Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kašelj, vročina ->antibiotik, vnetje ušesa

Kašelj, vročina ->antibiotik, vnetje ušesa

Živijo dekleta!

Naša šestletnica je kašljala dva tedna nakar se je pojavila vročina. Ko je po hudem kašlju začela bruhat sem jo peljala zdravniku. Zdravnik je govoril o mutiranju virusov oslovskega kašlja.Posumil je, da ga deklica ima. Ker bi 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} diagnoza zahtevala en teden čakanja na lab. preiskave je predpisal sumamed. Po AB še vedno kašlja ampak veliko manj kot prej. Danes ponoči ob dveh se je zbudila z bolečinami v levem ušesu in je brez povišane tel. temperature. Dala sem ji protibolečinsko zdravilo in je zaspala nazaj. Vmes se je igrala in pojedla kosilo. Zdaj spet spi in ne toži o bolečinah.
Kaj naj zdaj? Saj vem, če se bo bolečina stopnjevala jo moram peljat zdravniku.

Imate kakšne izkušnje in nasvete glede bolečin v ušesu?

odvisno..antibiotik itak pomaga le, če gre za bakterijsko okužbo, kar vidijo šele na podlagi krvi…za ušeska pa enako, dajo kapljice ali antibiotik, odvisno za kako vnetje gre, srednje uho al kaj drugega…ne vem no, opazuj in pač dajaj antibiotik, če sta ga že dobili in upaj, da bo pomagal. nam vedno najbolj pomagajo kapljice, samo zdravniki jih še zelo redko dajo.

Hvala za nasvet. Kakšne kapljice imate?

Z AB je končala v nedeljo. Dva dni je bila v šoli in smo spet doma.:(

nova
Uredništvo priporoča

kapljice, ki jih prepdiše zdravnik na recept za vnetje ušesa. Poglej jaz bi naredila takole, če bi jo ušes še bolel, pojdita nazaj, da pogleda kaj se dogaja, mogoče pa se je vse še razširilo in vama bodo kapljice pomagale ali pa novi antibiotik … naj zdravnik pogleda ušesek, če bo mala še jokala da jo boli. Drugače pa pomaga topel obkladek, mogoče kak mali termoforček in notri topla voda in na ušesek ali pa mehek šal, in čisiti nosek z operilom, to je tudi nujno, saj iz tega pride do vnetja ušesk, nos mora biti čist in fiziološka pri tem nič ne pomaga, operil 3 x na dan in tudi to zelo pomaga pri vnetju ušesa. če bi nosek čisitili že prej, vnetja ne bi bilo. Pa lekadol in mal zamotiti, kakšna knjigica, gledanje risank in seveda crkljanje s teboj, najhuje je ponoči, zato jo opazuj in če še joka da jo boli, bi jaz šla nazaj k dr.

Oslovski kašelj povzroča bakterija in ne virus. Bakterija ne mutira, pač pa nekako po 5-6 letih po zadnjem cepljenju zaščita začne upadati in otrok lahko ponovno zboli za oslovskim kašljem, kar vidimo običajno okoli 8. leta starosti.
Glede na to, kar ste napisali in ob pojavu bolečega ušesa, je diagnoza oslovskega kalja malo verjetna. Sumamed je sicer širokospektralen antibiotik, vendar manj primeren za zdravljenje vnetega ušesa, zato ob stopnjevanju bolečin pojdite raje na ponovni pregled.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Hvala za Vašo strokovno razlago. Se opravičujem za to zmedenost, ampak ta dolga bolezen me spravlja v obup. Tudi sama sem zdravnici ugovarjala glede oslovskega kašlja, ker pa nisem več mogla prenest njenega bruhanja sem pristala na AB.

Zdaj deklica spi že tri ure in močno upam, da bo prišlo do izboljšanja.:-)

Glede inhaliranja, operila itn. smo že deset dni izvajali, pa je kljub temu ušes fasal.:(

SREČNO IN ZDRAVO 2009!!!

Pozdravljeni Tanč!

Redno prebiram vaše nasvete in sem se končno ukorajžila, da napišem še jaz svojo zgodbo.

Moj sinek je star 13 mesecev in je bi zdrav kot dren, vse do vstopa v vrtec. En teden je bil v vrtcu in že smo dobili vročino, drisko, vnetje ušeska. To je trajalo 7 dni in nato smo dobili AB Hiconcil, katerega smo jemali 7 dni in OPERIL. Bili smo tudi v laboratoriju (kri in voda), izvidi ok.Po AB je bil mali zdrav in super izgledal in je po 14 dneh spet šel v vrtec. 2 dni vrtca in zopet vročina, tokrat hujša oblika od 38,2 do 39,2. Močan zelen izcedek iz nosu, kašljanje in vnetje ušesk, gnojne oči. Dežurni nič, dugi dan dežurni da AB SUmamed, sedaj pa je že 3 dan odkar imamo AB in stanje enako. Vročina skozi vso obdobje 38,2 do 39,2, ko mu dam svečko je super, ko popusti zopet vse po starem.

Kaj mi svetujete, ali naj ga odpeljem nazaj k zdravniku? KAj bi to lahko bilo?

Hvala in lep pozdrav
Urška

New Report

Close