Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali mi lahko kdo več razloži o FACEBOOK

Ali mi lahko kdo več razloži o FACEBOOK

Kaj lahko vse počneš? Kaj je sploh namen facebook-a
Je omejeno koliko prijateljev si lahko dobiš.

uh, tole pa tudi mene zanima, sem se prijavila, pa sploh ne vem, kaj zdaj…

Ma jst sm nucala ene pol leta, da sem zaštekala, kaj je fora Facebook-a. :))) Najprej si pač dobiš prijatelje in pol se piše gor kaj počneš, pa se mal komentira stanja prijateljev, pa pol lahko objavljaš razne fotke, filme … skratka vzdržuješ stik s tistimi, ki jih drugače ne moreš videt (pomanjkanje časa, razdalja, itd.) Jaz sem dobila gor ljudi za katere sem mislila, da jih ne bom nikoli v življenju več videla. :))

na Facebooku npr dodaš prijatelje, s katerimi že celo vrsto let nisi imel/a stikov, npr sošolci iz OŠ, SŠ, faksa, je super način za obnovitev stikov. Potem je gor na tisoče aplikacij – npr biljard, kepanje, interested in – kjer lahko poklikaš osebke nasprotnega spola, ki so ti všeč in se morebiti tudi spoznata, pošlješ nasmešek, itd, aplikacij je res ogromno.
Potem lahko spreminjaš status pri imenu, tako da npr vsi vedo, kaj trenutno delaš, kako se počutiš, kaj te muči…
Facebook omogoča tudi pogovor – chat, kar je tudi super
Lahko postaneš fan kake skupine, kakega kraja, kakih dogodkov, in ko se pojavijo kaki dogodki v povezavi s tistimi, katerih fan si, ali pa te tvoji “prijatelji” povabijo, dobiš povabilo in tako kar naenkrat zveš za ogromno dogodkov, ki bi drugače šli mimo.
Tudi za rojstne dni je gor opomnik, tako da vedno veš, kdaj ima kdo rojstni dan.

Glede prijateljev je omejeno število, ja. Okoli 5000 je meja.

Skratka, meni se Facebook dopade 🙂 fajn je za spoznavanje novih prijateljev in za ohranjanje obstoječih prijateljstev in prijateljstev, ki so nekako zbledela.

Tudi meni se niti približno ne sanja. Za kaj se sploh gre?

če se vam zdi, da že sedaj zapravite preveč časa na računalniku na monu, potem se raje ne prijavite na FB!

kakšni ste ljudje, ki se vam vse to ljubi…virtuala…res me zanima kakšen je človek, ki raje živi v virtuali kot reali..groza!

zapret računalnike in ven na sneg kepat ne pa na FB…madona no in nato je pol ljudi predebelih, pol norih, pol pokvarjenih, pol neumnih..ma saj ne more biti drugače bemti, če ste vsi že v tej nori in zmešani virtuali, halooo, življenje pa gre mimo vas, tisto realno, kjer bi morali znat uživat…pa ne znate! mal se zamislite resno..to zame ni normalno res ne, še manj pa, da svetu razgaljaš sebe…le zakaj hudiča no…

Facebook je sajt za druženje, spoznavaš nove prijatelje, poiščeš stare, obnoviš zbledela prijateljstva. Jaz sem na Facebooku dobri dve leti, s tem da na začetku nisem bila veliko gor, saj je fora v tem da za to porabiš veliko časa. Če nisi ravno tip za sedeti najmanj uro na dan za računalnikom, bolje da se ne prijaviš.
Facebook je zelo dober sajt za navezovanje stikov in ohranjanje le-teh preko spleta. Aplikacij je, kakor pravi “tralalahopsasa” res ogromno. Lahko si pošlješ smajlije, lahko postaneš oboževalec kakega zvezdnika, ali pa le “piškotov, kokic, vodke…”, lahko si pošiljaš teste, jih rešuješ, primerjaš rezultate s kolegi/cami, komentiraš fotoalbume, lahko si pošiljaš osebna sporočila, komentarje, spremeniš svoj status, lahko npr. napišeš “srečno novo leto vsem” in s tem čestitaš vsem ki lahko vidijo tvoj profil, uglavnem je to sajt predvsem za druženje in zabavo. Če nimaš kaj delat, se ulogiraj na facebook.com in ne bo ti dolgčas.

To je še ena stvar, od katere postaneš odvisen. Moj mož je star 48 let in je priliman gor. Seveda je vse, kar je treba vedeti izvedel od otrok, ki sta popolnoma normalna in gresta na facebook za čisto kratek čas. Mož pa je gor vsak dan in to po več ur. Pravi, da seveda raziskuje. Čisto brezveze. Jaz ne grem gor, ker se bojim, da bi me preveč potegnilo.


