Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj so eni proti študentom?

Zakaj so eni proti študentom?

aZakaj imajo nekateri nekaj proti študentom? Ko so se podražali študentski boni sem prebrala kar nekaj negativnih komentarjev. Tudi tukaj večkrat vidim, da so eni proti temu. Pišejo naj gredo za mizarje pa ne vem kaj še vse. Ja naj gredo kateri hočejo, nekateri pa želijo kaj drugo. In ne verjamem da bi odličnjak v oš šel v triletno poklicno šolo, če bi lahko šel v 4 letno in še študiral. Pišejo da danes lahko študira že vsaka budala. Mislim da to pišejo tisti, ki niso študirali. Največ tisti, ki so si želeli in jim ni šlo? Ali pa sploh niso imeli dovolj dobrih ocen za to. Če kdo študira kar naj. Morda bo le dobil službo z normalno plačo. Čeprav diploma ni pogoj za uspeh, je vseeno nekaj v čem si diplomiral in ima več možnosti za službo kot brez. Itak potem delaš celo življenje. Zato mislim da še lahko teh nekaj let šudiraš,hodiš na žure, ugotavljaš kar sploh želiš. Jaz vem kaj želim, tu pa tam grem na kako zabavo, me pa moti da pišejo da vsak lahko naredi faks in da je to brezveze. Tudi če ga lahko vsak naredi, naj ga dela če ga to veseli.

Vsak lahko naredi faks. Samo vprašanje je katerega. In trenutno bi bil že čas, da se začne razpravljati o zaprtju nekaterih cvetk, ki so znani samo po produkciji nezaposljivega kadra in različnih incidentih.

ja ampak tudi če se ta kader ne zaposluje naj to študira če ga veseli. Po diplomi bo delal kaj drugega, zdaj pa naj študira. Saj ima še potem ogormno časa delat. Tudi sama ne vem ali bom našla zaposlitev v svoji stroki, pa tudi če bi vedela da ne bo zaposlitve, bi to kar me ve veseli vseeno študirala. Delala bom potem še vse življenje. In tudi na borzi dela upoštevajo stopnjo izobraženosti in ti ne morejo ponuditi vsakega dela. Čeprav v sili vsak vse sprejme.

nova
Uredništvo priporoča

Tu se pa ne strinjam. Družba ni neizmerno bogata in to, kar nekdo dobi, je potrebno nekomu drugemu vzeti. Če torej nekdo študira nekaj, kar družba ne potrebuje, je to popolen luksuz in skrajno neodgovorno razmetavanje državnega (aka družbenega) denarja. Potrebujemo strokovnjake vseh strok, vendar v primernem številu. Tisti, ki pa študira, zato ker pač nekaj študira, naj to plača iz lastnega žepa. Potem mi je pa čisto vseeno če študira žurologijo in umetnost riganja.

Poznam jih kar nekaj, ki študirajo zato, da bodo dobili papir. Ne veseli jih, cilj je le višja plača oz. papir. Na predavanja se vozijo v eno smer več kot uro, ker je tam lažje priti do tega papirja. Da ne pišem, kakšne so njihove diplome.

Nič nimam proti resnim študentom. Motijo me pa tisti, ki “študirajo” leta in leta, vse skupaj nič, na koncu pa plačajo faks, kjer se najhitreje pride do diplome. In tovrstnega kadra je res že preveč.

Hej študentka, pa bi ti še vedno žurirala, če bi morala celo šolanje in oskrbo poravnati iz svojega žepa, kot recimo toliko opevana Amerika, kjer študij enega letnika na elitni univerzi stane 50 jurčkov ali pa še več. Prepričana sem, da bi ti pod takimi pogoji sladko dol viselo za čago, pač pa bi študirala vse dneve in noči, samo zato, da bi čimprej doštudirala. Ja, in zato imamo toliko “proti” študentom, ki iščejo samo ugodnosti, vložijo pa minimalec svojega truda. V službo tudi ne boš hodila zaradi žura, pač pa zato, da boš imela kaj dati v usta in da boš lahko plačala streho nad glavo. Pa ta vsa študentska dela so še en večji smrdeči kup, ko to firme samo izkoriščajo, kadra ki pa ga je na drugi strani na razpolago pa ne zaposlujejo, ker je ugodneje vzeti večnega študenta.
Tudi sama sem študirala, brez skrbi, vem kaj pomeni študirati, ampak si nisem mogla privoščiti šturirati 7 let, pač pa sem imela izpite in diplomo v dobrih 4,5 letih (sedmo stopnjo). Mene starši niso cartali z izgovorom “naj se zdaj znori, dokler je mlada”, sem še vedno mlada, ampak trenutno lahko norim od svojega dela in uspešnosti ne pa od radodarnosti države.

