Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Na Hrvaškem trgovine zaprte

Na Hrvaškem trgovine zaprte

ob nedeljah.
Ta zakon velja od danes dalje.Kako je to njim uspelo,pri nas pa kljub referendumu noče uspet?
Ali smo res potrebi šopingov ob nedeljah?Sram vas bilo-nedeljski kupci!!!
Pa brez izgovorov.

Kako dolgo bo pri njih zdrzalo?

A vsi gostinci, ki so delali in delajo na praznike kot so bozic in novo leto se ti pa ne smilijo?

Jaz grem rada prav ob nedeljah (razen decembra) v trgovine, ker je res najmanj gneče, ker je mir, ker pač med tednom imam veliko drugih opravkov.
Zato me ni sram. Le zakaj?
Kaj pa naj drugi ki delajo ob nedeljah, svetkih, petkih, po noči in še kdaj: zdravniki, policaji, gostilničarji, novinarji, receptorji, hotelirji, gasilci, čistilke, piloti, vozniki, …. in mnogi drugi poklici?

nova
Uredništvo priporoča

Kdor med tednom ne more zapravit svoje plače, si je prav gotovo ni sam zaslužil.


Na Hrvaškem ima katoliška Cerkev več vpliva in tako je dosegla, da bodo ob nedeljah imeli monopol. Da boš lahko denar ob nedeljah nesel k njim, ne boš mogel pa k ostalim trgovcem.

Kaj je enim tak problem , če so trgovine oz. določeni večji centri odprti tudi v nedeljo? Poznam trgovko, ki je rekla, da je vesela, da dela še ob nedeljah ob menjavah, ker pač več zasluži in ji ni problem. Trgovci so veseli, ker imajo delo v današnjem času in več zaslužijo, kupci pa smo tudi veseli, ker pač eni res nimamo časa čez teden v trgovine. Zakaj to nekatere moti, pač ne hodi v trgovino ob nedeljah in bo, a ne, druge pa pusti na miru.

Mene moti izključno zato, ker ZARADI VAS plačujem višje cene tudi ob delavnikih.

Prodajalci za delo ob nedeljah dobijo boljše plačilo kot za delo ob delavnikih. Dokler so cene ob nedeljah enake kot ob drugih dnevih je jasno, da višje cene plačujemo vsi, tudi tisti, ki si ob nedeljah in praznikih znamo poiskat lepšo zabavo kot “druženje” v hipermarketih. Čim bodo cene v teh trgovinah ob nedeljah za 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} višje, bom na ves glas podpiral tak delovni čas.

Mene moti izključno zato, ker ZARADI VAS plačujem višje cene tudi ob delavnikih.

Prodajalci za delo ob nedeljah dobijo boljše plačilo kot za delo ob delavnikih. Dokler so cene ob nedeljah enake kot ob drugih dnevih je jasno, da višje cene plačujemo vsi, tudi tisti, ki si ob nedeljah in praznikih znamo poiskat lepšo zabavo kot “druženje” v hipermarketih. Čim bodo cene v teh trgovinah ob nedeljah za 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} višje, bom na ves glas podpiral tak delovni čas.[/quote]

Tole pa ne vzdrži. Je tudi promet trgovin večji, saj kupci zapravljajo še v nedeljo, torej zaradi višjega plačila delavcem produkti niso dražji, ampak so dražji zaradi požrešnosti trgovcev in nenormalno visokih marž.

Se strinjam s prepovedjo, ampak očitno pri nas to ne bi uspelo. Že tako nas je samo dva milijona, če pa zapremo trgovine, jih vsaj polovica takoj pomre.

Mene moti izključno zato, ker ZARADI VAS plačujem višje cene tudi ob delavnikih.

Prodajalci za delo ob nedeljah dobijo boljše plačilo kot za delo ob delavnikih. Dokler so cene ob nedeljah enake kot ob drugih dnevih je jasno, da višje cene plačujemo vsi, tudi tisti, ki si ob nedeljah in praznikih znamo poiskat lepšo zabavo kot “druženje” v hipermarketih. Čim bodo cene v teh trgovinah ob nedeljah za 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} višje, bom na ves glas podpiral tak delovni čas.[/quote]

Tole pa ne vzdrži. Je tudi promet trgovin večji, saj kupci zapravljajo še v nedeljo, torej zaradi višjega plačila delavcem produkti niso dražji, ampak so dražji zaradi požrešnosti trgovcev in nenormalno visokih marž.[/quote]

Koliko toaletnega papirja in kalodonta pa kupiš več zato ker so trgovine odprte v petek in svetek?

