Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek popolni začetniki na smučeh – kam????

popolni začetniki na smučeh – kam????

Moji otroci 6, 8 in 11 let so popolni začetniki na smučeh, tudi starša ne smučava. Odločili smo se da postavimo otroke na smuči s kakšnim dobrim učiteljem. Ker nimam izkušenj vas prosim da mi svetujete katero je primerno smučišče za začetnike in da je hotel ali kakšna druga nastanitev za 5 oseb po zmernih cenah v sami bližini smučišča seveda v času počitnic – za 5 dni.

Kranjska gora, Rogla.

Roglo pohvalijo.

Tudi Cerkno. Sem bila ta torek sama tudi čisti začetnik še z eno sodelavko in je blo super.

3 ure smučanja za začetnike bomo dali 25€na otroka,v italiji to soboto

*****Tudi zate sonce sije****

Jaz dam pa za otroka 20€ za 4 ure smučanja, v smučarski šoli, Slovenija, tako, da me še tank bencina ne pride.

Iza bela, kje pa? Ali je kje v bližini Ljubljane na kakšnem manjšem smučišču organiziran tečaj ali privat ure (tudi za odrasle)? Sploh pa me zanima v času ljubljanskih počitnic.

Povej kje? Mi bi tudi radi postavili petletnika na smuči ob učitelju in tole se mi zdi res ugodno. Pa ste zadovoljni?

men ni problem cena,sam kolk se otrok nauči v teh 4 urah..ko sem bila majhna so me dali v tečaj na krvavec.smo hodili vsak dan od jutra do večera in vem,da sem na koncu znala le zavijat in se ustaviti,ne pa čist samostojno noret po hribih.se prav,da se v 4 urah ne naučijo kej preveč.

Ja, zadovoljni, na Gorenjskem. Ne bom delala reklame, ker potem bo pa naval, saj bere tudi ena izmed vaditeljic, pa naj sama napiše, če še jemljejo začetnike. Privat ure imaš pa na vsakem smučišču, skoraj, sam je cena ulala.

koliko časa rabijo,da resnično sami zasmučajo?

Ja individualne ure na smučišču so katastrofalno drage. Drugače pa se v 4 uran pomoje ne naučijo veliko.
JAz bom dala našo v 5 dnevni pa tudi ne vem kako bo.

Mika šport Nova gorica organizira na Kobli 5 dnevni in pa na Javorniku 5 dnevni.

Za noret po hribu navzdol pa res ne rabiš tečaja. Sam naravnost, pa smuk.

No, moj se je naučil iz total nule, vozit po vlečnici, zaustavit, valda ga to prvo naučijo, plug iz hriba navzdol, tako, da gre že sedaj lahko z nama smučat, seveda na lažje proge, ampak kot ga gledam, mislim, da proti koncu sezone, pa pade že tudi kakšno težje. MK, moj ni bil na snegu samo štiri ure, ampak tečaj poteka vsak vikend, soboto in nedeljo. Cena je pa za 4 ure tečaja. Mislim, pa da ni heroja, ki bi outsiderja v štirih urah spravil v profija.

se ti splača dat otroka privat,tako kot jaz,medtem ti smučaš za 15€ cel dan,popoldan pa še z otrokom štarta se v soboto iz vtrojbe

*****Tudi zate sonce sije****

[q.[/quote]se ti splača dat otroka privat,tako kot jaz,medtem ti smučaš za 15€ cel dan,popoldan pa še z otrokom štarta se v soboto iz vtrojbe[/quote]

kdo pa to organizira?

inštruktor marko vovk,poglej pod Migetalnica .V skupini je par otrok,njihov naslov [email protected] splača,ker je poceni za odrasle,otroci imajo družbo

*****Tudi zate sonce sije****

Vsem zelo zelo priporočam Kompasovo šolo smučanja, izkušnje z njimi perfektne, cenovno ful ugodno.

Da je otrok(pri starosti šestih let) popolnoma samostojen na smučeh(tudi na vlečnici), potrebuje petnajst smučarskih dni, od tega vsaj polovico v tečaju.
Po mojih izkušnjah se takrat lahko spusti po skoraj vsaki progi, sicer še vedno s plugom in je dostojen spremljevalec solidnega odraslega smučarja. Se pa takrat šele začne učenje prave tehnike.


