovi nič podatkov oceniti, katero zdravilo je najboljše za vas, ledvične okvare zaradi pritiska so bistveno pogostejše, kot zaradi zdravil.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close