Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja sin se igra z Barbiko..

sin se igra z Barbiko..

Sinko je star 4 leta in pol in od nekdaj bolj miren fantek, nikoli ga niso zanimali avtomobilčki, pač pa rad gleda knjigice, riše, poje, tolče po instrumentih..
Prejšnji teden je pri moji mami se pravi babici odkril mojo staro barbi punčko in zdaj je barbi glavna..baBi je celo nahecal, da je za Barbi kupila oblekico, ker je imela samo kopalke.
Moj mož se je totalno ujezil, češ kaj se gremo kaj se ima mali za igrat s punčkami, da naj ga še našminkamo i n oblečemo v kiklo in podobne.
pa v smislu da bo mali..vemo kaj..ne bi tu pisala..ker se itak pri babi vedno igra z rutami, šali, pomerja njene čevlje..
Sploh mu nisem mogla dopovedat, da je pač v takem obdobju, da ima en svoj domišljiski svet, da ga zanimajo vile, ki letijo po zraku..tudi za maškare je rekel, da bo princ, da mu mora babi naredit krono in ogrinjalo, jaz pa kupit čarobno palico..skratka nikoli noče bit Spiderman, ninja želva ali kaj podobnega, lani je hotel bit oblečen v rožico, leto poprej v indijančka.
meni se ne zdi nič narobe s tem, zdi se mi bolje kot pa da se strelja s pištolami in ne vem kaj še vse..
kakšno pa je vaše mnenje? Bot to obdobje minilo? kako naj pomirim moža?

to ni nič takega,tudi punčke se igrajo z kao fantovskimi igračami..pustite otroku njegov svet,s čim se igra še ne pogojuje ničesar

Jezus, no. Tvoj mož rabi enga psihiatra … mogoče si je tudi sam želel igrati s punčkami kot otrok, pa ga je njegov oče zatrl 😉
Jaz sem se kot majhna igrala s pištolami in avtomobili, sestra pa samo s punčkami, pa nisem lezbijka. 🙂

Nič skrbet, otroci imajo domišljijo, hvala bogu. Pač tvoj fantek ni podlegel “množicam” in se ne igra Spidermane, kot večina “pravih” fantov. Bodi vesela.

nova
Uredništvo priporoča

Tako se je obnašal moj brat in je gej. Zelo srečen dečko je.

Skoraj zagotovo bo minilo, lahko pa se zgodi da tudi ne. Pri nas je to trajalo do šestega leta, ko je še hotel nalakirane nohte in našminkane ustnice kot mamica. Mislim, da ko bo šel v šolo in se začel družiti s sošolci, bo veliko drugače.

joj quatro, zdaj si me pa “pomirila”..

Ne sekiraj se zaradi tega in pomiri moža. Moj sin se je do petega leta igral z dojenčkom, hotel je imeti baby borna, voziček in vso ostalo opremo, ki sodi zraven. Druga najljubša igra pa mu je bilo kuhanje in imel je tudi svojo kuhinjico, s posodicami, hrano…, oblekel si je predpasnik… Sledile so igre z instrumenti, knjigice, kocke…avtki nekje na koncu, če je že bil posebno dobre volje.
Nikoli mu nismo branili teh iger, kvečjemu spodbujali smo ga.
Danes je star 7 let, hodi v drugi razred. Najljubše igre: transformersi, ninje, speidermen,… in ostale pošasti, nogomet, letala … – skratka vse, kar zanima fantke njegovih let.
Mislim, da je tudi pri tvojem sinu to samo prehodnega obdobja.

Pri nas se hčerka že od nekdaj rada igra z avtomobilčki in vse kar spada zraven. Ima tudi tepih s cesto. Smo šli npr. v trgovino pa je izbirala kateri avto bi hotela. Jih ima več, kot punčk. Saj se z njimi občasno igra ampak daleč prednjačijo avtočki. To pa res ni nič takega. Pustimo otroku naj si sam izbira igrače. To še nič ne pomeni, da bo npr. kasneje drugače usmerjen. Pustimo jim veselje in jih ne vkalupljajmo. Hčerka bo stara 8 let in ji nič ne fali. Res ne komplicirajte. Mož naj se pa malo “skulira”.

ja, kuhal je tudi zelo rad, zdaj ne več, pa zdravnika se je igral, zdravil igrače. pa trgovino, s tisto malo blagajno, pa mene je skos hotel po laseh frizirat:)

ne se sekirat zaradi tega,raje barby,kot da ti meče bombe po stanovanju

*****Tudi zate sonce sije****

moj se igra z avtomobilčki v svoji sobi,ko gre pa k sestrci pa se igra z winx,jih oblači in vse ostalo.star tudi 4,5let.nič takega.

so mi neumni moški,ki pravjo,če bo gay pa ni več moj.lahko bi vedel,da se to razvije že v maminem trebuhu.če bo moj ga bom imela vseeno rada,kaj bo delal pa v spalnici mi pa najbrž ne bo razlagal kot tudi jaz ne njemu.

