Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek koliko vas praznuje božička?

koliko vas praznuje božička?

Ateistov in nevernikov(kristjanov)je veliko na MONu.
Da vidim,koliko vas praznuje božička?
Jaz sem prvi.

Praznujemo božič, ne božička.
Še malo in gremo k polnočnici.

Tudi mi praznujemo božič.

nova
Uredništvo priporoča

Od kdaj se praznuje osebo Božička?

=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=: Kocinca med zobmi je moteča. Kot las v juhci.

Jaz imam zakramente, vendar več ne živim po katoliški veri. Božič praznujemo kot družinski praznik in ne kot veselje ob rojstvu jezusa. Okrasimo drevešček, a spodaj ne postavimo jaslic. Božiček pusti pod dreveščkom darilca. Praznujemo v krogu družine – nekaj se poje in smo skupaj. Ne pa molimo in se ne spominjamo Jezusa in ne gremo k polnočnici niti na božič k maši. Skratka, božič praznujemo malo po svoje.

Od kdaj pa je sploh Božiček del krščanskega praznovanja božiča?
Aja, odkar si ga je izmislila najbolj znana ameriška firma za svojo reklamo.

evo, jaz. z družinsko večerjo smo zaključili, zdaj pa čakam klic kolegov, da mi povejo v kateri lokal gremo k polnočnici :-)))

voščimo pa novo leto, ne Novo leto. Novo leto (N z veliko) je namreč samo en dan v letu – 1. januar

Joj, ste težki vsi skupaj. Vsako leto isto.

Prazniki se pišejo z malo začetnico (razen par izjem), zato novo leto pomeni praznik in celo novo leto, Novo leto pa je narobe.

Ojla žogca.
A danes ti v duhu božiča pustijo pisat?

Pa poslušajte Ave Marijo po Tv, če že v cerkev niste šle. Pa lepo praznovanje.

Božič je poganski praznik, brez zamere…

Poglejte si dokumentarec na Youtube: Christmas unwraped….razsvetljujoče, vam povem.

A nas niso učili, da je Novo leto praznik, novo leto pa pač celo leto, ki prihaja?
In da je Božič praznik?
In Velika noč je praznik.
In da je Božiček ime?
In dedek Mraz je tudi ime?

Sicer pa v moji okolici večina praznuje Božička in ne Božič.

Ne vem, kaj so učili tebe, ampak po pravopisu se vsi ti prazniki pišejo z malo.

Ne vem, kaj so učili tebe, ampak po pravopisu se vsi ti prazniki pišejo z malo.[/quote]

Mene so učili, da se čestita novo leto, ker če čestitaš Novo leto, potem voščiš le en dan, torej 1. januar.
So me pa to učili kakih 20 let nazaj.

Ne vem, kaj so učili tebe, ampak po pravopisu se vsi ti prazniki pišejo z malo.[/quote]

Mene so učili, da se čestita novo leto, ker če čestitaš Novo leto, potem voščiš le en dan, torej 1. januar.
So me pa to učili kakih 20 let nazaj.[/quote]

Tudi pred 20 leti je bilo pravilno pisati praznike z malo, torej so te narobe učili. Sicer se pa človek vse življenje uči. 🙂

Mene so učili, da se čestita novo leto, ker če čestitaš Novo leto, potem voščiš le en dan, torej 1. januar.
So me pa to učili kakih 20 let nazaj.[/quote]

Tudi pred 20 leti je bilo pravilno pisati praznike z malo, torej so te narobe učili. Sicer se pa človek vse življenje uči. :)[/quote]

Morda so me res narobe učili.
Se pa živo spomnim tega in sem zdaj šla celo pogledat v stare zvezke (5., 6., 7. razred OŠ).
Imeli smo pa eno zelo dobro profesorico za slovenščino, tako da ne vem, če so me ravno narobe učili.

Je potem valentinovo?
Pa materinski dan?
Pa praznik dela?
Pa dan žena?

Vsi prazniki se pišejo z malo, izjema je edino Prešernov dan.

Je pa res, da so se včasih z veliko.
Moja mama je čist penasta, kako to da se sedaj pišejo z malo.

E, zdaj se pa razumemo.

New Report

Close