Ma ni šanse, da me to potegne. Vsake toliko pogledam, ko se spomnim koga, če je gor in to je to. To, da nekdo piše še kako gre srat pač ne razumem in nikoli ne bom. Pa obmetavanje nap. s pauštri inp….

In to kar ti počneš na monu je kaj drugega kot virtuala?
Prav res kakšen človk moraš biti.

Ma meni je pa super!
Predvsem zato, ker lahko kljub pomanjkanju časa ohranjam stik z določenimi ljudi, s katerimi jih sicer ne bi, ker bi mi primanjkovalo časa in ker se niti ne bi imeli kje srečat.
Tako pa lahko malo poklepetam s starimi znanci in se tudi prej zmenim za kakšno pijačko.
Res je, da te lahko potegne, ampak prav tako te lahko potegne MON, če ne še prej. Jaz sem svoje čase stalno tu visela, zdaj pa pridem samo kdaj pa kdaj pogledat.
In pri FB je precej podobna scena. Pa sej vklopiš malo samokontrole, pa je.
Nič se mi ne zdi narobe z virtualo, če v tem ne pretiravaš. Je pač moderna oblika komunikacije, ki se čedalje bolj uveljavlja in se bo po moje še bolj.

Tistih aplikacij pa jaz niti ne uporabljam, bolj za čvek pa lahko se zelo fajn debate razvijejo pod status update-i.
Meni je Facebook z a k o n 🙂

To so pa res neslutene možnosti zabave, čisto irresistible. Sploh ne vem, kako lahko prenašam svoj dolgočasen, vsakdanji lajf še naprej, brez reševanja testov, množičnih sporočil, obmetavanj z navideznimi povštri, vabili na navidezne pire, obveščanj o tem, da je papigi od sošolca iz vrtca od mojega bratranca izpadlo peresce iz repa in tako naprej. Čisto sem zafrustrirana, zakompleksana, počutim se slabo in imam občutek, da me je čas povozil.

pmeni je sicer bolj všeč netlog ampak je vse skupaj isto..

morem pa povedat, da sem tam srečala takšne ljudi ki jih nikoli v življnenju več ne bi.. prijatelji iz otroških let, sošolci, sorodnike ki sploh vedela nisem da so moji sorodniki pa imamo zdaj full stike,… meni je všeč.. v vsem tem kaosu ko čas tako beži da komaj sebe ubedenaš kaj da bi šel komu na obisk na en čvek je fajn vsaj slikce pogledat in napisat kaj …

No tudi jaz sem se gor prijavila in nisem še preveč “not” in me zanima, kako ti FB poišče ljudi, ki jih mogoče poznaš? Po kakšnem ključu to deluje?

Vse tole sem prebrala in vi pišete da ste veseli,da se tam lahko družite, vabite , skratka spoznavate nove prijatelje, imate družabno življenje…ja madona sveta no, ste res vsi nori ali kaj? To ni življenje, to je virtuala, navidezni live…halooo, mater ste res usekani!
Ma ni čudno, da je svet tak kot je, če vas večina ljudi raje đivi v virtuali in še več, jemlje virtualo za sveto in resno zadevo, ali celo še več, verjamete da je virtuala, reala..halooo..nekaj je hudičevo narobe z vami!

Visite pred računalnikom…to ni živo bitje in tam čez so tudi računalniki…mrtvo, nič živega…in vi da se družite..mislm, za znoret res!

ja kje si pa ti drugje kot pred računalnikom..pa kaj je s tabo a si tut nora :):)

Na drugi strani so živi ljudje … pogovarjaš se z živimi ljudmi in ne z računalnikom. Nekateri od teh so mogoče tvoji sorodniki (jaz imam npr. sestro na FB-ju, s katero se pogosto videvamo), drugi prijatelji, tretji prijatelji iz preteklosti, nekateri pa novi prijatelji, ki vas druži kaj skupnega (spoznavanje preko raznih skupin). Že res, da je vse to preko računalnika … ampak za računalnikom so živi ljudje in pravo življenje, ne pa navidezno, kot praviš ti. Navidezno življenje je lahko recim otak anonimen forum, ko si skrit za vzdevkom in si lahko tisto kar želiš … ne pa FB.

Moj mož je zadnje čase pretirano naliman na ta FB in komaj čakam, da ga mine ker je prav obseden. Prav smešno mi je to zbiranje virtualnih prijateljev in zapravljanje časa za folk s katerimi si se družil v najstniških letih sploh ker je med njegovimi znanci cel kup ljudi, ki še vedno živijo kot postarani 30+ najstniki.

New Report

Close