Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja kaj lahko namažem na kruh

kaj lahko namažem na kruh

10m otroku?

Hvala za ideje!

jaz ji mažem ramo in marmelado, oziroma namažem mali košček in ji ga dam v usta, ker sama še ne zna jesti namazanega kruha. Ona pa drži v roki svoj kruh oz. zemljico.
lp

kislo smetano in avokado

Maslo, tunin namaz ali ribjo pašteto, zelenjavni namaz, moja dva imata zelo rada njami paštetke, tavečji sploh potem pa še tamali hoče.
Sirne namaze ala zdenka sir..
dober tek

Za tunino je ravno zadnjič Tanč na pediatriji napisala, da raje ne. Evo link:

paštetke in zdenka siri niso za dojenčke!!!
namaži ju skutko, lahko ji dodaš kaj sadja
ali pa maslo, ragarino raje spusti
pa zmečkan avokado je res dober
moja svakinja je mazala tudi zmečkano banano

aleksa01
prebereš kdaj kaj vse je v pašteti?
pa v zdenka sirčku? pa ribji namaz?
dojenčku????

razen doma kuhane marmelade popolnoma nič!

Frutek (sadni), je kot marmelada, pa še bolj vpije se v kruh,
margarina je zdrava (revija moj malček)
sirne namaze
kislo smetano

Argeta junior (prepisano z embalaže): fino mleto kuhano kokošje meso, rastlinsko olje, sirotka, voda, kokošja jetra, čebula, kokošja mast, škrob, mlečne beljakovine, razmaščena sojina moka, jedilna sol, začimbe. Ravno za čisto majhne dojenčke ni, sicer pa jaz osebno ne vidim v tem nič strašansko hudega. Razen sojine moke (je pač ne uporabljamo in ne kupujemo) nič takega, česar že sama od sebe ne bi prej kdaj skuhala trenutno 8,5 mesecev staremu dojenčku.

In v finem kokošjem mesku v pašteti misliš da ni svinjarije, da je samo meso? kaj pa konzervansi? pa snovi iz embalaže, ki jih tako majhno dete še ne more predelati? čeprav je EU specifikacija navesti vse setavine, proizvajalci ŠE VEDNO NE NAVEDEJO VSE SVINJARIJE, ki je v paštetah.

Če veš, da je noter svinjarija, ki je ni na deklaraciji, potem prosim, da v imenu vseh nas, ki verjamemo deklaracijam, prijaviš vse skupaj pristojnim inšpekcijam.

Argeta junior pašteta- naša ima zelo rada (stara 2 leti) – na njej piše-brez konzervansov (enako kot Njami paštete). Ampak mi ni čisto jasno kako ima lahko neka hrana tako dolgo trajnost in je BREZ konzervansov.
Da v piščančji ni svinjine ne dvomim – če ne piše, je 100% ni! Imajo kar stroga pravila in hude kazni, če bi to kršili.

Kaj daješ pa v doma skuhano marmelado, da tako dolgo traja?

Menim, da desetmesečniki sploh ne potrebujejo kruha, na katerega bi mazali razne reči, sploh ne namazov. Nimajo še takih potreb in če se bodo navadili kruha (že sam kruh redi), bodo sam onarazen lezli.
Moja hči je nora na kruh, se je kar poznalo kako je postajala okrogla, tako da smo ga zelo omejili. Majhen košček za veselje, škrob pa itak dobi v krompirju in testeninah pri kosilu.
Pa ne me karat da stradam bogega otroka!

Meni pa se razni namazi, marmelade, masla, tudi paštete (v omejenem obsegu), pri deset in več mesečnem otroku ne zdijo tako zelo narobe. Moja je stara sedaj enajst in gre v jasli prihodnji teden. Kaj pa mislite, da tam zajtrkujejo? Tudi vse te zadeve, ki so jih nekatere zgoraj opisale kot svinjarije.
Jaz naši, ko se spomnim na kruh (sama ga uživam zelo malo), če sva doma namažem razne skutine namaze (s sadjem, zelišči), maslo, marmelado, sirne namaze, dam ji tudi sir, pa kdaj tudi kakšen košček piščančje klobase.
Uživajmo vse te stvari, ampak zmerno in nam ne bo hudo. Tudi pašteta enkrat na vsake kvatre ne bo škodila. Sicer pa strinjam glede količine kruha, da res ni potrebno da kar naprej v roki držijo rezino kruha. Jaz ji na sprehodu raje ponudim, krhelj jabolka ali hruške, pa tudi riževe oblate obožuje.
LP

New Report

Close