Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek S čim čistite vodni kamen

S čim čistite vodni kamen

Groza riba pa nič ne gre dol imam bref

kolpa san čistilo za kadi in pipe,
z brefom in ostalimi zadevami sem jih uničila, ker je premočno

samo s citronko….raztopiš jo v vodi in to je to…pa še škodljivo ni…lp

nova
Uredništvo priporoča

z navadnim vinskim kisom.

Samo vodo natočim v umivalnik, kad, tuš, parkrat špricenem s citronko (ono iz hoferja), če je nimam, vzamem kis, pustim 10 – 20 minut, spustim vodo splavim. Mogoče še je potrebno kje kaj potegniti s krpo, ampak to je pa tudi vse. Tudi pipe očistim tako, da večjo brisačko potopim v navedeno razredčeno raztopino, jo preko noči ovijem okrog pipe in zjutraj je vse čisto ko solzica. Brez jeze in drgnjenja.

Najboljše čistilo za vodni kamen in tudi za vse drugo je kis.

Jaz vodni kamen čistim s čistilom Cilit Bang in je zakon. Samo pošpricaš in pobrišeš, brez drgnjenja.

In kake so potem tvoje armature? A krom ne gre dol?
No, saj je vseeno, dobro da ti ta stvar cilitova tudi funkcionira, jaz sem se odločila, da v hiši ne rabim omare za čistila, pač pa hočem imeti samo poličko. In ne bom “finančno podpirala” tajkunov, ki nam s… po glavah.

z alkoholnim kisom (9 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kislost) – imam tistega od Renškega hrama in mi super sčisti.

Mene pa zanima nekaj drugega – vse, ki razlagate o citronki – koliko dni potem ostane čisto? Meni sicer ni problem očistiti, ampak največ dva dni pa je spet enako. Pri pipi na kadi je pa sploh fajn, ker je mrzla stran brez kamna, vroča pa takoj spet motna. Probala od Brefa in podobnih znanstvenih zadev že vse, kis tudi, neko bio čistilo na osnovi kisa tudi, edino citronke še nisem.

Ne glede na to, s čim očistiš, se vodni kamen vedno enako hitro nabere; pač odvisno od trdote vode in pogostosti uporabe.

New Report

Close