Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Razprave o popotniških destinacijah, mnenja glede izbora lokacij za počitnice in ideje za popolni dopust.

Potovanja.Over.Net

Potovanja.Over.Net

Grčija ali Malta?

Default avatar

poletje 2009

Vprašanje je ža v naslovu. Prosim za vaša mnenja. Grčija: Kreta, Lefkas ali Krf.
Default avatar

grrrrr

pa to ne moreš primerjat.

kot bi rekel: bi raje portorož ali bohinj?
Default avatar

jINX

Od teh bila edino na Lefkasu...

Če imate radi čisto morje, čudovite plaže, ga full priporočam. Samo obvezno je prevozno sredstvo! Midva sva imela skuterček, res obvozila cel otok. Nepozabne počitnice.
Default avatar

poletje 2009

grrrrr je napisal/a:
pa to ne moreš primerjat.

kot bi rekel: bi raje portorož ali bohinj?
Saj zato pa sprašujem, ker pojma nimam kakšna je Malta in kaj naj tam pričakujem.
Default avatar

solis24

Težko vprašanje.Bil sem 3x v Grčiji(Krf,Kefalonija in Rodos),ter na Malti.Na vsakem otoku se najde nekaj dobrega in slabega,čisto odvisno kje si in s kom greš(otroci,fant,mož ali prijatelji)?
-Krf:lepe plaže,veliko nočnega življenja
-Rodos:še več nočnega življenja in manj lepe plaže
-Kefalonija:zelo lepe plaže in nič nočnega življenja
-Malta:zelo zanimiva državica z veliko nočnega življenja,ter lepimi plažami,vendar nobene sence ampak sama skala.
Za Lefkas in Kreto pa ne vem ampak sta po slikah sodeč prava bisera Grčije.
Default avatar

Speedy

Spoštovan/a

Napisal bom osebno mnenje glede Malte !!!
Malta je najgosteje naseljena država EU ! Število prebivalcev na km2 ! Ima bogato zgodovino in si jo je vredno ogledat. Osebno pa menim, da ni ravno primerna za preživljanje kakšnega uživaškega dopusta ! Zakaj ! Kot prvo je zmeraj blazna gužva! Kot je napisal moj predhodnik imaš na celem otoku samo eno manjšo prodnato plažo vse ostalo pa je skala zalita z betonom.Na plaži ti bodo zmeraj delale družbo mačke, ki pa se jih boš hitro naveličal/a ! Hoteli povprečni in malo ti jih nudi bazen ( če ga želiš ? ) ter v sezoni niso ravno poceni.Večina jih nudi samo zajterk ker so brez lastnih kuhinj!
Cene turistično povprečne ! Nočno življenje ............. sploh ni razlike med dnevom in nočjo !skratka državica, ki sem si jo ogledal a vrneil nanjo se več ne bom nikoli !

Lep popotniški pozdrav !
Default avatar

poletju 2009

Malta je dokaj umazana in obstajajo v večini mestne plaže, na bolj oddaljene plaže potrebuješ prevoz (busi poceni)

Lp
Default avatar

Mene pa zanimaa kako je kaj s parkiranjem po Malti. Gremo na Malto konec junija pa me zanima, kako je s parkiranjem v bližini lepših plaž, v Mdini, pri raznih znamenitostih. Cene najema vozil so zelo ugodne in zato razmišljamo o najemu manjšega avtomobila.
Za Valletto pa tako ali tako planiramo obisk z avtobusom, tam pa verjetno z avtomobilom nikamor ne prideš.
Default avatar

vaia

na malti je čisto brez veze najeti avto..avtobusi so smešno poceni in vozijo non stop, tako da res ne vidim nobenega smisla v rentacarju..pripeljejo te kamor hočeš za skor nič denarja..pa tudi za parkiranje ni potrebno skrbeti :)
Default avatar

simona41

Mi smo bli lani na Malti, pa smo bli zadovoljni. Avta nismo najeli, ker vozijo po levi strani, pa smo se vozili z avtobusi, ki je pravo doživetje, ker so tako polni. Smo si pa ogledali ogromno znamenitosti, še na Gozo smo šli. Smo najeli taksi, pa je blo ful vredu, ker je on točno vedel kam nas mora peljati in smo si v enem dnevu cel otok ogledali.
Default avatar

pikapolonica100

Zdravo!

