Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek zakaj vam sneg povzroča težave?

zakaj vam sneg povzroča težave?

zakaj tak preplah zaradi snega? pri men v službi slišim samo-ja kako si pa ti prišel v službo? kako bomo šli pa domov? itd.jaz sem se vozila 2 leti po 60 km v službo v eno stran.šla sem malo prej,prišla kasneje.ni bilo konec sveta.uživam,ko gledam skozi okno in sneži.veselim se tudi pop sankanja mojih otrok.po cestah se gre malo bolj počasi a vseeno prideš na cilj.

mislim,da teh 20cm ni tak halo kot ga eni naredijo.al je?

Jaz sem sicer malo plula v službo, ampak …. Imam pa srečo, ker nimam daleč.

Sicer pa se mi zdi letos ena najboljših zim v zadjem času. Do sredine januarja smo že nekajkrat drsali, smučali, se sankali – sedaj pa je še v dolini sneg zapadel. Juhuhu!!! Meni se zdi taka zima – prava zima.

Najbrž odvisno. Pri nas niti glavne ceste niso splužili in je priključitev nanjo že manjši podvig v smislu plesanja po cesti… Pa do hiše je rahel klanček, in ko ni splužen, gre za las… Sem mislila, da bom avto morala pustiti nekje ob cesti.
Se pa resno sprašujem, zakaj za vraga ne splužijo? Pri teh nizkih temperaturah sneg ostane, če si slučajno delajo iluzije, da se bo stopil.

pa tud posipajo ne, po radiu govorijo, da plužijo in posipajo pa v razdalji 25km nisem videla niti enega vozila;
ma sej gre, sam me pa zelooooo jezijo vozniki, ki vozijo 10-20km/h in ko vidijo avto pred seboj v razdalji 100m pa se začnejo ustavljati, pa tist avto pred njimi sploh ne stoji! taki so najbolj nevarni!
srečno!

To ni sneg, temu jaz pravim ledeni dež. Cesta ni zasnežena, ampak je ledena. Prava drsalnica. Jaz imam nove zimske gume, pa niso imele nobenega oprijema. Ob takih pogojih ni treba veliko, da te zanese, pa mogoče sploh nisi nič kriv. Tvoj post je torej aroganca brez primere. Če se ti do zdaj ni nič naredilo, še ni nujno, da se ti nikoli ne bo.

mi danes iz kr do lj po desnem pasu 40-50, po prehitevalnem 70. ne, mi ni jasno, zakaj moroni vozijo 40-50. pol pa še debili z letnimi gumami, ki ne morejo speljat v klanec ….
za 20 km porabila 45 min.

Nam je hudo zagodel žled in ne sneg. Vse je bilo eno steklo, od šib na avtih, do ceste,…pa sem se peljala le do železniške postaje, potem pa na vlak, pa sem se vozila dvakrat dlje.

Jaz imam belo zimo zelo rada, vsako leto posebej si želim, da zapade veliko snega, samo žled in zmrzal je pa nekaj drugega.

Drugače se pa veselim, ker bodo danes otroc spet uživali.

No, ja, danes so ceste večinoma nesplužene, tako da ni prav nič luštna vožnja. Tudi s trolo sem se vozila 2x dlje.

Drugače pa imam rada sneg in je tudi meni letos ena najlepših zim. Samo vožnja z avtom po nespluženih cestah mi je pa vseeno muka.

kar nekaj let sem stanovala visoko v klancu, kjer niso plužili.
Kar je pomenilo avto v dolini…. in pešačenje……….

A ti povem zakaj, ker imam do službe 7 km ceste v klanec (problem je navzdol, ker s eavto ne ustavi, pa čeprav imam džipa in dobre gume), in v teh 7 km moram premagat kar veliko višinsko razdaljo…ne živimo vsi v dolini. Ko vozim po zasnežen in poledeneli cesti v dolini (po ravnini) , je to mala malica. Poleg tega vozim s seboj dva mala otroka v vrtec in še eno odraslo osebo. In sem zanje odgovorna. In da, vewlikokrat je malo manjkalo…ker po strmini navzdol ti ni pomoči, včasih niti verige niso dovolj

jaz sem delala 6 let v patronaži.avto sem pustila ob glavni cesti,nekje na varnem in pešačila do strank po nekaj km.sem se toplo oblekla in obula bucke in uživala v hoji.enkrat je pred mano tekel medved,se je on ustrašil mene ampak je šlo,na srečo.

tudi jaz sem že doživela marsikej v še slabših zimskih razmerah ampak mi ni pokvaril navdušenja.

vi vsi,ki stanujete na hribih in drugih težkih razmerah,vas bi izločila iz mojega vprašanja,ker ste tako al tako reveži.prebijate se iz dneva v dan med zimo in čakate kdaj vas bo zasulo,da vas bodo v službi gledali,če zamujate.jaz sem sama vozila 2 leti 2 majhna otroka vsak dan v ljubljano in vem s čim se srečujete.

vprašanje je namenjeno meščanom

kaj boš izločala. kdo jim je pa kriv, da živijo v hribih. mene tudi nihče ni sili, da kupim hišo na klancu. se bom morala pač znajt, si uredit parkirišče tako, da bo spust varen al pa kaj drugega.
nihče ni bogi, vsi lahko izbiramo kje bodo živeli, v dolini, na klancu ali na hribu.

