Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Verz ob smrti otroka

Verz ob smrti otroka

Prijateljem je umrl otrok, star 5 let. Prosim za kašen žalni verz

Brez zamere, tvojim prijateljem dol visi za verze takšne in drugačne. Napiši kar čutiš.

Moje sožalje.

Koga bi pa podpisala pod verz??

Sicer pa, kot pravi moja predhonica, v takih trenutkih verzi niso pomembni.

nova
Uredništvo priporoča

nesi šopek belih vrtnic in bele sveče.Jaz ne bi nič pisala,če ste prijatelji jim stoj ob strani,kaj več pa ne moreš storit.

*****Tudi zate sonce sije****

Kaj takšnega pa še ne, kaj vse si domošljate.
Iskrene sožalje staršem.

Pobrskaj malo po pesmih Toneta Pavčka, našla boš precej občutenih besed.

Tudi jaz ne bi pisala verzov, pač pa dala kot je ena že napisala šopek belih vrtnic ali ikebano in jokala s starši..

Ne piši trapastih verzov, ob smrti otroka se zdijo tako puhli in kičasti. Povej kaj svojega, realnega. Tudi objem lahko pove več kot tisoč osladnih besed.

Tudi jaz sem izgubila,otroka. In da mi nekdo pošlje sms ob takem dogodku bi mmu najbrž zelo zelo zamerila. Verzi se pošiljajo ob veselih, svečanih dogodkih mogoče še ob smrti, ki ni tako huda zraven sveč.

Prav nesramna šala ljudi, ki niso še nič probali

Saj ni mislila veselih verzov, želela je take, ki se pišejo ob smrti. Tudi v osmrtnicah jih beremo, pa nekaj jih je tudi v raznih knjigah. Po moje je veliko primernejše, če sama napišeš, kar čutiš. ZAdnje čase so se ti verzi prav razpasli in prepisovanje sem in tja je brez veze.

Podobna “besedna napaka” je tudi “žalno, sožalno voščilo”, kar pišete v drugem postu. Človek se pač zmoti oz. trenutno ne zna napisat primernejšega izraza.

Ko smo mi imeli smrt v družini, je ena napisala tak čudovit verz – žal jaz nimam shranjenega. Ampak vsi smo bili zelo ganjeni.

Jaz sem tudi za to, da se z lastnimi besedami napiše! Če sočustvuješ z njimi, boš prav gotovo napisala nekaj ganljivega, to pride kar samo od sebe.

Ponavadi imajo čas in energijo za verze občudovat tisti, ki jih je smrt v družini osebno čustveno prizadela bolj malo, ponavadi gre za kakšne starejše in bolne dedke ali tete. Tisti odrasel, ki mu umre otrok ali mladoletni otrok, ki mu umre starš, od hudega sploh ne ve, kaj bere in kakšna poceni “osmrtniška” papetika, ki se valja po raznih forumih, ga lahko samo še dodatno prizadane.

Tukaj je en:

Ni večje bolečine,
kot v dneh žalosti
nositi v srcu
srečnih dni spomine.

(Dante)……

Če pa je primeren ali ne …o tem pa ne bi….

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Nehajte z verzi, groza in strah! Eni prav izkoriščate težke trenutke v življenjih ljudi, da se ven mečete.

Ko je meni mama umrla, mi je kompletno dol viselo za ves kič in telegrame…niti enega nisem zares prebrala, ena mi je napisala neke pesmice, še prebrala nisem, je šlo direkt v koš. Samo živciralo me je.

Neokusno do konca je pisariti nek kič ljudem v takih trenutkih. Folk sploh ne dojame, da je žalost v takih trenutkih tako globoka, da nobena beseda ne seže tja in je vse samo blablabalbvfjkshvkhsvklšpšćjspljb.

Kaki verzi ob smrti otroka, prosim te. Pa še sama se jih ne domisliš, ampak beračiš zanje po nekem forumu, adijo pamet kompletno!

Pošlji cvetje, cvetje je nemo in ne blebeče puhlic, izkažeš pa neko pozornost, če jo že glih moraš.

No, pa dajte nehat. Nismo vsi ljudje enaki. Eni res ne prenesejo nič kaj podobnega, enim pa to čez čas veliko pomeni. Vem, moja prijateljica je vse shranila, ko ji je umrl otrok. Je pa verna. Kar je pomenila, da je seveda žalovala, ampak vedno je vedela, da je otrok ” v dobroh rokah”.

Vsak človek se drugače odzove na smrt. Torej, če vam ne sede, ne pomeni, da drugim ne.
Men je recimo najbolj mim sveče, sploh pa cvetje. Ko je ne davno naša babica umrla, smo rekli, ne sveč in smo jih vseeno čez 200 dobil! Čist adijo! Je bila njena soba ena sama svečarna.

http://www.everzi.com/sozalni-verzi/[/url]

Ko sem prebrala o čem gre tema, me je zmrazilo. Ma kakšni verzi. Mati moja. Jaz bi mogla apaurin vzet.

jaz ne bi želela tega. ne priporočam.

New Report

Close