Najdi forum

Pozdravljeni,

Tudi jaz bi vprašal eno stvar v zvezi z Dominorjem. Že po eni zaužiti kapsuli sem opazil znake delovanja Dominorja (mirnost,itd..). Vendar se sprašujem ali je normalno, da se pri tem pojavi občutek ki bi ga opisal kot, da “ti nisi več ti” (da nimaš občutka za stvar – si nekako umetno omamljen), si pa miren, nisi nervozen in ti “ni mar za nič”. Zanima me ali ta občutek po nadaljnem jemanju izgine. Pred časom sem tudi začel jemati Dominor vendar sem ravno zaradi tega občutka prekinil. Mogoče bi bila boljša varianta, da se naučimo reševati probleme in smo potem ko nekaj obvladamo bolj mirni ter s časom postanemo bolj pozitivni in smo manj v stresu. Hvala za vaše mnenje.

Lp Andrej

Lep pozdrav,

Dominor “združuje” čudovito kombinacijo notranje mirnosti in zunanje osredotočenosti. Dominor dejansko daje občutek mirnosti, ne pa omamljenosti. Omenjeno z vidika mehanizma delovanja Dominorja skoraj ni možno: Dominor se namreč selektivno veže samo na tiste dele v možganih, ki telesu posredujejo znake za strah in “nervoznost”. Prednost Dominorja je prav v tem, da se ne (kot zdravila) veže še na tiste dele v možganih, ki so “zadolženi” za občutek zaspanosti in omamljenosti. Prav zaradi tega Dominor najbolj priporočamo delovno aktivni skupini, saj je prav v tej skupini najbolj pomembno to, da ohranijo trezno glavo, jasne misli, da so osredotočeni, hkrati pa notranje mirni.
Glede na vaš opis, sklepam, da ste notranji mir, ko ste “utišali” vse notranje dialoge in strahove, zaznavali kot, da “niste več vi”. Včasih se namreč lahko zgodi, da imamo ko uvajamo spremembe (predvsem vedenjske), občutek, da izgubljamo sebe. Strinjam se z vami, da se je potrebno naučiti reševati težave, vendar pa velikokrat nimamo energije, volje ali motivacije, da bi to tudi dejansko storili. Vsem nam je racionalno jasno, da lahko skoraj vse težave rešimo s spremembo lastnega vedenja, vendar pa, ko smo globoko v težavi, ko smo nervozni, takrat rešujemo samo najnujnejše in nimamo časa (in aktiviranih tistih možganskih kapacitet), da bi spremenilo celotno strategijo na nivoju vedenja. Omenjeno je lahko razumeti, če vemo, da se naše vedenje, ko smo v stresu, odvija avtomatično, da je refleksno. Dominor nam pomaga narediti prvi korak, da imamo energijo, voljo in motivacijo, da vpeljemo potrebne spremembe na nivoju vedenja. Dominor nam pomaga, da naše vedenje v stresu ni več povsem avtomatično. Ker Dominor v času stresa ohranja prenašalce pozitivnih informacij v možganih, tudi takrat, ko bi prej zaznali, da se v nas “nekaj nabira“, zaznavamo občutek notranjega miru. Prav zaradi tega lahko bolj trezno pristopimo k reševanju težav. V stresu so namreč višje možganske funkcije utišane, to pomeni, da nismo več tako ljubeči, razumevajoči in potrpežljivi. Zaradi tega, ker Dominor mogoča, da tudi v času stresa, delujejo višje možganske funkcije, pravim, da Dominor omogoča, da naredimo prvi korak. Sčasoma se naši možgani “naučijo“, da v stresnih situacijah ni potrebno “zagnati panike“ in takrat smo se tudi mi, kot posamezniki, naučili temu, kar vi pravite, da se naučimo reševati probleme in smo potem, ko nekaj obvladamo, bolj mirni, ter s časom postanemo bolj pozitivni in smo manj v stresu.

Občutek, da niste vi, bo izginil, saj boste z Dominorjem lahko hitreje in učinkoviteje reševali težave . Želim vam čim več pravega ravnovesja med notranjim mirom in zunanjo aktivnostjo.

Vesela bom tudi vaše povratne informacije.
Mia

New Report

Close