Najdi forum

Pozdravljeni,
stara sem 22 let, zaposlena in imam 4 leta stalnega partnerja. Zadnje čase je zmano obupno na področju zdravja.
Odkar je babico zadela možganska kap pred 2 mesecema so se začele moje bolj resne težave. Že pred 3 leti sem imela malo anksioznih stanj, a sem premagala ker sem hodila na vaje avtogenega treninga in sem se potem počutila dobor. Pred pol leta se mi je ponovno malo pojavila anksioznost a sem jo znala obvladat oziroma omilit. Od tistega dneva pred 2 meseci pa me je to stanje z babico zelo prizadelo, anksioznost in tesnobnost sta začeli biti vse bolj pogosti, pa še stres se me je prijel in ga nisem znala obvladati. Postajala sem vse bolj nemirna in vsega se je začelo nabirati, potem pa pred 3 tedni se je še stric ponesrečil in je bil u bolnici. Tako da je samo še piko na i dodalo. In to se samo nabira in pred 14 dnevi mi je še začelo zvoneti v glavi, najbolj moteče je ko je hrup oziroma sem postala zelo občutljiva na vse zvoke. Glava pa me nonstop boli že kmalu 2 leti, a to prenašam. Zdravnica je rekla da naj vzamem nekaj protibolečinskega in bo minilo. A sedaj me glava tudi peče, nevem zakaj. Je pa zadnji teden zelo kritičen ker se počutim popolnoma slabo, počutim se nerealno, čudno skoraj čez cel dan. Sploh nemorem normalno funkcionirati. Pritisk imam normalen, le bitje srca je hitrejše, to pa ker sem nemirna. Partnerju sem povedala kako se počutim a me ne razume, me podpira a neve kako pomagati. meni sicer že veliko pomeni da je poleg mene. dni nazaj sem se potrudila in prisilila da sem šla v disoteko zvečer, saj mi je bilo lepo a potem celo nč sem bila nemirna in se prebujala in nisem mogla zaspat, stalno sem mela misli po glavi. Mislim da je vsega ratalo preveč in nisem temu kos. Sedaj pa še to obupno nerealno počutje. Prosim svetujte mi in pomagajte, ker bi9 rada spet žovela normalno in se dobro počutila. Res sem obupana. Danes sem šla dat kri k zdravnici in izvidi so pokazali da je kri kar vredu, da ni nobenih odstopanj v vrednostih. Problem je ker ko sem zdravnici povedala kako se počutim mi govori da sem utrujena, da rabim samo vitamine in to je to…sploh me ni hotela poslušati kako se počutim, mi je ponudila tudi bolovanje a sem rekla da ne rabim bolovanja, da bi se le rada dobro počutila. Je možno da se človek zaradi anksioznosti res tako počuti obupno. Pčutim se nerealno in grozno. Zdravnica pa aploh noče niti poslušat, kaj pa da bi mi predpisala napotnico za psihologa. Kaj sploh naj,kako si lahko pomagam. Res je grozno.
Prosim za nasvete in pomoč

