Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek VOZNIŠKO DOVOLJENJE- POTEKLO

VOZNIŠKO DOVOLJENJE- POTEKLO

pozdrav
Zvečer sem ugotovila da mi je poteklo vozniško dovoljenje. Ker imam takšno službo ne morem v tem tednu poklicat na UE in vprašat kako in kaj in zato se obračam na vas.
Nosim očala. Zanima me kakšen je sedaj postopek. A moram najprej k okulistu, potem na zdravniški pregled in potem z fotografijami na UE?
Koliko me pa to vse skup bo stalo?

Hvala za odgovore.

na vsaki medicini dela se lahko naročiš,dobiš datum še isti ali drugi dan,s seboj prineseš zdravstveni karton osebnega zdravnika.če ti ga ne dajo v roko naročiš,da ga pošljejo v ustanovo kjer boš opravila ta pregled.tam greš najprej na preiskavo vida,šele potem k okulistu,če je potrebno.s seboj moraš imeti očala.plačaš 40 eur,odneseš na UE,ki dela do 18,še v sob dop.

lp

Jaz sem se naročila samoplačniško pri okulistu, dal mi je potrdilo, s katerim sem menda šla na medicino dela, od tam na UE.

nova
Uredništvo priporoča

Odvisno. Jaz tudi nosim očala pa mi ni bilo treba na ponovni pregled. Res pa, da imam manjšo dioptrijo in sem že takoj dobila izpit za deset let, zdaj pa sem ga dobila do ne vem katerih poznih let 🙂 Najprej vprašaj, če sploh moraš na pregled, da ne boš brezveze hodila tja.

ČE TI JE POTEKLO IZ ZDRAVSTEVNIH RAZLOGOV, POTEM JE POTREBNO stopiti na medicino dela prometa in ……, če pa ti je poteklo po 10 letih, pa samo stopiš na eno izmed UE, da ti ga (VD) podaljšajo (slika, taksa…..), traja cca 5-10 minut (postopek podaljšanja)

Kolega je pred leti ustavil policaj, in ker mu je poteklo vozniško dovoljenje mu je napisal 90000sit kazni. Pa ne nosi očal, samo pozabil je it na občino podaljšat.

naj se pritoži tistemu, ki je tak zakon takrat napisal, ne pa policaju, ki ga je izvajal.

naj se pritoži tistemu, ki je tak zakon takrat napisal, ne pa policaju, ki ga je izvajal.[/quote]

Zakon so napisali na policiji, in na predlog vlade sprejeli v parlamentu.

Policaj pa po zakonu namesto kazni lahko izreče tudi opomin. (pa ga ni, ker mu je dišalo tistih 90 jurjev). Kam bi se pritožil?

In v tistem času, ko so množično prenehala veljat vozniška dovoljenja so policaji zelo vneto pregledovali (in kasirali) veljavnost. Meni ga je takrat v enem dnevu policaj preveril dvakrat, ko sem šel čez mejo in nazaj. Nebi rekel, da je običajen postopek, da ti na meji gleda še vozniško. Ampak kot pravim, takrat so množično prenehala veljat, in policaji so to vedli in veselo kasirali. Dosti jih po 10-tih letih pozabi iz podaljšat.

konkretni policaj je moral delat po zakonu. in za tisti prekršek takrat opomin ni bil možen, ker zakon ni razlikoval med tistimi, ki jim je vozniško poteklo in tistimi, ki ga nikoli niso imeli.

konkretni policaj tud ni kriv za to, da mu šef naloži normo, koliko kazni mora napisat. ne diši mu tistih 90 jurjev, ampak se je bal šefa, ki mu je “dihal za ovratnik”



Kriv je konkretni policaj, ki se je podpisal pod plačilni listek. ker on je odločil, da bo preveril dovoljenje in on je izdal kazen. Lahko bi tudi opomin.

Meni nikoli ni noben policaj na meji preverjal vozniške, samo takrat v tistem času pa kar 2x v enem dnevu. Kaj misliš zakaj? Mu je dišalo tudi mojih 90jurjev?

New Report

Close