Najdi forum

Želja iz otroštva

Najprej Vas prav lepo pozdravljam.Želja ki tli že iz mojega otroštva je vedno bol močna.Nikoli pa nimam toliko bogastva da bi si jo uresničila.Vsakič ko si jo želim uresničiti mi vedno prikriža kaj.Sedaj pa se obračam na vas in vas naproščam da mi pomagate uresničiti željo.Zelo močno in zame velika želja po kužku yorkshir terierju .Kdor koli bi mi ga podaril ali prodal saj na obroke ali zmerni ceni bi bila zelo vesela.In mislim da tisto kar si že dolgo dolgo želiš tudi lepo skrbiš.Že vnaprej se Vam lepo zahvaljujem in Vam želim predvsem lep in uspešen dan!!!!

Oprosti, ampak če nimaš denarja za psa, ga nimaš tudi za njegovo vzdrževanje. Kaj pa če pride do nepredvidenih veterinarskih stroškov, ki lahko presegajo tudi vrednost psa. Kaj boš pa takrat naredila?

Pa brez zamere…

Nikakor ti nezamerim,imela sem že kužka in ko nam je zbolela nam je veterinarka glede stroškov šla na roke.Ker pa si neizmerno želim sem svojo željo povedala tudi njej .Razumem pa skrb in verjemi zanj bo lepo poskrbleno.Saj bi več napisala glede mojega življenja in moje usode pa se res nebi izpostavljala.Tisti ,ki mi bo pripravlen pomagati sem pripravlen da bomo na vezi z lastnikom kužka imel bo vedno vstop in pravico pogledat kako skrbimo zanj.

nova
Uredništvo priporoča

Kar nekaj psov navedene pasme je iskalo dom prek zavetišč.

Pozdravljen/a!!Naveliko tudi kličem po zavetiščih in preko interneta iščem kužka yorkshira terjerja ,če je kakšen zavržen pa ni.Če pa ste zasledili mi pa le sporočite bom zelo hvaležna..Lep dan!!!

Kot sem svetovala že večim:

Če si lahko privoščite oskrbo psa za naslednjih 10-15 let, potem lahko tega psa tudi kupite. Pričnite varčevati ta mesec, vsak mesec dajte na stran vsoto, ki boste jo sicer namenili osnovni mesečni oskrbi psa (hrana, priboljški, igrače, redna cepljenja itd.), in privarčevali boste za kupnino.
V vmesnem času najdite vzreditelja, pri katerem boste psa kupili.

Tukaj najdete predstavitev pasme in kontakte vzrediteljev:

Pri izbiri yorkshire terirja bodi zelo previdna. Vsekakor svetujem nakup od preverjenega vzreditelja. Lahko imajo ogormno zdravstvenih težav in veterinarski stroški so lahko enormni.

Sama imam dva. Prvega z rodovnikom drugega iz zavetišča. Lahko ti povem, da sem imela samo v decembru veterinarskih stroškov za 400€. Pred tem junija je imel en tumor, na srečo benigen pri 2-letih, operacija plus vse ostalo cca 500€. Da ne naštevam še rednih cepljenj, sredstev proti zajedalcem,…

Zakaj pa si tako želiš ravno yorkija? Ker je luškan ali veš tudi kaj o karakterju, potrebni negi in sploh negi dlake, veš kako mora mladič izgledati, da te ne nategnejo, si že obiskala kakšnega vzreditelja, ki bi ti malo več povedal o tej pasmi? To ni pes za v žep in ni plišasta igrača. To je karakterno kar zahteven pes, čeprav je majhen.

Če nimaš niti za nakup psa me zanima kaj boš naredila ko bo pes zbolel, kaj boš naredila če bo že na začetku potrebno puljenje mlečnih zobkov kar pride nekaj čez 200€ in je zelo pogost poseg pri yorkijih, pa začetna cepljenja. Si spoh razmislila o vsem? Imeti psa je odgovornost.

Še to: zavetišča niso prodajalne psov, kjer bi imeli na razpolago vse pasme takrat ko si nekdo zamisli in začne klicariti, da hoče točno določeno pasmo. Oprosti ampak meni je to bolano, saj je očitno da to počneš samo zato da bi čimceneje prišla do psa. Lahko pa ti povem, da so bili v letu 2007 trije “yorkiji” v slo. zavetiščih.

pozabljaš pa da je 1x izdatek za nakup pasemskega psa kot je ta, čez 1000€, sja je brez papirjev težko dobit takšnega malčka, med tem ko enkrtaten strošek pri veterinarju ne znese toliko, in v večini (vsaj po naših izkušnjah), si pregled in postavitev Dg zaračunajo prvič, potem pa zgolj dodatne preiskave in zdravila, pa še to ne vedno morda vsak 3 pregled. je pa tudi res da ne vsi veterinarji tako, nekateri tudi nabijajo cene.