Marže morajo biti visoke, saj en dodatni delovni dan v tednu predstavlja 22 procentov, ki jih je treba iz nečesa pokrit.

Sram naj bo edino tiste, ki obsojajo. Lahko bi pa v svojem slogu napisal naj bo sram vse, ki si v nedeljo dovolijo iti v restavracijo, pizzerijo, na kavo v lokal. Pa tudi tankat ali na izlet kamorkoli kjer dobite turistične usluge. Tudi vse tiste, ki gredo na dopust in prespijo čez vikend naj bo močno sram. Le kako si upate?
Pa tisti, ki gredo ob nedeljah k maši. Groza no. Kaj župnik si ne zasluži proste nedelje?

Delam tudi ob nedeljah in praznikih in kupujem takrat, ko sem prosta. In ne ni me sram. Prav ponosna sem na to kako ima organiziran čas.

Lahko pa predlagamo nov referendum. In sicer vsi, ki nismo trgovci bi morali biti en dan med tednom prosti zato, da vse nakupe opravimo med tednom in za vikend ne motimo drugih.

kitty, tale z župnikom in prostimi nedeljami ti je dobra : DDD

Sram naj bo edino tiste, ki obsojajo. Lahko bi pa v svojem slogu napisal naj bo sram vse, ki si v nedeljo dovolijo iti v restavracijo, pizzerijo, na kavo v lokal. Pa tudi tankat ali na izlet kamorkoli kjer dobite turistične usluge. Tudi vse tiste, ki gredo na dopust in prespijo čez vikend naj bo močno sram. Le kako si upate?
Pa tisti, ki gredo ob nedeljah k maši. Groza no. Kaj župnik si ne zasluži proste nedelje?

Delam tudi ob nedeljah in praznikih in kupujem takrat, ko sem prosta. In ne ni me sram. Prav ponosna sem na to kako ima organiziran čas.

Lahko pa predlagamo nov referendum. In sicer vsi, ki nismo trgovci bi morali biti en dan med tednom prosti zato, da vse nakupe opravimo med tednom in za vikend ne motimo drugih.[/quote]

Župnik in gostinci delajo za nekoliko drugačen denar kot prodajalci. Ponosen bit na to da si organiziraš nedeljski čas za nakupe namesto za družino je pa za moje pojme nekoliko tragično.

Res je ja. Večina natakarjev ima manjše plače kot trgovke.

Tragično je, če ljudje ne znajo brati in ne moja organizacija. Pa brez skrbi. Moja družina perfektno deluje in zaradi mojih nakupov prav nič ne skrbi. Lepo, da skrbiš za druge.

Res je ja. Večina natakarjev ima manjše plače kot trgovke…[/quote]

Larifari. Kelnarca dobi samo tringelda več kot prodajalka plače. Prodajalka napitnine ne dobi, zlasti na vašem koncu ne.

Ravno tisti, ki med tednom ne more zapravit plače, jo služi zase in še za marsikoga drugega.

Zdaj so pa samo trgovke uboge revice, ker morajo delati ob nedeljah. Kaj pa vsi ostali, ki imajo nedelje delovne?

Eni ste pa res kreteni…

Ravno tisti, ki med tednom ne more zapravit plače, jo služi zase in še za marsikoga drugega…[/quote]

Čudno da se je začela recesija prav zdaj, ko nekateri takoooooo veliko delate.

Sicer si pa tako velik idiot, da niti tega ne veš kdo naj bi bil kreten.

Res je ja. Večina natakarjev ima manjše plače kot trgovke…[/quote]

Larifari. Kelnarca dobi samo tringelda več kot prodajalka plače. Prodajalka napitnine ne dobi, zlasti na vašem koncu ne.[/quote]

Ja v sanjah mogoče. 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} natakaric napitnine še vidi ne kaj šele, da bi jo lahko vzela. Mogoče je pa res tvoj konec kaj drugačen.

Ma pomembno je, da greš ti mirne vesti v nedeljo v gostilno in obsojaš tiste, ki si v nedeljo kupijo kruh.

Nekateri velikooo delajo pred recesijo in med recesijo. Žal nekateri delajo enako za manj. Drugi nikoli niso kaj dosti delali so pa zato najglasnejši.
Doma bi bili vse vikende, vse praznike, buhnedej da bi naredili kakšno naduro….seveda za vsaj 2000€ plače.

