Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Zavarovanja KD življenje, zavarovanje…

KD življenje, zavarovanje…

Pozdravljeni,

z možem sva še brez zvarovajna (življ., nezg.) in razmišljava, da bi se vključila v finančni produkt KD Življenje. Seveda želiva nekaj malega zraven tudi privarčevati oziroma oplemenititi za otroke.

Kaj menite o tem produktu? Šla bi na minimum (2×50€/mes) kakšno srednjo, uravnoteženo varianto.

Poleg tega bova varčevala tudi depozitno, v najini banki. Sva bolj “ziheraške” sorte in nimava nekih predstav o preveč visokih donosih, bi bilo pa fino, če sredstva ostanejo vsaj nad inflacijsko stopnjo.

Torej, je pri KD Življenje kakšna “finta”, na katero bi morala biti pozorna?

LP, A.

Vsak produkt je namenjen potrebam uporabnikov,izberete pa tistega,kateri vam je bolj po meri.
Vsak produkt ima tudi svoje posebnosti,ne finte,kajti le teh ne bi smelo biti.
Ce pa zelite moj nasvet,pa mi napisite.
Lepo vas pozdravljamo,

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

Ena velika finta pri teh produktih so stroški police in zavarovanja… Tega vam načeloma ne bo nobeden svetovalec povedal, koliko vas kakšno zavarovanje stane. Iz preverjenih podatkov vam pa lahko povem, da je Fondpolica oz. da so vsi produkti zavarovalnice KD Življenje stroškovno izredno neugodni, eni najdražjih produktov pri nas.
Po drugi strani pa je na trgu eden izmed najbolj ziheraških, če že ne najbolj ziheraški naložbeni produkt, ki pa ima hkrati tudi najnižje stroške, Prizma DWS FlexPension od Zavarovalnice Maribor.

Stroški se najlažje vidijo s primerjavo informativnih izračunov posameznih zavarovalnic ob istih postavkah. Premislite, kaj bi raje imeli. Nekaj, kar vas stane nekaj % premije ali nekaj, kar vas stane precej več % premije…

nova
Uredništvo priporoča

odgovor na zgornje napisano:

Stroški pri vseh zavarovalnicah so transparentni,če pa nekdo napiše tole:

Po drugi strani pa je na trgu eden izmed najbolj ziheraških, če že ne najbolj ziheraški naložbeni produkt, ki pa ima hkrati tudi najnižje stroške, Prizma DWS FlexPension od Zavarovalnice Maribor.

;pa res ne vem kdo je tisti ki lahko nasede na poceni obljube.
Drugače pa se v celoti strinjam z Brunom!!

p.s.
Grajbos mene ne bi prepričal!!

TUdi, če bi ti prinesel izračune?
Lp

P.S. Bruno, opozarjam, tale post pišem tretjič!

Dennis,Koga ti to prepričuješ,in zakaj?To ni potrebno,tako kot ni potrebno,da me opozarjaš.Če bodo bodo tvoji odgovori strokovni,bodo tudi objavljeni,drugače pa ne. Razumeš ti mene?

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

Prosim, če se lahko razloži tale transparentnost stroškov na enostaven način, ker ljudje, ki se s tem ne ukvarjajo, sploh ne vedo, kaj to pomeni.

Poceni obljube?
Predpostavimo, da nekdo dobi izračune za 30 letnega moškega s pisarniško službo, trajanje bo 25 let. Če so izračuni pri določenem odstotku najvišji pri eni od zavarovalnic, to drži in TA POLICA JE NAJCENEJŠA, kakorkoli obrneš.

P.S. Sam ne poznam produktov Mb zavarovalnice, zdi se mi pa smiselno, da laiki vidijo, kako je na stvari.
Ne narobe razumeti, delam za eno čisto tretjo zavarovalnico, kar ni pomembno, a če meni nekdo izračune pokaže od 6 zavarovalnic in je ena najcenejša, to drži in konec.

Lp

Stranke bodo najbolj zadovoljne,če jim boste ob predstavitvi točno in preprosto razložili program in pa predvsem,s kakšnimi stroški se bodo soočili ob spremembah oz.eventuelnih odkupih teh zavarovanj.Kajti,če boste postopali drugače,ste stranko prej ko slej izgubili.
Kot sem že napisal,so zavarovalni produkti z naložbenim tveganjem zelo podobni med seboj,ter bistvenih razlik ni.Ne bom šel v detajle,morata pa vedeti,da pred stranko prodajate samega sebe.Če dosežete to,da vam stranka zaupa,bo od vas kupila kar ji boste svetovali.Pa če bo to prizma,vario top,vip polica ter podobna naložbena zavarovanja.Vse to so kvalitetni produkti.
To dokazovanje,katera polica je boljša,je nesmiselno,o tem naj presodi kupec,katerega boste s svojo poštenostjo in strokovnostjo prepričali.

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

Sami ste si odgovorili.

če so produkti med seboj zelo podobni, je razlika v stroških police en izmed glavnih atributov odločitve.

Pobrisano.

Nič si nisem odgovoril,mene nisi prepričal.Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

Če vas s podobnostjo produktov in nižjo ceno enega izmed njih ne bi prepričal, potem pa ne vem.
Lp

1 - Prvi

Tebe človek ne more prepričati, ker si tu moderator.

1 - Prvi

Ne moreš me prepričati,saj tvojih trditev nisi argumentiral.pa tudi napotki,v katerih pojasnjuješ uporabnikom foruma,kako naj z lažjo pridejo do odkupa zavarovanja niso korektni.
Ne bom ti več pojasnjeval,je škoda časa.
Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

No kar se tiče kd-ja, sem jaz čisto zadovoljna.
Zanašamo se lahko tudi na to, da če več plačaš več dobiš.
Meni je čisto vseeno za %, če je ponudba dobro prikazana in razložena, če mi zastopnik pokaže pošteno stran in če se že v naprej malo pozanimam….
Se pa sigurno pri vsaki stvari od ne vem kolko folka najde nekdo, ki mu nč ni všeč!

Zbereš več ponudb z enakimi pogoji in premijo, na izračunu naj bo tudi 0% obrestna mera.
To bi naj bil velik atribut.

New Report

Close