pozabljaš pa da je 1x izdatek za nakup pasemskega psa kot je ta, čez 1000€, sja je brez papirjev težko dobit takšnega malčka, med tem ko enkrtaten strošek pri veterinarju ne znese toliko, in v večini (vsaj po naših izkušnjah), si pregled in postavitev Dg zaračunajo prvič, potem pa zgolj dodatne preiskave in zdravila, pa še to ne vedno morda vsak 3 pregled. je pa tudi res da ne vsi veterinarji tako, nekateri tudi nabijajo cene.[/quote]

Saj zato sem pa napisala svoj zgornji nasvet.
Če imaš dovolj financ, da si lahko privoščiš oskrbo psa, potem boš v prej kot enem letu navarčeval za kupnino pasjega mladiča z rodovnikom.

Saj menda psa nihče ne “potrebuje” psa z danes na jutri.Če si ga želi že od otroštva, eno leto aktivnih priprav na prihod mladiča v njihov dom menda ni preveč?

Popravljam moj pRejšni post: V letu 2008 torej lansko leto so bili 3 “yorkiji” v slo zavetiščih.

Najprej Vas lepo pozdravljam .Žal sem navedla mojo željo nikakor pa neželim izpostavljati svoje družine .Zakaj si želimo ravno tega kužka?Rada bi med drugimi osrečila ne samo sebe ampak nekoga ki ga imam neizmerno rada in ki mi je bljižji.Če pa bi radi to osebico spoznali vam lahko pomagam z namigom .Pred približno sem se na tem forumu zatekla po pomoč pot vzdevkom ptičica (otrok s posebnimi potrebami).Žal sem že sedaj preveč vseskupaj izpostavila ,ampak takrat so mi ljudje pomagali z lepimi nasveti .Sedaj si boste spet spraševali kako bom lahko sploh skrbela za kužka ,če imam otroka s posebnimi potrebami.K vami pa sem se zatekla ,če gdo ve za odajo tega kužka.Priznam res so ljupki in že moj stari oče ga je imel žal je že 22 let pokojen stari oče.Med vami so komentarji kod da bom imela prvič kužka ne kot otrok sem imela zelo fletne kužke in vem kakšna je skrb in od teh živali ni nobena ni zaradi financ bila lačna tudi zdravstvena oskrba je imeliUpam ,.Doma pa imamo že skakače,papagaja zlate ribice in za vse lepo skrbimo in enako bomo skrbeli za kužka.Oprostite če so želje tako močne ampak če sem bila že jaz kot otrok prikrajšana za tega kužka zakaj bi bil sedaj negdo ki ga imam rada.K Vam in na Vaš forum pa sem se zatekla po pomoč če mi pomagate najti kužka,neželimo skozi njega služiti ,ni treba da ima papirje lahko je iz zavetišča ali če gdo nezmore časovno skrbeti….itd Kot sem že navedla dali mu bomo topel in srečen dom !!Upam da mi niste zamerili in da mi boste pomagali iskati kužka.Hvala že vnaprej in lep dan vsem!!

Jaz ti iz osebnih izkušenj odsvetujem nakup yorkija za otroka. Yorki ni samo luškan pes, zna biti zelo tečen pes. Je terier. Preberi si malo o temu pa ne na straneh kjer jih šteparji in preprodajalci oglašujejo kot prijazne pse.

Lepo, da bi rada osrečila sebe in še nekoga ampak daj si raje prej malo preberi o teh psih. Res ni igrača. Tudi glede karakternih značilnosti ti bo vsak dober vzreditelj povedal, da niso primerni za otroke. Glede na to koga bi rada osrečila se pa res izogibaj poceni yorkijev brez rodovnika od preprodajalcev, da ne boš bližnje osebe onesrečila namesto osrečila.

Daj si malo preberi o teh stvareh, sploh o nakupu psa, o značilnosti posamezne pasme, o vzgoji,…

Veliko bolj bi ti svetovala kakšno pasmo iz skupine družnih psov.

pozabljaš pa da je 1x izdatek za nakup pasemskega psa kot je ta, čez 1000€, sja je brez papirjev težko dobit takšnega malčka, med tem ko enkrtaten strošek pri veterinarju ne znese toliko, in v večini (vsaj po naših izkušnjah), si pregled in postavitev Dg zaračunajo prvič, potem pa zgolj dodatne preiskave in zdravila, pa še to ne vedno morda vsak 3 pregled. je pa tudi res da ne vsi veterinarji tako, nekateri tudi nabijajo cene.[/quote]

Saj zato sem pa napisala svoj zgornji nasvet.
Če imaš dovolj financ, da si lahko privoščiš oskrbo psa, potem boš v prej kot enem letu navarčeval za kupnino pasjega mladiča z rodovnikom.

