Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Viroza/bolečina pod rebri

Viroza/bolečina pod rebri

Pozdravljeni,

v oktobru sem zbolela za virozo (kašelj, kihanje, rahlo povišana temperatura), ki je v roki 10-14 dni izzvenelo. V tem času me je začelo boleti pod rebri na desni strani (bi rekla, da okoli 6. in 7. rebra desno), kar se je tokom naslednjega meseca znatno izboljšalo. Mislila sem, da gre za kakšno poškodbo zaradi dvigovanja otroka, nagibanja čez ograjico v posteljico… v decembru sem nato skupaj z otrokom še 2x zbolela za virozo in ob povečanem kašlju se je bolečina pod rebri na istem mestu spet stopnjevala. Boli, ko vdihnem, kašljam, kiham, se naprezam ali z dlanjo pritisnem na prsni koš. Od vsega, kar sem v zadnjih dveh dneh prebrala na medicinskih spletnih straneh in forumih, sem seveda zaskrbljena in bolj ko berem, manj mi je sploh jasno. Kaj bi lahko bilo (brala sem vse od počenega rebra, plevritisa, kostohondritisa itd…)?

Pozdravljeni!
Vse našteto seveda lahko povzroča bolečine v prsnem košu, a najpogosteje ne gre za nič od tega. Bolečine se ob kašlju zelo pogosto pojavijo in tudi izzvenijo postopoma po prehladu. V veliki večini primerov torej nimajo nobenega nevarnega ozadja.
Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close