Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek KRVNA SKUPINA IN RH FAKTOR- /moj odgovor/dobra razlaga v postu -Kako vem katero krvno skupino ima hči?

KRVNA SKUPINA IN RH FAKTOR- /moj odgovor/dobra razlaga v postu -Kako vem katero krvno skupino ima hči?

oprostite za dolg naslov
to je res malo bolj zahtevna tema in upam, da sem zbrala na tisti strani dovolj dobre in jasne razlage za marsikoga, ki ga to zanima

srečno Bodi, kar si, ostalih je tako že preveč!

In kje je to?

--------------------------------------------------------------------------------- Pokukaj! ;-) http://www.mojalbum.com/gwendolen

brez zamere, ampak
saj veš, kaj pravijo tisto o lastni hvali….

oprosti ampak preberi naslov in odpri spodnji link na to temo

pa še to-nikjer je vidim hvale, temveč sem imela pri roki vsebino, ki bo morda koga zanimala

srečno Bodi, kar si, ostalih je tako že preveč!

In tistega ki bo zanimalo, si bo spodaj prebral.

Saj je lepo, da tako temeljito odgovarjaš in verjamem, da so tvoji prispevki pomagali že marsikomu… Ampak zakaj je potrebno opdreti še eno temo in napisati, da si spodaj nekaj napisala? Saj če je koga zanimalo, si je prebral že sporaj. In če bo koga še kdaj zanimalo, bo vtipkal v iskalnik “krvna skupina” in mu bo vrglo link tudi do tvojih odgovorov…

Zakaj odpiras novo temo, na staro temo?A nimas kaj drugega za napisat?

*****Tudi zate sonce sije****

oprosti ampak preberi naslov in odpri spodnji link na to temo

pa še to-nikjer je vidim hvale, temveč sem imela pri roki vsebino, ki bo morda koga zanimala[/quote]

sem prebrala.
lastna hvala gre na naslednje – naslov teme

kaj da se ne hvališ… poseben post si odprla, samo zato, da si obelodanila, kako dober odgovor si dala v eni temi :)))))

ali je bilo res tako pomembno, da si zasluži posebno temo, presodi sama. tiste, ki je tematika zanimala, s(m)o temo itak že prej prebrali.

pa ne zameri takoj vsake pripombe :))))

da ,imam čas
da, odprla sem novo temo
da ,zdelo se mi je pomembno, da je vse na kupu
da , temo bo prebral kogar zanima
da, med nami so tudi taki, ki le vprašajo namesto da brskajo in takim sem prikrajšala pot

da, zadovoljna sem
da, lep pozdravček vsem , tudi tistim z zeleno krvno skupino in znajo sikati

srečno Bodi, kar si, ostalih je tako že preveč!

poleg tega navajaš trditve, ki so medicinsko zastarele in neresnične:

to enostavno ni res saj do prehajanja krvi med plodom in materjo prihaja že med nosečnostjo in zdaj dajejo zdravniki injekcije rh negativnim nosečnicam že pred koncem prve nosečnosti!

Tiffany sej jutri ne bodo več tko tečne :))))

to enostavno ni res saj do prehajanja krvi med plodom in materjo prihaja že med nosečnostjo in zdaj dajejo zdravniki injekcije rh negativnim nosečnicam že pred koncem prve nosečnosti![/quote]

in zaradi te trditve tolk galame. se oprvaičujem ampak prejšnjega posta nisme brala. ampka to je nekja splošno znanega, ali pa vsaj večini ki smao malo več preberejo kake “strokovne” članke.

in injiciranje Rogama pri Rh neg. nosečnicah je ustaljena prkasa, ki traja že desetletja. (kako vem, eno je da sem iz te prakse, drugo pa da je moja mami Rh neg, jaz pa poz.in sem 30+). razlika je le v obravnavi, prej so nosčenice spraševali, če še načrtujeo kakega otročka, in so injekcije dobile takoj po porodu, pa so morale prinestod bodočega očeta krvno grupo, ker če je eden od bodočih strašev poz. drugi pa neg. potem lje lahko otrok tako poz. kot neg., če sta oba neg. pa ni pomislekov kako bo z faktorjem. danes so bolj previdni in dobi injekcijo RH neg, nsečnica v vsakem primeru.

ni bila zaradi te trditve taka galama, to sem kasneje ugotovila, ko sem šla brat tale tako dober članek.

meni se je samo zdelo smešno, da mora nekdo objavit, kako dobro repliko je dal v xy temi. neke vrste napuh, če že hočeš.

razlika pri rogamu pa je v tem, da se je včasih dajala injekcija po porodu (pa še to z veliko težavo: ja kako pri vragu pa veš, da ne boš več imel nobenega otroka??? kaj če se zatrdno odločiš, da ga ne boš imel, potem pa si čez par let premisliš??? – pa dobro, to je že druga tematika).

danes se daje rogam že med prvo nosečnostjo, kar očitno kaže na to, da je tudi prvi otroček lahko že ogrožen.

ja glede tega kako je bilo v preteklosti se čist strinjam. ma tudi takrat so ga dajal po prvem porodu.

ma ne gre tolk za to da bi bil ogrožen plod, kot za to da plod z nasportnim Rh faktorjem “napada” materino telo. kaj se v takem prim. lahko zgodi, po moje sta ogrožena tako plod kot mama, mama najbrž v smislu kot bi se zgodilo če bi dobila transfuzijo krvi z napačnim Rh faktorjem.
sem pa iz radovednosti šla brat spodnjo temo. ma načeloma je tako, da otrok deduje izključno KG in Rh faktor po starših. ampak to spada v spodnjo temo. ma tudi ne vem zakaj o takih stvareh razglabljat z nekom ki ga ne poznaš, in ne veš kakšne so njegove kompetence, ko pa lahko brez napora vprašaš ginekologa in dobiš precej verjetno pravilen odgovor.
meni taka vpršanja ličijo na izpitna vprašanja na faksu. zato dvomim da se neka nosečnica z tem obremenjuje, razen morda če dvomi o očetu. pa to je že neka druga tema.

Cija –

ni ogrozen ze prvi otrok. Rogam v prvi nos. se da zato, da v primeru, ce pride do prezgodnjega poroda, ne pride do tvorbe antiRh protiteles pri mami. Ta protitelesa bi potem bila nevarna za potencialne naslednje nosecnosti pri Rh-neg mami.

Lp!

Meni je bilo pa najbolj hecno, ko je ena spodaj trdila, da se krvna skupina podeduje po očetu. Jaoooooooo, hahahahahha. Skoraj kot moja bivša tašča, ki je trdila, da se ti lahko krvna skupina skozi življenje spremeni………….. Čudo od čuda.

Btw, jaz imam B, oče mojega sina 0, sin pa B. Torej po meni.

Svašta, no, eni res niso v življenju prebrali ali se naučili nekih osnovnih resnic.

ju3, materin organizem ni nič napaden, pač pa je on tisti, ki napada otroka in ogrožen je samo in izključno otrok!!

[url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/u506550.png[/img][/url] [url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/p506563.png[/img][/url]

Se strinjam. Kaj bi prišli, če bi vsaka odprla novo temo, da bi se pohvalila, kakšen dober in izviren odgovor je napisala.

New Report

Close