Moj se je naučil praktično v treh urah, individualno. Tako, da se je brez težav peljal sam v dolino, na MB Pohorju. V bistvu se individualne ure veliko bolj splačajo, če ima dobrega inštruktorja. Star je bil 4 leta. Za izpopolnitev tehnike nam je rekel, da potrebuje vajo in naslednje leto spet kaki dve-tri ure. Ker pa so se snežne razmere malo poslabšale, nam se tudi ni dalo preveč trudit, se tega nismo ravno držali, imamo pa namen to storiti letos.
Iza bela ima prav, za dobro tehniko je potrebno več ur smučanja. Ko brez problema obvlada prvo stopnjo, gre naprej. Ziher je to cenejša varianta.

Mi smo bili v Logarski dolini pred leti, ko sta starejša dva otroka začenjala smučati, z možem pa še nisva smučala….

bivali smo na turistični kmetiji, poleg pa je bilo manjše smučišče in otroka (takrat stara 4 in 6 let) sta imela učitelja smučanja par uric…v treh dneh.

smučala sta sicer že prej za hišo doma naravnost po hribčku, učitelj pa ju je naučil osnov zavijanja….

pri nas se je super obneslo, po teh počitnicah v Logarski dolini sta sama smučala na manjšem smučišču, ki ga imamo v bližini… ta srednji sin je pri 4in pol hotel karto na tem smučišču (Petehovac, Delnice), ter samostojno smučal od vrha brez strahu (moram reči, da sedaj pri sedmih bolj cvika na kakšni strmini), le na včlečnici ga je mož spodaj dal na krožniček, jaz pa sem zgoraj čakala, da ni pozabil iti dol…

no, lani sem še jas stopila na smuči po 20ih letih, ker so naši otroci tako navdušeni,

letos pa tudi že najmlajši sin obvlada (5 let), sem ga pa kar jaz naučila zavojev, pa starejša dva bratca sta mu za spodbudo…

Se moram pohvaliti, ker vsak vikend smučamo v tujini HA HA HA (živimo blizu meje s Hrvaško in imamo smučišče pred nosom, pa še cene so ugodne)

LP

L

Otroci se naučijo smučati veliko hitreje kot odrasli. Ko sem še jaz učila otroke smučat med šolskimi počitnicami (5 dni cca. 4 ure na dan), je bil največji napredek prav pri popolnih začetnikih. Imela sem tudi take, ki so komaj znali stati na smučeh, zadnji dan pa so že zvozili nekaj vrat proge (na koncu je bilo vedno “tekmovanje”).

Otroke lahko vključiš v kakšen tečaj, ki ga organizirajo razna društva v času počitnic. Kolikor jih poznam jaz, gre za kakovostne tečaje. Lahko pa tudi na smučišču kot so ti že svetovale. Rogla (meni osebno ni všeč, ker je preveč začetnikov), Kranjska gora,…

Pa še to: Ne bodi presenečena, če bo 6-letnik hitreje napredoval kot 11-letnik. Vendar divjanja po smučišču jim pa tudi po končanem tečaju ne dovoli!

LP, U.

Lenčk34, hvala za nasvet o Logarski dolini, povej mi prosim bolj natančno katera je ta turistična kmetija kjer ste bili tako zadovoljni, mislim da bi nam prišlo prav ker slutim da ni bilo prav gužve in smučišče manjše. Sicer smo Primorci in tistega konca ne prav poznamo.

Iza bela, hvala!
Ker se s soboto spet selimo iz Pokljuke na KOblo, če koga zanima, spet jemljemo začetnike. Več si lahko preberete in slike lanske alpske šole pogledata na naši spletni strani. Tečaj poteka 4 ure od 9-13 ure. Otroka zjutraj pripeljete, plačate za ta dan in ga ob 13 uri pridete iskat. Šola deluje že kar nekaj let, in v povprečju imamo na sezono med 100 in 160 tečajnikov. In veliko izkušenj z učenjem najmanjših otrok

http://www.sd-bohinj.si/sola.htm

a::, na vaši spletni strani je napisano, da ta vikend izvajate tečaj za bordanje. To pomeni, da tečaj smučanja ta vikend ne bo potekal? Ali je prepozno, če v petek sporočim, da sina vpišem na tečaj smučanja? Hvala.

Zanima me, smučarski tečaj poteka nemoteno, glede prijav pa jaz ne vem,pošlji Špeli e-mail.

New Report

Close