Saj menda psa nihče ne “potrebuje” psa z danes na jutri.Če si ga želi že od otroštva, eno leto aktivnih priprav na prihod mladiča v njihov dom menda ni preveč?[/quote]

pozabljaš pa še nekaj: ljudje le redko kupujemo pse za to da se bomo udeleževali nevem kakšnih vse tekomovanj ali za razlod, v teh prim so namreč papirji pomembni. ma če je kot je napisala avtoric njena želja imeti psa in to že dolgo, pol bo v veliki večini ta pes t.i. mačka, le da ni mačka. skratka žival za družabništvo in cartanje.
ti pa se meni zdi zelo podpiraš načrtno vzrejo pasemskih živali, proti kateri pa je večina, ki se udeležuje tega foruma. sploh če bereš druge teme.

za penco pa: poglej še na bolho, jaz sem tam videla psa za katerega so mi vsi trdili da ga ni mogoče dobit brez papirjev, saj bi naj bila v slo le dva rejca, le da smo se mi odločili nakup tega psa preložit.
preostane ti še da pogledaš v trgovinah za male živali, kjer imajo svoje oglasne prostore, ali da povprašaš najbližjega veterinarja, tudi oni imajo včasih te podatke. pa poskusi še v googlu vtipkatpasmo psa (včasih prideš direkt na strani rejcev, morda pa le ima kdo kakšnega ki ga ni uspel prodat pa bi spustil ceno).

še povezava, če ti kaj koristi
http://ie.emarket365.com/search_napredno.php

vidm d as epovezava ne odpre v celoti. v Country: klikni slovenija, v Search keywords: vtipkaj pasmo

Saj zato sem pa napisala svoj zgornji nasvet.
Če imaš dovolj financ, da si lahko privoščiš oskrbo psa, potem boš v prej kot enem letu navarčeval za kupnino pasjega mladiča z rodovnikom.

Saj menda psa nihče ne “potrebuje” psa z danes na jutri.Če si ga želi že od otroštva, eno leto aktivnih priprav na prihod mladiča v njihov dom menda ni preveč?[/quote]

pozabljaš pa še nekaj: ljudje le redko kupujemo pse za to da se bomo udeleževali nevem kakšnih vse tekomovanj ali za razlod, v teh prim so namreč papirji pomembni. ma če je kot je napisala avtoric njena želja imeti psa in to že dolgo, pol bo v veliki večini ta pes t.i. mačka, le da ni mačka. skratka žival za družabništvo in cartanje.
ti pa se meni zdi zelo podpiraš načrtno vzrejo pasemskih živali, proti kateri pa je večina, ki se udeležuje tega foruma. sploh če bereš druge teme.

za penco pa: poglej še na bolho, jaz sem tam videla psa za katerega so mi vsi trdili da ga ni mogoče dobit brez papirjev, saj bi naj bila v slo le dva rejca, le da smo se mi odločili nakup tega psa preložit.
preostane ti še da pogledaš v trgovinah za male živali, kjer imajo svoje oglasne prostore, ali da povprašaš najbližjega veterinarja, tudi oni imajo včasih te podatke. pa poskusi še v googlu vtipkatpasmo psa (včasih prideš direkt na strani rejcev, morda pa le ima kdo kakšnega ki ga ni uspel prodat pa bi spustil ceno).[/quote]

Ko gre za vzrejo živali vsekakor podpiram samo in edino nadzorovano VZREJO živali, kjer se parijo samo zdrave živali, ki imajo zagotovljene vse pogoje kot so primerna veterinarska oskrba in prehrana, kjer je primerno poskrbljeno za brejo samico (ki se je ne pari na hojladri ob vsaki gonitvi, ampak maksimalno enkrat v koledarskem letu!), kjer je primerno poskrbljeno za mladiče od prvega dne dalje, so ti primerno hranjeni, veterinarsko oskrbljeni, socializirani in odhajajo v primerne domove pri primerni starosti. Kjer nihče ne pobija mladičev, ker jih slučajno ni uspel prodati, kjer mladiči ne poginjajo od podhranjenosti, zajedavcev in za pasjo kugo takoj po prihodu v nov dom. In še in še.

Zato ne bi NIKOLI KUPILA PSA (ali katerekoli druge živali) od nikogar, ki zaradi lastnega zaslužka, ignorance ali neznanja “spravlja na svet” nezaželene, bolne in slabo oskrbljene mladiče, ne da bi mu bilo res mar zanje ali za pisco, ki koti in koti.