Hvala

Lep pozdrav

Lepo pozdravljeni,

ko sem prebirala vaše sporočilo, sem prišla do zaključka, da je bil sprožilec vašega trenutnega slabega počutja, tesnobe in strahu, babičina možganska kap. Velikokrat se zgodi, da ena izkušnja (naših bližnjih) zaznamuje naše notranje vedenje in počutje. Ker so te izkušnje za nas čustveno pomembne in jih zelo osebno (čustveno) doživljamo, od nas zahtevajo tudi veliko moči in energije. Tisti, ki so bolj občutljivi, čustveni oziroma si vse bolj ženejo k srcu (izrazov, kako bi lahko to opisala, je nešteto), zunanje dogodke notranje doživljajo tako, da se lahko stopnjujejo občutki strahu, tesnobe in stresa. Povsem enak potek ste opisali tudi vi. In potem, kot da babičina možganska kap, še ni bila dovolj, se je ponesrečil tudi vaš stric. Razumljivo je, da se vam je vse skupaj začelo kopičiti in da ste vedno pogosteje zaznavali različne simptome. Večkrat sem omenila, da se stres pri različnih posameznikih kaže na različne načine in pri vas se kaže tako, da vas peče glava. Morda bi bilo smiselno, da vaši zdravnici vseeno skušate povedati, da ste utrujeni, kljub temu da izvidi ne kažejo ničesar otipljivega.
Takrat, ko zaznavamo, da smo utrujeni, izvidi pa ne pokažejo ničesar, je največkrat glavni krivec prav stres. Verjamem, da ste zaradi svojega slabega počutja in vsega, kar se vam je v zadnjem času zgodilo v ožji družini, obupani. Zaradi tega se potrudite, da ponovno pridobite moč, energijo in voljo. Včasih je to veliko lažje reči, kot pa narediti. Veliko se gibajte, odločite se za Dominor, ki bo uravnal te negativne posledice vašega čustvovanja zaradi babice in strica, izkoristite nekaj minut dnevno za tisto, kar vas res veseli.
Stanje, ki ga opisujete, je dejansko lahko posledica stresa in pritiskov ali začetne stopnje anksioznosti. Sama sem sicer mnenja, da gre pri vas za neko blažjo obliko posttravmatskega stresnega sindroma; to pomeni, da vas je izkušnja z babico in stricem tako čustveno “zamajala”, da zaznavate določene stresne simptome. Pri vaši zdravnici poskusite še enkrat s prošnjo, da želite na pogovor k psihologu – morda vam tokrat uspe.

Želela sem dodati še to: ko se pojavijo določene stiske, ki so čustvenega značaja, nas okolica velikokrat ne razume. Lažje je razumeti, če imamo npr. gripo, saj so simptomi dokazljivi tudi z izvidi, kot pa če nas boli naša “duša” oziroma če nam je težko pri “srcu”. Zato držim pesti za vas, da vas bo vaš partner še naprej tako prijazno podpiral. Morda ne razume povsem, je pa tam za vas.

Za vsa nadaljnja vprašanja sem vedno dosegljiva. Poskusite s ponujenimi rešitvami. Verjamem, da bo pomagalo.

Spoštovana ga.Mia,
res najlepša vam hvala za tako spodbuden odgovor. Res je, zgleda da so me ti dogodki bolj pretresli kot sem sprva mislila. Nevede, podzavestno. Dominor že pijem kmalu 2 meseca, na začetku je imel kar precejšen u činek, zdaj pa verjetno zaradi obilice stresa malo manj, a bom vztrajala.
Zdravnica pa me itak noče poslušat. Sem pa danes se zmenila sama s psihologinjo in 26.1. imam prvo srečanje in upam da bo uspešno. Enostavno sem mogla se odločiti da naredim en korak naprej, ker sem še mlada in bi rada živela brez teh groznih občutij in počutja.
Bom pa seveda upoštevala vaše nasvete in se bom prisilila narediti nekaj zase. Nekoč sem že izvajala avtogeni trening, sedaj pa si ne vzamem časa za to, čeprav vem, da je potrebnih le borih 15 minut za izvest vajo.

Še nekaj bi vas rada vprašala. Kaj menite o proizvodu cellfood? Zdi se mi precej drag, samo če bi mi pomagal mi ej cena zanemarljiva. Mislite da bi pomagalo tudi pri anksioznosti in predvsem stresu?
Koliko časa se lahko jemlje cellfood in se stanje spet poslabša ko se ga konča enkrat jemat? Saj vem, da ta vprašanja sedaj izpadejo neumna, a rada sem prepričana v nekaj prden začne mjemat:)
Kako pa kombinacija Dominor i cellfood, bi šlo? Ker dominor bi rada jemala še naprej, ga nebi rada končala jemat.

