Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek dvojna merila

dvojna merila

Mi lahko kdo razloži, zakaj so v naši ljubi Sloveniji dvojna merila glede plačila in neplačila praznikov?

Zaposlena sem pri privatniku, kjer nimamo plačanih praznikov, saj se ti dnevi štejejo kot normalni delovni dan. Na dan praznika se mi obračuna dopust.

Kolegica je zaposlena v javnem sektorju in ima na dan praznika plačan praznik.

Zanima me zakaj je naša vlada sprejela dvojna merila? Moj delodajalec ima svojega pravnika in vem, da se ravna po zakonu naše vlade.

Vse najlepše v letu 2009 !

to pa prvič slišim in je čista svinjarija, to je verjetno zato, ker je slovenija nič pravna država in ker nekaj veljaš samo če imaš denar in poznanstva

zakon pravi, da na praznik ni treba delat, da ni treba dati dopusta in da mora delodajalec tiste ure plačat.

kako vam pa delodajalec to prikazuje, je pa druga stvar. definitivno vas veselo prenaša okoli.

V slo je 16 praznikov, ki so dela prostih dnevi. minimalnega dopusta je 20 dni. če bi morali za vse praznike v resnici dati dopust, potem niti zakonsko minimalnega dopusta – t.j. 10 dni neprekinjenega v enem kosu ljudje ne bi mogli izkoristiti.

pokličite kakšno delovno inšpekcijo, da tega vašega delodajalca malo preveri.

nova
Uredništvo priporoča

Za kateri mesec to pišeš.
Za december še nisi mogla dobiti plačilne liste, v novembru pa ni bilo dela prostih praznikov, ker sta 1. in 2. november pladla na soboto in nedeljo.

lpl

Lp L

Veš, bivši delodajalec mojega partnerja je imel tudi enega takega pravnika, ki je zakone prilagodil v korist delodajalca, ker je očitno mislil, da so delavci le neki nepismeni reveži, pa so ti delavci najeli svojega pravnika, ki je pojasnil zakone tako kot so, pa je delodajalec mastno plačal.
Sicer pa ti je že cija odgovorila…

od te država na pričakujte ničl ker delavec še nikoli ni dobil pravice

New Report

Close