Ravno tisti, ki med tednom ne more zapravit plače, jo služi zase in še za marsikoga drugega…[/quote]

Čudno da se je začela recesija prav zdaj, ko nekateri takoooooo veliko delate.

Sicer si pa tako velik idiot, da niti tega ne veš kdo naj bi bil kreten.[/quote]

Lahko me imenuješ kakor hočeš, še vedno si kreten.

Sem gledala hrvaško oddajo Otvoreno, ko so govorili o tem in problem je veliko kompleksnejši kot v Sloveniji. tam so glede pravic delavcev svetlobna leta za nami. Plače trgovcev so mizeraj, ob nedeljah pa delajo zastonj! Ja, prav ste slišale, brez dodatnega plačila. Imajo osnovno plačo, ne glede na to, koliko časa so v trgovini, tudi če po 12 ur. In tega nihče ne nadzira. Sindikat pravi, da je nemočen, dokler se delavec sam ne pritoži (seveda je potem ob službo), edini ukrep države pa je bil potem raje prepoved dela ob nedeljah, kot da bi uredili boljše pogoje za trgovce. Nekako tako kot pri nas. Ko so bile par nedelj trgovine zaprte, so se pa hitro dogovorili, a ne? Verjetno bo tudi na Hrvaškem tako.

Ob nedeljah sicer ne nakupujem, a tudi če bi, zakaj bi me bilo sram? Potem naj bo sram tudi tiste, ki hodijo ob nedeljah smučat, saj so zaradi štorov, ki padajo na smučiščih, urgence polne, zdravniki morajo pa zdraviti zlome, namesto da bi bili s svojimi družinami. Da o žičničarjih ne govorimo. Sram naj bo tudi tiste, ki hočejo ob nedeljah poslušati poročila ali v ponedeljek brati časopise, saj mora samo zaradi njih veliko ljudi delati v nedeljo.
Sram naj bo tudi tiste, ki se ob nedeljah vozijo na izlete. Če se ne bi, bi sprevodniki lahko ostali doma.

Zakaj že bi morala biti nedelja nekaj posebnega? Zakaj potem ne tudi sobota in petek?

Larifari. Kelnarca dobi samo tringelda več kot prodajalka plače. Prodajalka napitnine ne dobi, zlasti na vašem koncu ne.[/quote]

Ja v sanjah mogoče. 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} natakaric napitnine še vidi ne kaj šele, da bi jo lahko vzela. Mogoče je pa res tvoj konec kaj drugačen.

Ma pomembno je, da greš ti mirne vesti v nedeljo v gostilno in obsojaš tiste, ki si v nedeljo kupijo kruh.[/quote]

Zelo redko grem ob nedeljah v gostilno, kadar grem, grem z družino na kosilo in VEDNO dam napitnino, tudi na vašem koncu. Kolikokrat pa ti pustiš prodajalki kak evro ob nedeljskih nakupih? In kaj lahko opraviš ob nedeljah na upravnih enotah? Aja, nič, ker so tam zaposleni nadljudje.

Dejansko nisem proti, da so trgovine odprte. Toda ljudje, ki delajo v manj ugodnih terminih naj bodo za to plačani povsod, ne samo zdravniki in železničarji, ampak tudi medicinske sestre, strežnice, policisti, pa tudi tisti, ki niso na proračunskem denarju, npr. natakarice, snažilke in prodajalke. Ljudje, ki njihove storitve potrebujete te plačajte, nihče, prav nihče nima pravice tega stroška prevalit na moje rame.

A ste eni butasti in ful zateženi.
Kje so tisti časi,ko so bile DEŽURNE trgovine odprte ob sobotah do 18 ure,ostale pa zaprte,da ne govorimo ob nedeljah,ko je bilo vse zaprto.

Bifeji pa so bili že pred 100 leti odprti ob nedeljah,zato ne metat vse v isti koš.

Zakaj nima Hofer odprto ob nedeljah in tudi dobro posluje???

Ali vam je res dolgčas,da nimate kaj početi,da potemgreste ubijat čas v velecentrih ob nedeljah?
Sram vas bilo,izmečki.
Vse trgovine so med tednom odprte do 20 ure,zato mi ne govorit,da nimate časa med tednom nakupovat.Sami izgovori.

Svoboden trg, podjetniška svoboda, ti ta pojma kaj pomenita?
Eni živite očitno na nekem drugem planetu, kjer imajo še vedno plansko gospodarstvo in pojma trg ne poznajo. Kljub temu jim to nič ne pomaga, da ne bi bili neznansko zateženi.

New Report

Close