Še to, če bi imeli avtobus, bi se sploh ne sekirala, ma tega nimamo.

ti katarina pa, nesramna si. Ni kaj.

Sorry, ampak folk je preveč razvajen. Vsak dan se vozim vsaj 50 km v eno smer v službo, po hribih gor in hribih dol. Pa gre. Zimske gume, vso opremo, ki je potrebna; vključno s kako kilo soli pa se peljemo. Najhuje so pa vsi tisti norci, ki mislijo, da se bo jim zima umaknila, ki hočejo po ledeni stezi voziti vsaj 120 ker za njih pa veljajo druga merila.
Če bi bila v mestu doma, bi z veseljem pešačila, se mi zdi prav luškano… sicer pa v takih razmerah ve vsak normalni človek, da je treba iti prej od doma, ker zaradi počasnejše vožnje pot traja dlje. Če se pa menimo o zamudah v našem podjetju; zamujajo tisti, ki imajo 2-3 km do službe 🙁

No,jaz se snega bojim,ker ga nisem vajena.Če je na cesti sneg(pri nas do 5xletno),grem počasi.Me je zelo strah,da me kam zanese.

*****Tudi zate sonce sije****

ljubljana
čisto vse ceste, po katerih sem vozila so čista drsalnica. Vsi smo vozili od 30-40. Pa ni bil led. Če si v križišču zavijal malo več kot 20, te je zanašalo, da si že videl pokanje pločevine. Mislim da je iz minute v minuto slabše. Videla nisem niti enega vozila cestnega podjetja.
Sicer je pa lepo.

aja pa še to
Imam nove zimske gume, ki preverjeno dobro primejo. Stestirano na Veliki planini. Ampak če je podlaga tako drseča, pa to prav nič ne pomaga.

A zakaj nas skrbi? Ja zato, ker plešeš po cesti, pa sam čakaš, kdaj bo avto “partnerja” izbral.
Na šipo je padal sneg, kakor si prižgal brisalce se ti je vse zamrznilo gor. Tud takrat, ko si že ornk grel je prvo vse zamrznilo – no, pol tudi hitro stopilo.

Ne gre za razvajenost, kot je napisal/a hmmmm…*, gre za to, kako dojemaš zimske razmere. Ljudje smo si različni, a ne?

Sneg mi je všeč, če sem takrat doma in mi ni treba nikamor z avtom. Odkar smo se preselili izven Lj. pa moram povsod z avtom, kar drugače ne predstavlja nobene težave, ker rada vozim ampak vožnja po snegu je pa zame res grozna. Pa ne toliko zaradi zasnežene, nesplužene in sodraste ceste ampak zaradi drugih voznikov. Nekateri nimajo nobenih manir, bremzajo brez veze in na hitro, prehitevajo, izsiljujejo prednost… dnevno se vozim po AC sicer le 15 km v eno smer ampak pozimi mi je še to preveč, da pridem včasih že v službo napeta in izmučena (če vozim jaz, drugače vozi mož).

Zdajle, ko sedim v topli pisarni, srkam jutranjo kavico in gledam skozi okno vidim samo idilo, pa čeprav tisto v centru Lj, he he. Ko bom popoldan šla domov, me bo pa vsa romantika minila.

mene pač ni strah nobenih vremenskih neprilik. vozim tudi po toči, snegu, dežju, ponoči, v megli …. še nikoli imela prometne nesreče. izpit sem tudi delala pozimi, zanalašč, da se že takoj navadim na take razmere. in ne, mi ni jasno, kako da ljudje, ki ne znajo vozit v takih ramzerah, ki niso sigurni, ki so prav zaradi svoje neveščosti potencialni povročitelji prometnih nesreč, grejo na cesto, se vseeno podajo v promet. promet vendar ni računalniška igrica.

Tipično. Godrnjanje nad počasnelami, ki se vlečejo po cestah….čeprav niso očiščene, drsi…ampak manj kot 100 se pa že ne spodobi vozit, to počno samo mestni razvajenci. No, ko bo počilo, bodo pa divjaki, ki vozijo 100 v takih razmerah krivi. Sama sem zjutraj vozila 30 po dunajski, ker so bile razmere pač take, da hitreje ni bilo varno. Ker je drselo in je zavorna pot bistveno daljša, kot v suhem, pa še ravna ni. Menim, da je kar prav, da si vzamemo malo več časa in varno prispemo na cilj. Nestrpneži, ki ne prenašajo vožnje pod 100 na uro pa bodo pač morali ptorpeti, priporočam tri nastne kletvice, dva globoka vdiha, dobro muzko na radiu pa bo lažje.

To pa res. V 5-ih minutah do vrtca nisem več nič videla:-(( Pa sem pred odhodom temeljito zdrgnila šipo in vklopila gretje.

Jaz sem taka, ki na AC ne prenaša počasnežev. Kar je pod 100 km/h je oviranje prometa, taki nimajo kaj počet na AC. No, danes smo se od Domžal do Lj peljali 50 km/h in sem bila prav srečna, da je tako. Seveda se še vedno najdejo taki, ki bi se peljali 100 km/h, če bi lahko.

meni je blo danes 70 – 80 km /h po AC kr-lj tudi ok, 40 pa sigurno ne bi vozila. ni bila poledenela cesta, folk pa ej kar naprej zaviral … za koji k**** že?

New Report

Close