Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko bi me stal redni študij?

Koliko bi me stal redni študij?

Torej študentke (-je), prosim za kakšen približen podatek.
Ker sem doma in bi vseeno malo koristneje rada porabila nekaj prostega časa, sem začela razmišljati, da bi morda lahko postala študentka 🙂
Vem, da bom rabila za prevoz, za prehrano (kar bom potrebovala), koliko pa je še drugih nujnih izdatkov? Ciljam na pedagoško fakulteto. Morda bi mi kdo celo vedel povedati, kako približno časovno trajajo urniki… ja, vem, težko kar takole nasplošno… vsaj približno?
Hvala za kakšen koristen namig 🙂

Lp!

Vladka

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/

Vladka, takole na pamet bi jaz poskusila kar na spletnih straneh fakultet pobrskati za urniki. Marsikje so dostopni brez gesel ali kakšne druge prijave.

No, na to pa nisem niti pomislila. Hvala. Sem že našla, kar hudi so za mamo s štirimi šolarji, hmmmm…

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/

Redni študij: Urniki so nabiti s predavanji vsak dan skoraj po cel dan.
Veliko bolj “priročni” je izredni (letos je bil vpis), vendar pa je šolnina viiiiisoooookaaaaa 🙁

rabiš maksimalno podporo družine in voljo, negelede na to ali boš vpisala redni ali izredni študij. razliak je le v potrebni prisotnosti na vajah in predavanjih in v stroških šolnin.

ma če se boš obremenjevala z tem že na začetku pol ni smiselno da sploh kaj začneš. biti moraš prepričana da to želiš in da boš zmogla. ostalo se uredi sproti.

Ja, to sem potem ugotovila… definitivno redni zaenkrat odpade, ker imam doma štiri šolarje, za izrednega pa…. hmmm… bo treba najprej še službo najti 🙁

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/

Ja, to sem potem ugotovila… definitivno redni zaenkrat odpade, ker imam doma štiri šolarje, za izrednega pa…. hmmm… bo treba najprej še službo najti :([/quote]

sedaj pa da te malo ohrabrim: lej predavanja in vaje na rednem so v glavnem v dopoldanskem času, takrat so tvoji šolarji v šoli, če imajo v šoli še kosilo in so v podaljšanem bivanju pol ni problem, če ko pridejo iz šole kosila ne bo, nardiš samo neko sadno malico. ves problem ki ga boš imela je kdaj študirat?
če otroci v šoli ne jedo, pa je sicer malo težje, ma če se da nardiš kot delamo zaposleni starši: med tedno hrano prejšnji dan priprvaiš tako daleč da jo lahko drugi dna pogreješ zraven npr. skuhaš še riž ali kropmir in nardiš solato. pa si na konju. vprašanje je le, če imaš koga ki ti lahko v času ko si na faksu in pridejo otroci že domov pogled ana otroke, ali pa v priemru d ati otrok zboli.
pa preden vržeš puško v koruzo, preveri na fakulteti če je prisotnost na predvanjih zahtevana 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, ali samo na vajah.

in morda tako za še dodatno spodbudo: sem zaposlena, in izredno študiram. imam pa maksimalno podporo celotne družine in res babice ki “priletijo na klic na pomoč”. samo jaz jih ne koristim veliko, ker ne želim da kdo, razen moža, ve kdaj grem na izpit, se mi zdi da pol vsi nekako pričakujejo in pol kot iz inata ne nardim.

upam da sem te malo potolažila in dala raloge za razmišljat zakaj ja /zakaj ne.

Gotovo ti bo lažje hoditi samo na faks (redni študij), kot pa dopoldan v službo in popoldan na faks (izredni študij). Sem poskusila obe varianti in vem, kaj govorim. Rednega študija ti ne bo treba plačevati. Pa ponavadi so obvezne samo vaje, predavanja pa hodiš kakor ti ustreza.

Tako … moj letnik cca 2000€… Vse knjige kopirane na način da je nekdo kopiral pa smo si jih med seboj posojali, kupovali od višjih letnikov, ter članarine v knjižnici, prevoz in malica…

Ja, to sem potem ugotovila… definitivno redni zaenkrat odpade, ker imam doma štiri šolarje, za izrednega pa…. hmmm… bo treba najprej še službo najti :([/quote]

sedaj pa da te malo ohrabrim: lej predavanja in vaje na rednem so v glavnem v dopoldanskem času, takrat so tvoji šolarji v šoli, če imajo v šoli še kosilo in so v podaljšanem bivanju pol ni problem, če ko pridejo iz šole kosila ne bo, nardiš samo neko sadno malico. ves problem ki ga boš imela je kdaj študirat?
če otroci v šoli ne jedo, pa je sicer malo težje, ma če se da nardiš kot delamo zaposleni starši: med tedno hrano prejšnji dan priprvaiš tako daleč da jo lahko drugi dna pogreješ zraven npr. skuhaš še riž ali kropmir in nardiš solato. pa si na konju. vprašanje je le, če imaš koga ki ti lahko v času ko si na faksu in pridejo otroci že domov pogled ana otroke, ali pa v priemru d ati otrok zboli.
pa preden vržeš puško v koruzo, preveri na fakulteti če je prisotnost na predvanjih zahtevana 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, ali samo na vajah.

in morda tako za še dodatno spodbudo: sem zaposlena, in izredno študiram. imam pa maksimalno podporo celotne družine in res babice ki “priletijo na klic na pomoč”. samo jaz jih ne koristim veliko, ker ne želim da kdo, razen moža, ve kdaj grem na izpit, se mi zdi da pol vsi nekako pričakujejo in pol kot iz inata ne nardim.

upam da sem te malo potolažila in dala raloge za razmišljat zakaj ja /zakaj ne.[/quote]

Tule mi je marsikaj sicer jasno, saj sem že nekaj let hodila v službo, kosila že pripravljala vnaprej…. Vse lepo in prav, če bi lahko bila doma vsaj, kot če bi hodila v službo, ampak jaz sem urnike videla celo do sedmih zvečer 🙁 Trenutno pa smo še oddaljeni od Lj.
Finančno mi je pa jasno, da se redni študij vsekakor bolj splača in po drugi strani razmišljam, da bom ob službi in štirih otrocih res težko našla še voljo in čas za študij…. Ah, ja… res bom počakala na informativne dneve in takrat poizvedela, kako je z obvezno prisotno na predavanjih.
Hvala vsem za odgovore in lep dan.

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/

Zaradi pomanjkanja prostora se je meni študij lani vsak četrtek zavlekel do 9:30 zvečer… tega seveda ni na uradnem urniku…

New Report

Close