Ga.Mia, najlepša hvala vam ponovno za spodbuden odgovor in lep večer ter lepo leto 2009.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni, vztrajajte z avtogenimi treningom, kljub temu da je potrebnih “samo” 15 minut. Vem, saj se s tem pomanjkanjem časa srečujem tudi sama, da je včasih prav smešno, da ne najdemo “samo” 5 ali 15 minut za sebe. Poskusite si teh 15 minut dati v urnik, naj postane tako del vaše rutine/navade kot npr. umivanje zob.
Cellfood poznam oziroma spremljam njihove korake. Proizvod je dober in kvaliteten, deluje pa na celičnem nivoju. Stres postopoma pokaže svoj obraz tudi tako, da načne naše zaloge celične energije. To privede do različnih simptomov. Ker Cellfood deluje na oksidativni stres, ki ni povezan z anksioznostjo oziroma “klasičnim” stresom, za vas Cellfood ne predstavlja primarne podpore, temveč še le sekundarno. Dominor direktno deluje na uravnavanje ravnovesja v možganih, od koder izvira anksioznost, Cellfood pa poskrbi, da imajo vaše celice dovolj “prave” hrane. V času stresa se namreč potrebe povečajo in celice potrebujejo več goriva. Kombinacija je povsem varna, tako Dominor, kot tudi Cellfood, lahko jemljete neomejeno.

Upam, da sem bila z razlagami o posrednem, direktnem, primarnem in sekundarnem delovanju dovolj razumljiva. Če vas zanima, še kaj, me kar zasujte z vprašanji. Se strinjam, da se je treba zelo dobro pozanimati, kaj je najboljša rešitev.

Držim pesti za vas, da najdete 15 minut zase.
Lep vikend vam želim.

Spoštovana ga.Mia,
ponovno hvala za vaš odgovor. Naj vam povem, da danes sem začela izvajat avtogeni trening, ker moram nekje začet, to je prvi korak, da sploh se bom počutila bolje. Definitivno sem preobremenjena kar ni dobro, ker se stres le kopiči. Zmenila sem se tudi z inštruktorjem fittnessa, da začnem z vadbo in prehrano ki mi jo on predpiše, tako da bom malo energije si povrnila. Upam, da bom pri tem tudi vztrajala in končno si pod prisilo vzela čas zase:)

Še neka bi vas prosila, kaj vbistvu sploh pomeni oksidativni stres. Zaradi prenasičenosti telesa? Ker antioksidanti pomagajo prečistit telo, saj lahko sem prav mimo razumela:)
Kaj pa mi predlagate, katero izvedbo cellfooda? Kisik za življenje kapljice ali silicij plus kapljice. Mislim da prvo. Naj povem d imam tudi astmo, in v reklamnem letaku sem brala, da pomaga celfood tudi pri astmi, kaj mislite vi o tem?

Hvala in lep vikend vam želim.
Ko bom premagala to, se bom velikokrat spomnila na vas in vaše nasvete ter odgovore ki so mi v pomoč.

Pozdravljena ga.Mia,
samo prosila bi vas če mi lahko odgovorite glede cellfooda. Kakšen od dveh cellfoodov mi priporočate?

HVala

Lep pozdrav

Joj…, saj res. Ne vem, kako sem spregledala vaše vprašanje. Se opravičujem.
Pregledala sem njihove materiale. Glede na to, da si želite povrniti energijo, bi vam tudi jaz svetovala Kisik za življenje. S tem boste sistemsko poskrbeli za dvig energije.

Pozdravljeni!

Vem, da sicer tema ne sodi k vam, ampak ker sem ravno videla omenjeni celfood.
A mogoče veste ali ima kaj vpliva ali ne na izboljšanje kvalitete ženskih in moških spolnih celic?
Razmišljala sem, da bi ga kupila za ta namen, ampak ne vem ali pomaga.

Hvala za odgovor.

lep dan vam želim

nejka7

Draga Nejka, na žalost ne vem, kako CF vpliva na izboljšanje kakovosti ženskih in moških spolnih celic.

Na splošno pa je znano, da stres zmanjšuje kakovost spolnega življenja (pri ženskah zmanjšuje libido, moški pa imajo težavo z erekcijo). Glede na to, da je letošnja Nobelova nagrajenka za medicino dokazala, da stres direktno vpliva tudi na genski material, lahko pritrdim vašemu razmišljanju, da stres vpliva na slabšanje spolnih celic. Rešitev je torej predvsem v tem, da začnete s stresom upravljati tudi dolgoročno.

Upam, da se vam kaj pomagala.

New Report

Close