Točno Zima1. Tudi jaz poznam precej takšnih ljudi. Ko sem jih vprašal, zakaj ne gredo študirati na kakšen bolj “resen” faks iste smeri, so samo zamahnili z roko in rekli: “ker delam faks samo zaradi papirja.” Ironija pa je, da to vedo tudi delodajalci in poznam jih kar nekaj, ki sprejemajo diplome samo določenih uglednih fakultet. Drugih niti pogledajo ne. Ker jim je jasno, kakšen kader je to. Nekdo, ki nima najmanjšega znanja o stvari, ki jo je študiral. Se mi pa tudi zdi prav smešno, da nekateri ne premišljujejo več kot eno leto v naprej. A ni logično, da moraš z diplomo vedeti več, kot pa brez nje? Potem pa vidiš ljudi, ki do diplomirali iz ne-vem-česa-že, kot navadne trgovce ali pa celo tovarniške delavce.

Pred vami nas je bilo že mnogo takih, ki smo hodili na faks z vso resnostjo in žal – pod mnogo težjimi pogoji. Imeli smo veliko dolžnosti in malo pravic. Pravica je bila, da si študiral, kje boš živel, kaj boš jedel in s čim se boš vozil v oddaljen kraj, pa ni bila skrb države, ampak nas študentov in naših staršev.

Vem, da niste krivi za naše takratnje razmere, ampak tudi mi, ki smo zdaj davkoplačevalci, nismo dolžni podpirati vsega in vseh.

Študentom je zdaj lahko zelo udobno, seveda enim bolj kot drugim, še vedno je žal veliko takih, ki si drage LJ ne morejo privoščiti…

Sama cenim ljudi, ki vlagajo v svojo glavo, vendar je treba v teh zrelih letih prevzeti že več odgovornosti na svoja ramena in ne po 25. letu še vedno parazitirati na vse mogoče druge račune.

Študentje se morate tudi zavedati, da je možnost študentskeg adela v sodobni ureditvi lep privilegij.

Uživajte mladost, negujte njene potenciale in vrednote, sproščajte se in hkrati se začenjajte zavedati odgovornosti zrele odraslosti.

To za vas, studentkaaaaaa, najbrž ne drži (vsaj po pisanju sodeč ne be pripisal, da ste lahkomiselni), drži pa za mnoge “večne žurerje in večne študente”, ki se tako radi pritožujejo nad svojo študentsko nesrečo.

In zakaj konkretno te motijo, če, kot sama praviš, plačajo faks?

In kako si ti študentka zalutala na starševski čvek?
A dej nehi no…

Ma daj ne serji in ne zavajaj. Študentje da iščejo samo ugodnosti, že mogoče, sej so normalni, niti slučajno niso edini, kaj pa penzionisti, ki bi radi vedno višje penzije, pa lažne samohranilke, pa zaposleni javni uslužbenci, ki bi radi višje plače za nič dela. Že mon je dober primer, daleč največ sporočil se napiše med delovnim časom nekje od 7 jurtraj do 3 popoldan. Toliko o marljivosti slovenskih zaposlenih, ha ha.Kako naj bo študent drugačen?

Študentje pač izkoriščajo trenutni položaj in to je normalno.In trenutni položaj je tak, da se NE splača diplomirati v roku. Bolje je študirati 7 let, vmes delati preko servisa in iskati potencialne delodajalce za kasnejšo redno službo. Ker potem lahko, ko direkt prideš s faksa, že pokažeš določene izkušnje. Delodajalci so namreč pravljičarji in imajo približno takšne zahteve: bi mladega, starega največ 25 let, pa da je študiran, pa da ima že 3 leta izkušenj…bla bla..

Študentje so se prilagodili trenutni situaciji, jaz to podpiram. In raje vidim, da gre davkoplačevalski denar za študentarijo, kot za lene brezposelne lažne samohranilke, ki niti ne študirajo, niti ne delajo.

