Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija motnje dihanja

motnje dihanja

Pozdravljeni,

Zaradi težav pri dihanju, so naši 5 mesečni deklici opravili meritev CMCRF. Istočasno so preverili še brise na različne viruse, ki pa so bili vsi negativni, ugotovili so le nekoliko nepravilne vrednosti jetrnih encimov, ki pa so se po ponovnem testiranju že nekoliko popravili, čeprav še niso v redu. CMCRF je pokazal neke nepravilnostiv dihanju, tudi 2 sek. premora dihanja, toda nihče mi ni mogel povedati, kaj to pomeni oz. na kaj naj bom pozorna, skratka nobenih dodatnih napotkov za domov, niti ali bi me moralo to skrbeti. Ponovno testiranje imava čez 10 dni, pa me zanima ali moram biti med tem časom na kaj še posebno pozorna? Drugače je punčka čez dan dobrovoljna, tudi lepo je, ni prehlajena, skratka nobenih drugih težav ne opazim.

Ponovna hvala za vaš trud.

2 sek premori dihanja niso nevarni, lahko pa nastanejo zaradi zamašenega nosu, zaradi polivanja, pomembno je, da to niso centralni premori (kar pa bi videli na preiskavi).
Ker tako kratki premori niso nevarni, niste dobili posebnih navodil, saj niso potrebna.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Hvala za odgovor. Skrbi me predvsem zato, ker so mi na podlagi rezultatov snemanja CMCRF rekli, da bi lahko bilo v ozadju kaj nevrološkega.

nova
Uredništvo priporoča

Potem se držite navodil nevrologov, ki so posnetek pregledali.
Ta podatek bi tudi lahko napisali v prvem vprašanju, morate vedeti, da jaz lahko odgovarjam samo na podlagi tistega, kar vi zapišete in sklepam, da pač date vse podatke, ki so pomembni.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Bi dala podatke, ampak na žalost so naju napotili domov brez kakršnekoli diagnoze, navodil in zapisnika, čeprav sem parkrat vprašala kaj vse pomeni.Zato me pa tudi skrbi, na kaj naj bom pozorna. Edino naročili so naju na ponovno snemanje čez 10 dni.
Pravkar je imela ponovno ‘seanso’. In sicer v posteljici začne kar nenadoma kričati in traja kar nekaj časa, da mi jo uspe sploh zbuditi da neha kričati- niso krči, nos ni zamašen. In potem lovi sapo predno se popolnoma umiri in začne normalno dihati.

Ponovitev CMCRF je res edino smiselna, če prvi posnetek ni razjasnil stanja.
Vaš opis sedanjega spanja pa je zelo podoben nočni grozavosti. Pomembno je, da otroka čimprej popolnoma zbudite, pomirite in ponovno uspavate.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pred dnevi bi morali opraviti ponovni CMCRF, vendar to ni bilo možno, ker smo bili pred kratkim v stiku s punčko ki je pa kasneje dobila norice. Sedaj čakamo na pregled po novem letu. Pred dnevi pa je naša 5 mesečnica dobila prehlad, začela močno kašljati in bruhati ob kašlju. Sedaj kašlja že 5 dan, malo sicer manj, kašelj je moker. Čez dan je kar v redu, ponoči pa je njeno dihanje prava zmešnjava. Najprej diha s trebuhom, nato s prsnim košem, ki se ugreza, potem zopet malo z vratom, kjer se naredi taka vdolbina. Diha malo hitro, malo počasi. Večkrat je tudi nemirna. Vročina je bila samo prvi dan, sedaj ne več. Ker pediatra ni, sem šla predvčerajšnjim v dežurni ZD, kjer so rekli, da gre za prehlad, saturacija je v redu. Jaz pa zopet ne vem, pri čem sem, ker še sedaj ne vem kaj pomenijo prejšnji izvidi CMCRF in ali je to njeno dihanje, ki ga opažam sedaj nevarno. Na pediatriji so mi rekli, da do naslednjega snemanja pač ne morejo nič reči.Čez dan je deklica normalno živahna, malo slabše sicer je, kar je razumljivo zaradi prehlada.

Lep prosim za vaš nasvet.

Trenutno otrok preboleva virusno okužbo dihal, pri kateri so prisotni znaki težkega dihanja, vendar je saturacija zadovoljiva. Tega dihanja ni potrebno povezovati z dihanjem, ki ga kontrolirajo s CMCRF oz. z dihalnimi premori, ker je izključno povezan z virusno okužbo.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close