Rodovnik ni za razstave. Rodovnik je DOKAZ, da gre za pasmeskega mladiča (ki ga menda iščete, če iščete takšnega ali drugačnega terierja), katerega starši imajo opravljen vzrejni pregled, za katerega je primerno poskrbljeno, katerega pasja mama ne koti brez prestanka itd.

Če ne podpirate načrtne vzreje pasemskih živali, zakaj si potem sploh želite psa, ki izgleda kot pasemski? Ker kako je do neke pasme sploh prišlo, če ne z NAČRTNO VZREJO?

Potem posvojite mešanca. POSVOJITE, ne kupite.

V branje toplo priporočam prispevek “Zakaj rodovniški psi niso zastonj in zakaj so “nerodovniški čistokrvni psi” tako dragi” avtorice Jane Pahovnik:

Najprej en lep pozdravček!!!Najprej bi se Vam vsem zahvalila za lepe nasvete..Res je kužka jorkija bi imeli za cortanje .Mislim pa da me je kle na tem forumu najbol zastopil /a JU3.Hvala bom pogledala in hvala za pomoč in nasvet!!!Sedaj mi pomaga še kolegica iskati in tako da se že veselim in upam da nam bo ratalo dobiti kužka jorkija.Popravici povedano se mi že sanja o njem .Moj sinek pa je celo zasledil in spoznal gospo ki ga že ima menda se zelo zastopi z jorkico in vsak dan prosi moj mali fantič če gre lahko ob treh ker takrat gospa pelje nasprehot jorkico.Jutri grem znjim da se spoznam znjo in jo malo povprašam in seveda da se malo pocrkljam hihihi.Glede želji pa mi držite pesti predvsem pa sreče!!!Vaših nasvetov pa sem zelo vesela in potpore enako šenkrat vsem hvala!!!Lep pozdravček Penca

penca,

zanima me, če ti je ju3 pripravljena nuditi podporo tudi takrat, če boš imela doma (bognedaj) bolnega psa, ki si ga kupila pri preprodajalcu/dvoriščnem rejcu ob njeni podpori in razumevanju.

Gre za ŽIVO BITJE. Ne samo za vašega kužka, ki prihaja v vaš dom za 10 do 15 let, ampak tudi za njegovo pasjo mamo, bratce in sestrice iz legla itd.

Ne zaletite se pri nakupu psa, pri katerem boste navidezno privarčevali.

Še enkrat priporočam, da preberete prispevek in ste pri nakupu psa NADVSE PREVIDNI:

Osebno ne bom imela nič od tega. Bo pa, v kolikor psa kupite premišljeno, en preprodajalec/dvoriščni rejec manj zaslužil na neinformiranosti ljudi in s tem imel nekaj sto evrov manj razlogov, da še dalje nadaljuje s svojo dejavnostjo.

In pa, seveda, v primeru nakupa psa pri preverjenem vzreditelju bo vaše tveganje, da domvo pripeljete psa, ki bo:
– slabo oskrbovan
– imel dedno bolezen
– nesocializiran
– bolan
– svojo predvideno velikost presegel za 2-krat
– poginil kmalu po prihodu zaradi prejšnje slabe oskrbe

recej majhno.

Odločitev pa je seveda vaša.

Ne, še boljše bo ko bo penca imela doma yorkija, ki bo ko bo odrasel tehtal 5 kg ali več, imel povešena ušesa, bil popolnoma napačne barve, imel kratko in slabo dlako, imel napačen ugriz in težave z zobmi in ne vem kakšne bolezni. Take namreč prodajajo šteparji in preprodajalci in takih je večina yorkijev brez rodovnika. Joj, kako bo sine srečen.
In potem se taki sprehajo okoli in mene sprašujejo: ja zakaj je pa moj tako drugačen od vašega? Ker ni yorki gospa ampak mešanec.

Penca oprosti, res oprosti ampak po vsem kar si napisala se mi zdiš ali zelo naivna ali pa zelo neumna. Danadanes ko je na voljo toliko informacij samo še bedaki tako kupujejo pse in so veseli ker jim nek ju3 napiše nekaj popolnih debilizmov. Jaz ti ne bom več nič svetovala ker te itak nič ne zanima ker želiš samo čimprej priti do poceni psa. Samo ne jokaj tukaj ko pes ne bo to kar si želiš in ko boš imela kar naenkrat ogromne stroške. Važno da boš imela yorkija, a ne? No, v bistvu bo navaden mešanec.

Ti kar verjemi ju3, očitno ima ogromno izkušenj z vzrejo, nakupom psa in predvsem z yorkiji. Ne verjeti ljudem, ki že celo življenje živijo z yorkiji. Ah ja…

New Report

Close