V Ameriki hodijo na fakse kjer šolnina znaša 50.000 dolarjev letno otroci bogatašev, ki je zanj to drobiž ali pa posebej uspešni dijaki oz. študentje (je malo drugačen sistem kot pri nas), katerim celotno šolnino plača država. Kar se pa žuranja tiče, ga e na teh univerzah bistveno več in tudi bistveno več incidentov kot pri nas.
Slaba primerjava.

Še ena pravljičarka. Ja madona, kaj ljudje mislite, da danes študentarija dobi vse na pladnju? Mogoče tisti mali {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, ki ima Zoisovo štipendijo, hkrati pa imajo to srečo, da imajo revne starše in dobijo mesto v študentskem domu.Ostali morajo sami poskrbeti za vse. Tudi za bivališče, seveda!

Se mi zdi, da ljudje sploh nimate predstave, koliko študij študenta stane. Pa najem sobe ali garsonjere (študentski dom dobi le peščica), pa hrana…Zato pa večina študentov dela, enostavno, da lahko preživijo.Ne boš verjela, ampak nimajo vsi bogatih staršev, da bi jim lahko dali 500 eurov na mesec za stroške študija.

“Študentje se morate tudi zavedati, da je možnost študentskeg adela v sodobni ureditvi lep privilegij.”

Bolj paradoksalne in hkrati neumne trditve ne bi mogla napisat. Študentsko delo ni noben privilegij, ampak prej nuja in anomalija v sistemu. Prvič zato, ker ni dovolj štipendij, ki bi bile tudi dovolj visoke, da bi omogočale študentu kritje osnovnih stroškov za življenje, sploh tistim, ki študirajo izven kraja stalnega bivanja. Zato je večina študentov prisiljena delati, da lahko preživi v času študija, le redki so srečneži, ki zaslužek lahko zapravijo za luksuz (potovanja itd.).
Druga stvar pa je ta, da študentsko delo omogoča delodajalcu poceni delovno silo, ki ji ni treba plačevat nobenih prispevkov in ki praktično nima nobenih pravic, poleg tega pa je lahko nadomestljiva. A ste kdaj videli oglase za študentska dela? Primer: iščemo študentko (odvetniška pisarna) za pisanje dopisov v tujih jezikih (obvezno aktivno znanje angleščine in nemščine), absolventko z veliko časa, svojim prevozom, ob CV obvezna slika… plačilo: 4eur/h.

Za eno klinčevo študentsko delo je treba v nulo obvladat 2 tuja jezika, imet svoj avto, zgledat super in vse to za 4 evre na uro??? Res se sprašujem, a imajo nekateri delodajalci sploh možgane…

Ne glede na vse, bom služila sedaj, dokler še imam status, da bom lažje plačevala najemnino, ko se zaposlim, ker moja začetniška plača zagotovo ne bo bajna.

Skrajni čas je tudi, da študentom nehate metat naprej to blesavo Ameriko, ker – prvič, tudi mi študij plačujemo in kdor pravi, da je zastonj, laže ali pa še nikoli ni študiral, da ne govorim o izrednih študentih.
Tudi v Ameriki študentje delajo in to v svojih strokah, za plačilo šolnin pač najamejo kredite, ki jih odplačujejo po tem, ko se zaposlijo. S tem da so najemnine sorazmerno nižje kot pri nas. Če bi tak sistem veljal pri nas, bi se jaz osebno po prvi zaposlitvi utopila v plačevanju najemnine in vračanju posojila.

In ja, tudi jaz študentka redno berem starševski čvek. Se veliko naučiš o ljudeh, predvsem pa se naučiš prepoznavat gnojnico, ki jo nosijo v sebi.

Predvsem pa radi in na veliko lažete, kako ste vse pridelali sami in kako ste se matrali… cankarjansko sranje. Ker delam z ljudmi, jih ogromno poznam, a bi na prste ene roke lahko preštela tiste do 30 let starosti, ki jim je popolnoma samim oz. skupaj s partnerjem uspelo npr. našparati dovolj denarja za nakup stanovanja (s kreditom seveda).

