Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vaši najljubši čaji

Vaši najljubši čaji

Odkar sem nehala piti kavo, sem se vrgla na čaje. Predvsem zelene, ker vseeno rabim občutek, da sem pila nekaj, kar poživlja.

Kateri so vaši najljubši (zeleni, beli, črni, sadni…) čaji?

Brala sem, da so zeleni blazno zdravi, menda za srce in ožilje, pa če hujšaš, pomagajo itd., še bolj zdravi naj bi bil beli čaj, vendar pa naj bi dehidrirali telo, zato je zraven potrebno piti veliko vode.

Kaj menite? Kateri so po vašem mnenju najkvalitetnejši in kje jih kupujete?

Meni je še vedno najljubši stari dobri bezeg.
Takoj za njim je planinski.

V službi pijem metin čaj.

Bezeg dobim na grmu, planinski v Mercatorju, metin pa v službeni kuhinji :))))

Jaz pa koprivnega. Doma kuham iz kopriv, ki jih naberem sama, v službi pa se mi ne da packat in raje kuham kar vrečke filter čaja Droge Kolinske.

Meni je dober zeleni čaj z aromo vanilije.

Pravi čaj z meto.

meni so zeliščni veliko bolj všeč,kot sadni

*****Tudi zate sonce sije****

10 let nazaj sem doma imela pravo čajnico; čez 30 različnih okusov
najboljši so mi bili aromatiziran črni čaj z vanilijo, cimetom, potem Asam, Yunnan, Kimun, od rdečih pa Olong break Orange (upam da sem jih prav napisala)…kupovala sem jih na grame v čajnici..najraje sem jih pila z rjavim sladkorjem in tekočo sladko smetano

Zimska pravljica

Doma skuham en pisker, kamor dam malo planinskega, mete, bezga, ostalo po navdihu, osladkam z medom in dodam nekaj limoninega soka.

Sama najrajši pijem Schonheitstee iz Hoferja – kopriva, sladki koren pa še nekaj je not.

Pravi čaji mi, z izjemo Twinnings Lady Grey ne potegnejo. Tega pijem osladkanega z rjavim sladkorjem in malo mleka.

Twinnings Voyage Brazilian Baia – črni čaj z dodano aromo kokosa in dodatkom vanilije ter kakava

joj, ne se mi smejat prav?
meni je ful dober čaj za dojenje iz naših lekarn. ta mi je njam. ma ne se mi smejat. ne dojim, občasno pa si ga skuham 🙂 (morda mi je fin samo zaradi lepih spominov)

potem pa imam obdobja. načeloma pa eno obdobje zajema (poleg eksperimentov) vedno Masir čaj (med in meta), Inka (spicy orange) in Teekanne Babičin mix.
te dni prebolevam gripo in imam čaja preko glave.

enako 🙂

Zeleni: Jasmin Dragon Pearl. Kupim v čajnici. Božanski.Pijem brez dodatkov.

Joj, bi rekla da vse žive okuse, ker sem nora na čaje, a prevladujejo zeliščni…vodita pri meni pa zeleni čaj z meto in pa čaj iz kopriv!!!

se podpišem,…super okus

Rada imam različne čaje iz čajne hiše: Jasmin pearl iz čajne hiše, pa Roibuss borovnica jogurt, pa Irish morning, pa nek tak zemeljski rdeči imena se ne spomnim, zelena vanilija, pa še en zeleni s košči bergamotke,

sicer pa iz trgovine Teekanee čaji, skoraj vsi okusi, pa tisti Twinning s cimetom….

pa še kakšen

odličen je pa tudi stari dobri Planinski čaj

Črni sploh ne, zeleni še manj, rada imam roiboos, najboljši je z vanilijo. Drugače sem pa včasih pila veliko sadnih čajev, ki so se mi povsem ustavili. Zadnje čase mi gredo kombinacije zeliščnih – kopriva, meta, melisa, limonska trava…

Meta, bezeg, šipek, China Gunpowder, zelena Pina Colada, Earl Grey Broken Orange Pekoe…

New Report

Close