Najdi forum

Pozdravljeni!
Stara sem 26 let in imam 64 kg. Te kg imam že kakšna 4 leta (prej sem v 10 letih shujšala 25 kg). Imam pa zelo široka boka. Sedaj sem se odločila, da bom začela z orbitrekom. Kako mi priporočate, da naj izberem tempo? Moram zelo gledati na pulz? In koliko časa sem naj na orbitreku (20 minut, 30 minut, ena ura?)? Seveda rezultatov ne pričakujem v 1. mesecu.

Hvala za odgovor in lep pozdrav!

Živjo. Če se nič oziroma če si se do zdaj zelo malo rekreirala izberi počasen tempo in ga iz teden v teden povišuješ. Tako sem se jaz pripravljana na tek. Najprej hitra hoja in potem postopoma v počasen tek itd. Za kurjenje maščob priporočajo tam okoli nad 200 utripa/min. Jaz ko sem bila na začetku na orbitreku brez kondicije sem se kar prisilila in sem bila gor dokler res nisem mogla več. Ampak sem imela počasen tempo in tudi težavnost nisem imela zategnjene do konca.

lep pozdrav

Ni mi jasno, če se zavedaš kaj si napisal/a ??? 200 pulza na minuto je kar hudo. Najbolše bo kar okoli 120-130(lahko tudi malo več) pulz konstantno, da te čim manj mišice bolijo oz. da ne zgubljaš te mišične mase, ki jo rabiš povečat. Torej na orbitreku si nastaviš nekaj kar lahko poganjaš kakih 40-50min v konstantnem tempu in ne rabiš pretiravat. Umes lahko nardiš pomoje kako pavzico za pou minute in spiješ par požirkov vode in greš nazaj poganjat.

Če pa sem falil pa naj me popravijo …

nova
Uredništvo priporoča

Torej lahko široke boke odpraviš tudi z telovadbo ? na moji postavi me namreč motijo samo široki boki. nimam povešenega trebuha nimam celulitastih beder vendar imam zelo široke boke. in nikakor jih ne morem odpraviti

Pozdravljeni!

Z aerobnimi vajami povečujemo kardiovaskularno učinkovitost in izgorevanje maščob. Pri tem srčni utrip ne sme preseči vrednosti 60-80% maksimalnega srčnega utripa.
Anaerobna vadba pa povečuje mišično maso. Če želimo preoblikovati posamezen del telesa, je najboljša kombinacija aerobnih in anaerobnih vaj, ko hkrati kurimo maščobo in krepimo mišice, ki preoblikujejo našo postavo.

Svoj vadbeni srčni utrip si lahko določite kot je to opisano v članku Več hoje, manj kalorij na spletni strani Inštituta za preventivno medicino ().

********************************* INŠTITUT ZA PREVENTIVNO MEDICINO Tržaška cesta 118, 1000 Ljubljana [email protected] www.zase.si

New Report

Close