Pa nehajte se že enkrat ukvarjat z drugimi, ampak pometajte pred svojim pragom, saj imate dela s tem še preveč. Sicer pa bodo tudi vaši sončki enkrat študentje…

Xxxy, moti me, ker “študirajo” leta in leta za naš denar, ko dopolnijo določena leta še ne grejo v službo, občina jim plačuje še zavarovanje, na koncu pa ugotovijo, da so izrabili že vse, kar je možno in jim ostane plačati faks nekje tam, kjer se najlažje pride do papirja. TAki me motijo. Če bi že pri 18. plačali faks, na katerega se vpišejo samo zaradi statusa, me ne bi motili. Zanimivo, da ne spacajo diplome v 7 ali 8 letih, ko se pa plača, pa lahko v dveh letih. Vsi vemo, da je ogromno mladine, ki se na naše stroške vpisuje samo zaradi statusov.

Ja, mi smo študirali, vmes si tudi kaj delal, a predvsem si študiral! Cele dneve bil na faksu ali v knjižnici, vsak dan se vozil z vlakom v mesto in domov, zraven še doma pomagal, predvsem pa v dobrih 4 letih prišel do papirja! Niti na misel ti ni prišlo, da bi izkoriščal starše, žuriral za denar staršev, dovolj veliko breme je bila mesečna za vlak, kakšen jur v denarnici za malico, boni so bili že luskus. Hvala za tiste čase, mislim, da so nam dali veliko dobrega.

Še ena pravljičarka. Ja madona, kaj ljudje mislite, da danes študentarija dobi vse na pladnju? Mogoče tisti mali {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, ki ima Zoisovo štipendijo, hkrati pa imajo to srečo, da imajo revne starše in dobijo mesto v študentskem domu.Ostali morajo sami poskrbeti za vse. Tudi za bivališče, seveda!

Se mi zdi, da ljudje sploh nimate predstave, koliko študij študenta stane. Pa najem sobe ali garsonjere (študentski dom dobi le peščica), pa hrana…Zato pa večina študentov dela, enostavno, da lahko preživijo.Ne boš verjela, ampak nimajo vsi bogatih staršev, da bi jim lahko dali 500 eurov na mesec za stroške študija.[/quote]

Ja kako pa misliš, da smo prej študirali? Zjutraj sem vstajala ob 4-ih, da sem se z avtobusom pripeljala v 70 km oddaljeno mesto, v mestu preživela dobesedno cel dan – vsaj do 16-tih ali pa še dlje, ko smo imeli vmes proste ure sem s v knjižnici piflala kot nora, z malo sreče sem dobila vmes kje kako “popoldansko zaposlitev” = prevajanje, potem pa spet z avtobusom domov. Bivanja v mestu si nismo mogli privoščiti, študenstskega dela tudi ne, v 4 letih študija sem bila mogoče na 3 čagah, ker sem mogla isto kot marsikateri danes, vsak tolar takrat 6x obrniti, da sem sploh preživela. Redki so dandanes tisti študenti, ki še vedno morajo gledati na vsak tolar. Še bolj redki so tisti, ki nimajo svojega avta, najnovejšega telefona in prenosnika (stvari res dobiš v paketih, naročnina se vseeno mora plačati) na katere non-stop šklocajo, skoraj vsak ima cigaret v ustah (roko na srce, čeprav so čiki v slo poceni so za normalni žep dragi), gostilne so polne študentov na kavah, čajčkih, redkeje jih srečujem po knjižnicah. Ob takih razmerah ima vsak normalen človek, ki je v službi in dela vsak dan po 10 ur in še več občutek, da se nekdo pošteno dela iz nekoga norca. In potem dobiš nekega diplomanta v firmo, kateri ti koj da zatevo plače pa hočem imeti 1500 neto. Kaj mi pomaga, če ima nekdo že prej v xy firmah izkušnje, če pa vidim kaj delajo študenti v firmah – sortirajo “papir”. Oprosti, ampak, če imam študenta zaposlenega v firmi mu ne zaupam odgovornega dela, ker mi odgovoraja za nič, naredi pa lahko tudi ogromen kaos.
Pa če govorimo o incidentih – tudi pri nas jih je ogromno, ampak ker pozna skorajdo vsakdo vsakega, to ne pride v javnost (dobro znanko je en profesor skorajda posilil, hja, v javnost ni nikoli prišlo ker je bila pač ena nepomembna “kmečka” punca on pa “priznan” profesor). Ena roka drugo boža, kajne?

