Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek nega bolnika na domu

nega bolnika na domu

Mama je onkološki bolnik, ki v celoti ne more več skrbeti za sebe. Rada bi našla gospo, strokovno usposobljeno, ki ji del dneva preživela z njo, poskrbela tudi za njeno higieno (kopanje, nohti, umivanje glave…).

Ima kdo dobro izkušnjo s kakim servisom, ki se ukvarja z nego na domu? Zanima me za Ljubljano.

Koliko prb.stane ura?

Pripada onkološkemu bolniku patronažna oskrba na domu na napotnico? Kaj ta patronaža sploh nudi?

Najlepša hvala za pomoč. Vesela bom vsake informacije.

Izkušenj nimam,edino tole:http://www.patronaza.com/
Še več podatkov o patronaži službi, vpišite v iskalnik “patronažna služba

patronaža ne bo preživela del dneva z nekom na domu, temveč opravila potrebne preveze in to je to, za to ji pripda napotnica. za nego na domu se moraš obrnit na zasebne ponudnike t.i. patronažnih storitev, oz. nego na domu. mislim pa da ti lahko pomagajo tudi na pristojnem CSD-ju, vsaj z nasveti kam se obrnit, saj je ta del oskrbe in pomoči še ne dolgo nazaj bil v njihovi domeni.

nova
Uredništvo priporoča

Patronažna sestra je namenjena za izvajanje zdravstvene nege na domu, ne za skrb za higieno in vsakdanja opravila okrog bolnika. Moja stara mama je nepokretna – ne more hoditi, ker si je zlomila kolk. Negujejo jo domači, patronažna pa pride vsake toliko malo pogledat, z njo se lahko posvetujejo glede nege in prehrane, občasno pride napravit klistir, če so težave s prebavo le prehude, in podobno.

Tega ne bi smela reči, ampak poišči kako medicinsko sestro v penziji.

V našem domu – največjem v Sloveniji, nudimo pomoč na domu. Ker je stvar čisto nova – od decembra 08, ti lahko o teh storitvah in cenah kaj več povem v ponedeljek, ko bom v službi. Gre pa za MB.

patronažne sestre zdravstvenega doma hodijo na dom in opravljajo le izvajanje-jemanje krvi,dajanje zdravil,skrb za rane,menjave katetrov,..

nega na domu izvajajo socialne oskrbovalke,ki ni nujno,da so po poklicu med.sestre.z vodjo podpišete pogodbo o izvajanju storitev,ki jih nato oskrbovalka izvaja.izgleda nekako takole:pride tja,naredi kar ima in nič več,račun za 1 uro pa je od 25eur dalje.

mi smo tole zadevo izvajali 3 tedne,ker nismo dobili doma,ki je bil že rezerviran 7 let prej in smo bili 1 na čakalni listi.ti povem ga.je prišla 3x na dan,zrihtala mojo teto v 25 min(štela se je cela ura).delala je samo nego.če dobr preračunaš se ti dom cenovno veliko bolj izplača.mama bi imela 24 urno nego,5 obrokov,stalno brigo nad njo,24urno zdravniško pomoč,kar je najbolj važno čisto rit,da ne pripelje do vnetij,preležanin in drugih stvari.

sama sem delala v patronaži.od 10 zaposlenih sem imela edina izobrazbo zdr.tehnika.šefinji je bilo večinoma do zaslužka in so bile tele nege nestrokovno izvedene od drugih sodelavk kar mi je šlo v nos.kmalu,ko sem 2 zanosila sem dobila domov knjižico,ker mi niso hoteli plačevati porodniške,sem odšla za vedno od njih.ampak to je druga zgodba.

Če imate veliko denarja, in če boste imele gromozansko srečo, potem najemite žensko, ki bo negovala vašega bolnika.

Ideja za vse brezposelne. Da bi šli za nego bolnika na domu, pa ne. Je treba preveč delat, a ne.

Ja, za takšne plače, kot jih ponujajo, je treba res preveč delati. Več kot očitno sama še nikoli nisi skrbela za nekoga. Ko pa boš, se pa javi.

Žal ti moram povedati, da skrbim za mamo. In vem, kako je.

JOLKA, za več informacij mi prosim pusti na zasebnem sporočilu svoj mail naslov.
Naj ti povem da sem zdravstvena delavka, ki izvajam tudi nego na domu, za bistveno ceneje kot so pisale o ceni zgoraj.
Kaj več pa kot rečeno v privat sporočilih.

sončnicaaa, ker je tvoj mail skrit, mi prosim piši na [email protected]

Hvala.

Če iimaš res doma mamo, potem tudi veš, da to delo ni za vsakega. Moraš imeti prvo kot prvo nekaj izkušenj ali vsaj nekaj dni, da te sploh uvajajo, da veš kako in kaj. Saj že samo umivanje bolnega človeka je nekaj čist drugega, kot se umivaš ti. da ne govorim o dvigovanju in previjanju. Ne, da bi ti nekdo pokazal previjanje odrasle osebe si težko predstavim, da bi kdo znal.

In povej mi, ti bi ta prvega brezposlnega vzela in dala, da ti skrbi za mamo? Mah, si faca, ni kaj!

Ti si pa cepljena!:-)))

Ideja za brezposelne, ja pa ja de!

Še za v gmajno ni vsak dober, kaj šele za nego ČLOVEKA!!!

R

poglej in pobrskaj pod tem naslovom
pred dnevi je bila po polnoči čudovita oddaja po televiziji in predstavniki imajo tudi svojo stran
menda se najdejo vse informacije o negi na domu, o pripravi na dom in kam se človek obrne po pomoč
sama še nisem imela časa pobrskati po tej strani

drugače pa na hitro-tole

srečno Bodi, kar si, ostalih je tako že preveč!

Mogoče ti pridejo podatki s te spletne trani:

http://www.zod-lj.si

Tu pa najdeš članek o socialni oskrbi starejših na domu:
Oskrba starejših na domu[/url]

pozdravljeni!

Jaz bi se pozanimala, če kdo rabi kakšno pomoč zanego in skrbo doma.
Doma sem iz okolice Murske sobote.

Koristne informacije o negi bolnika na domu so vam na voljo na spletni strani : http://www.negabolnika.si/

Zanima me ali potrebuje kdo nego na domu v Mariboru?

New Report

Close