Bila na Malti in Krfu (večkrat). Krf je super. Lepe plaže, čisto morje, lepa mesta (nočno življenje), lepa narava. Priporočam najem skuterja ali avta. Nad Malto nismo bili navdušeni. Je umazana, vroča (slab zrak), pusta, ima pa lepa mesta in nočno življenje. Res ne priporočam. Mi smo bili zaradi totalno slabega zraku in vročine popolnima crknjeni in smo večino časa preživeli v hotelu pod klimo.

LP
Default avatar

nadjap

jaz sem za grčijo... čeprav je to relativno

jaz sem bila na malti v st.juliansu in mi sploh ni bilo všeč... diskač pri diskaču, polno umazanije na ulicah, plaži (kondomi, razbiti kozarci)... mogoče je kje drugje kaj boljše... ampak tisti kraj pa res ni lep
Default avatar

nobran2

bila sem na malti in to je tudi vse,kar lahko rečem(zame nič kaj posebnega).veliko bolj všeč mi je grčija, zato tudi vsako leto hodim tja(seveda,vsakič na drug otok)!
Default avatar

Je morda kdo vseeno rental avtomobil na Malti?
Default avatar

pikapolonica100

Pozdravljeni še enkrat!

Rentali avtomobil. Vse brez problemov. Le nekaj težav v križiščih, preden smo se navadili, da vozimo po levi. S parkiranjem je težava v večjih mestih. Tam bolj priporočam avtobus. Mi mo si z avtom ogledovali vasice in se šli kopat na oddaljene plaže.

LP
Default avatar

cbelica28

Bila vodička na Malti in na Lefkasu.

Malta - očarala me je zgodovina, Valetta, Mdina, še posebno pa malo bolj skriti kotički,veliko zgodovine,veliko za videt...če te zanima.
Glede žuranja-Sliema in St.Julian zakon, sami diskači...zopet če te zanima
Plaže-katastrofa, umazano, neurejenom, gužva...

Lefkas - raj v Grčiji (eden izmed mnogih), čudovite plaže, vendar pa do njih najlažje prideš s skuterčkom ali avtom, ker so avtobusne povezave na zahodni strani otoka zelooo redke. Domačini super, vse se da zmenit, te vzamejo za svoje. Žuranje predvsem v Nidriju pa mogoče tudi Lefkada in Vassiliki. Pa če se odločiš za Lefkas moraš na izlet z ladjico Odiseja, kapitan Gerry in njegova žena naredita res fajn vzdušje.

Če te zanima kaj bolj podrobno o Lefkasu pa kr vprašaj, na Malti sem bila že predoldo nazaj...
Default avatar

awa

Midva s fantom nameravava letos polet z avtom na lefkas in kefalonijo..mi lahko predlagate kaj vse se splača videt na lefkasu,sicer za kar nekaj lepih plaž že vem ampak vseeno me zanima kaj predlagate vi... (plaze in ostalo...)
Default avatar

kaja31

Če mene vprašaš definitivno Grčija. malta je majhna in gor imaš dve lepi plaži, Grčija pa je boljša priporočam pa Lefkas. Sva bila tam lani pa je bilo res fajn. Posebno namestitev v Vasillikiju od koder imaš res mega pozicijo za raziskovanje najleših plaž na otoku. Midva sva rentala skutar pa je blo to to. Meni zakon.
Default avatar

DejanB

Grčija
Default avatar

yrsa npr.

Če te zanima poležavanje na plaži, potem Grčija. Sem pa bila leta nazaj na Malti in smo najeli avto za en teden in pretaknili vse kotičke Malte in Goza in marsikje smo bili sami, našli prekrasne plaže s čisto vodo...Res pa je na javnih plažah presejšnja svinjarija, ampak tam se pač nismo zadrževali.
Sicer pa imaš tudi v Grčiji veliko za počet.

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net