Študentje itak niso neka resna delovna sila, ampak prej pomožna.Fante s ev glavnem najema za fizična pomožna dela, punce za kelnarjenje, anketiranje, za hostese. Če nekdo pričakuje, da mu bo študentka vrhunska tajnica ali prevajalka, se pač malo moti, bi se reklo.Niso študentje krivi, da so firme požrešne in želijo čimveč prišparati, ter najemajo študenta tudi za delo, ki ga študent ni sposoben opravljati. Kdor hoče imeti dobro tajnico, naj si jo redno zaposli.Če špara in vzame študentko in je študentka šlampasta tajnica, je kriv delodajalec sam kriv.

Pa o čem govoriš, ljuba duša? Kolikokrat pa misliš, da študent lahko ponavlja letnik, pa da ima status? Za pavziranje pa ni statusa!!!
Sem študirala v istih letih kot ti (sodim po bonih) in verjemi, ni nam bilo hudega. Do sobe v domu je bilo veliko lažje priti, najemnine privat pa so bile smešno nizke v primerjavi z zdaj. Tako je bilo biti študent 15 let nazaj, ti pa pišeš, kot da si študirala za časa Tita. Imeli smo bone, poceni domove, izredni študij ni bil pregrešno drag. Cedila sta se nam med in mleko. Jaz sem ga na faksu prežurala še, pa još, pa sem ravno tako prišla v štirih letih do papirja. A je treba tako trpeče o situaciji, ki je bila izključno tvoja? Posplošuješ jo pa na celotno generacijo, ki s tem nima nobene zveze. Velika večina se nas je imela prav lepo. Samo ti tega v svojem ‘trpljenju’ nisi videla. Kadili smo vsi po vrsti, hodili spat proti jutru, se privlekli na kavo. Vse tako kot danes. Tako je zmeraj živela študentarija in zmeraj bo. Kdaj pa, če ne zdaj?

Za incidente pa študentje niso nič krivi.

Sori, ampak jih najemajo tudi za precej zahtevna in strokovna dela! Vsaj ena četrtina je takih del. Daj naj ti kakšen študent malo pove, kakšni so oglasi ali še bolje, naj ti pokaže na netu!

Če že nekaj pišete, dajte bit tudi dosledne in razmišljat… ti “hehehe” pišeš o študentki, ki bi jo skoraj posilil profesor v kontekstu, kjer zlivaš ves svoj na študente. Napiši vsaj, da so študentje skrokana brezciljna mladež, da ti bom lahko verjela, da imaš IQ nad 80.

vse kar zamerim študentom je to, da so postali nelojalna konkurenca na trgu dela. zaposljujejo se za dolgoročna obdobja, ne pa za občasna dela.

seveda to ni njihova krivda, je anomalija sistema, ki omogoča, da delodajalci namesto navadnega zaposlenega, ki bi mu morali plačevati še socialne in zdravstvene prispevke, zaposlijo enega študenta, ki je seveda dosti cenejši.

na ta način pa preko koncesij bogati tudi tistih par srečnikov, ki lahko imajo študentske servise. tu gre za pravo pranje denarja in nimate pojma, koliko se ga obrne.

To se tudi jaz strinjam, na ta način so študentje predvsem nelojalna konkurenca srednje oz. še nižje izobraženim.

In študentski servisi so dejansko postali profitne firme, ki kupujejo druga podjetja, financirajo ognjemete na festivalu Lent itd…

To so resne anomalije.

sami študenjtje me osebno ne motijo sam je med njimi veliko fuliranih.motijo pa me njihove žurke.v našem bloku moram večkrat med tednom pozvoniti 2 štuka nad mano,ker je ura 3 in še vendo razgrajajo,nabijajo muziko,se derejo.zadnjič so šli po hodniku dol in je en od njih padel direkt z vso silo v moja vrata.skoraj me je kap kako je zaropotalo.pa majhne otroke mam.

hojla!

Ker sem sama zaposlena na študentskem servisu, naj še sama k tem komentarjem dodam določene izkušnje: v našem kraju je ogromno mladih, ki resnično delajo zato, da pomagajo pri družinskem proračunu. V tem primeru ne govorim o študentih, temveč o dijakih, ki so po šoli odkorakali delat za tekoči trak do 22h zvečer ali pomivat posodo v razne hotelske obrate. In kaj zdaj, ko je recesija resnično udarila na plan – ne v storitvah, temveč v gospodarstvu, se pravi tam, kjer je proizvodnja.

