Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

antibiotiki in dojenje

Default avatar

saaaa

kakšne so vaše izkušnje z dojenjem in antibiotiki. A lahko dojim, če jem antibiotike?
Default avatar

mava

Kaj pa navodila v škatli?
Default avatar

*nataša*

Na forumu dojenje sem prebrala, da je večina antibiotikov združljiva z dojenjem.

Je pa odvisno tudi od vrste antibiotika in od starosti otroka. Sicer pa zdravniku povejte, da dojite in bo že predpisal ustrezen in sprejemljiv antibiotik.
Sama sem imela ob vsakem porodu antibiotično zaščito, ki je trajala nekaj dni. Novorojenčka sem dojila.

Sicer dojenček lahko tudi sam po potrebi dobi antibiotike za zdravljenje, torej jih lahko tudi mama jemlje, če je njihova uporaba upravičena.

Seveda je boljše brez antibiotikov. Samo menim pa, da dojenja zaradi antibiotikov ni treba opuščati.
Default avatar

Naya Lin

Povprašaj zdravnika, saj antibiotikov ne moreš kar tako kupiti. Jaz sem svojemu povedala, da dojim in je rekel, da je le malo zdravil, pri katerih bi moral prekiniti dojenje. Jemljem tablete proti alergiji in jemala sem antibiotike Hiconcil zaradi vnetja in težav z dihali.