Moj brat se je tudi igral s posodami in “bajbikami”, pa mu zdaj ko je odrasel prav nič ne fali. Mi smo to pripisovali temu, da je obkrožen s samimi puncami in so mu take igrače blizu. No, on se je igral tudi z ninja želvami in spidermeni ter dinozavri, vendar so bile eno obdobje “bajbike” 🙂 taglavne. Nič takega, če vprašaš mene.
Me pa jezijo moški, ki se jim dobesedno strga če slučajno vidijo da ima njihov sinček roza slinček. Beda!

ella

Moj se je tudi s pupicami igral, tekmoval v plesu in je sedaj pravi ded!Ko bi vidla koliko pup se ogreva zanj in on si je izbral pravo lepotico, ki ima v glavi več kot večina moških, ki jih poznam! – ima dober okus!
Je pa res, da mu še sedaj gre na živce moško prepucavanje v smislu – kdoo ima močnejšo mašino, pa nepretrgano govorenje o nogometu…je bolj družinski človek in ima kar nekaj umetniške žilice in ceni medčloveke odnose, komunikacijo, spoštovanje različnosti…
Možu kar razloži, da moškost ni pogojena z avtomobili in količino popitega piva, razen ko zaradi slabega sexsa to prekrijejo s tem.

Ne vem zakaj bi te mogla mirit. :))

Tudi moj brat se je obnašal bolj fantovsko, ko je pričel v šolo hodit. Tudi na pogled je pravi moški, ni nič poženščen ali kaj podobnega. Ga pa spolno privlačijo moški. Je zaradi tega kaj slabši človek? Bi tvoj sin bil kaj slabši, če bi bil gej?

Živjo,

menim, da ni nič narobe. Sama sem se vedno igrala izključno z avtomobilčki, se pretepala….barbike me niso zanimale. Moj brat pa ravno nasprotno…za rojstni dan smo njemu kupovali punčke 🙂 Pa mi danes nihče ne verjame, ker pravijo da delujem zelo nežno in žensko in si ne predstavljajo, da sem se v zgodnji mladosti rajši borila z mečem kot igrala s punčkami. No, brata pa še vedno zanimajo punčke in ne fantje 🙂

Sama imam dva sinova, ki sta sicer tipično moška (avtomobilčki, pretepanje, borba z meči itd.), ampak tudi če ne bi bilo tako, me ne bi skrbelo. To je pač takšno obdobje, sin je zelo občutljive narave, in tudi ko bo odrastel, bo imel posluh za druge. Lahko ste samo veseli, ker bo odrastel v čutečo osebo….in ne kar nekaj. Pa tudi če bi slučajno čutil privlačnost do istega spola….jaz bi svoje otroke vedno podpirala v vseh odločitvah in bi bila ponosna nanje. Vsekakor pa to, da se mu ne kupi določene vrste igrače ničesar ne spreminja. In mislim, da je najbolj pomembno, da otrok zraste v dobro osebo, spolne usmeritve pri tem niso pomembne.

Sicer sem pa 100%, da je to obdobje. Poleg naju z bratom, jih poznam še veliko, ki so se v mladosti igrali ravno kontra, kot so od njih pričakovali, pa so danes popolnoma “normalni”. Mogoče to samo nakazuje, da bo fant bolj nežne narave. Kar punce itak obožujemo 🙂

tudi meni se zdi, da razvija fino motoriko, že če poskusi barbi oblečt in slečt, kar ni ravno simple vsaj meni se zdi, vlečt tisto obleko gor in dol..Poleg tega se je mali še hecal in rekel mojemu očetu; glej dedi, Barbi ima zizike! Skratka nič takega, ampak mož pa dobil popizditis!In mi rekel da mu ne bi slučajno še kupila kaj, ker mali me je fehtal, da mu kupim vilo(je videl v trgovini kao Barbi s krili…)

:))))
Se spomnim, ko je moj sin, v letih kot je sedaj tvoj, želel punčko. Seveda sem mu jo kupila in je bila njegova glavna igrača kar nekaj časa. Je tudi moj mož pa še kdo rekel, da to ni kao normalno. Đizus no…… Če se pa deklice igrajo z avtki in raznimi fantovskimi igračamai pa je ok ali kaj? Moja deklica -5 let ima tudi najraje bagerje in kladiva…itd.pa kaj.
Danes je sin “normalen” 19 letnik. :)))))
Kar pusti otroku, da se igra s čimer želi.

mož je homofob in ga to spravlja ob živce:) Sicer pa pustite otroka, da si sam izbira igrače. Moja najljubša je bila pištola, lok itd, pa nisem postala lezbijka, skoraj neverjetno, ne.

Tudi moj nečak se je rad igral z barbikami, pa punčkami, pa kuhal je, pa frizure in podobne punčkaste igrice. V šoli je imel kar nekaj težav zaradi “poženščenosti” in to je edino, kar bi mene skrbelo. starši so ga tko-tko, malo so ga razumeli, malo pa bi raje videli, da se igra s spidemeni in podobno.
Zdaj je fant na gimnaziji. Še vedno je tak, bolj nežen, bolj umetniški, bolj estetski. Uspešen je v plesu in igralstvu, pa punc ima toliko, da se jih kar otepa.

quattro, ne, ne bi imela sina nič manj rada, tudi če bi bil gej ko odraste..imam kar nekaj kolegev gejev.. tko da..samo me pač zanima, če je to le obdobje, ki mine ali ne. ja itak pa da eni imajo stereotipe, da čim je plesalec, frizer..je pa gej avtomatično.. tudi moj mož ima take trapaste..po njegovem bo mali moral trenirat karate tko kot on.. Ker to razvija tudi duhovno in bla bla.. tu bi se jaz lahko obesila na kao strereotip da je to le za pretepače čeprav temu ni tako. Ja, mož pač ne razume te “ženske plati”, čeprav imamo doma še punčko, mlajšo, samo ona se še ne igra s punčkami

New Report

Close