Da, delo preko študentskega servisa za daljše obdobje je popolna anomalija. Ampak tako si lahko delal tudi pred dvajsetimi leti. Samo da takrat za delom niso povpraševali dijaki, študent pa je v času pavziranja lahko delal tudi “na knjigo”, pa ni bilo pomembno, ali je to trajalo 3 mesece ali 1 mesec, kar ti danes v nobenem primeru ne bo uspelo. Res pa je, da so bila takrat na razpolago v veliki večini fizična dela, intelektualnih storitev skoraj ni bilo. Torej je bilo jasno, da če že študiraš, to najverjetneje ne počneš za to, da bo tvoja prihodnost tekoči trak.

In še bogatenje študentskih servisov:
ja, prva se podpišem pod to. Država oz. takratni LDS (lahko bi bila še bolj natančna in bi lahko celo poimensko imenovala te tepce – roka je roko umila) je naredila gromozansko napako, da je dovolila servise z vsemi tistimi milijoni privatizirati. To bi moralo ostati v rokah države, bolj natančno v rokah univerz, kot je bilo pred to prekleto privatizacijo. Ali pa bi morali biti javni zavodi, del denarja, ki ga zdaj pobira ŠS (in s tem ŠOS in ga daje za “nevemkakšneprojekte”) pa bi šel v pokojninsko in zdravstveno blagajno. Študentom bi se to že lahko upoštevalo pri izračunu za pok.dobo, pridobljene izkušnje pa bi se ravno tako morale priznati, če oseba kandidira za določeno delovno mesto s predhodnjimi znanji, ki jih je pridobil kot študent.

Ker sem sama izrazito socialen tip z velikim čutom za mlade, me vse to, kar se dogaja na področju študentskega dela, strašno jezi, vendar je tu zadaj politika in mi je tu, na MON, ne bomo spemenili. Tako da tudi razne nebuloze in razlivanje žolča ne bo pomagalo. Dejstvo je, da je študentsko delo SOCIALNI TAMPON, ki prikriva socialno problematiko naše družbe – to pa so prenizke plače in izginjanje srednjega razreda. Verjemite, če bi bila pri nas povprečna plača 3000 eur ali več, bi bilo študentskega dela mnogo mnogo manj.

In seveda, da za konec še to: sama imam končano sedmo stopnjo EPF, delam pa za bagatelo – možakar pri nas plač ne dvigne nad 850 eur neto. Mirno priznam, da bi ga včasih utopila v žlici vode. Tudi to je bogatenje! Vsakič, ko dobim plačilno listo, si rečem, zdaj je pa zadosti! Ampak vam nekaj povem – delati z mladimi je čudovito. Čeprav sem ta mesec ob prejeti plači spet rekla, zdaj je pa zadosti.

LP, ŽUŽA

P.S. Moram še to dodati: Servisi so bili najprej v lasti univerz, zato so tudi imele prepotrebni denar za svoj razvoj. Potem pa je prišel veliki preobrat in… je prišel izredni študij na način, kot ga poznamo danes! Tako, da boste vedeli.

Nisem vas hotela zamorit…

Žuža, na žalost to ni res. V našem podjetju imamo iste študente zaposlene že 2 leti. Ker pač otroci od šefof rabijo svoj denar. Zaposleni so pa vsaj 40 ur na teden.

Delo preko študenta bi moralo biti dejansko tako urejeno, da bi potekalo samo v času počitnic in v popoldanskem času, ne pa tako kot je urejeno pri nas.

Pa ja, nisem proti študentom, sem pa proti študentskim lenobam. Večina univerz se ne more pohvaliti niti s 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} diplomantov gledano na število vpisov v prvem letniku. Torej sem proti 60{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} študentov? Jah, pa jade

In kaj ima to zveze s čim? Tukaj se zbirajo zelo različni profili ljudi.

Že spet ena matkica, ki si hoče krono na glavo nadeti, ker je froce na svet spravila. Zdaj bo še celo odločala, kdo lahko na katerem forumu sodeluje.

Ko se pa tu o analnem seksu pogovarja pa o razprodajah, se pa nič ne buniš, ne?

Predvsem ti nehi.

New Report

Close