Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Obupni mozolji pri 32-ih – pomoč prosim!!!!

Obupni mozolji pri 32-ih – pomoč prosim!!!!

Zdej imam pa tega zares zadost. Starejša ko sem več problemov imam z mozolji. Delajo se mi podkožni in so gromozanski, ne zginejo po cel mesec, že sploh ne vem več a so to sploh mozolji. Po licih, lepo prosim. Imam problematično kožo na bradi, se mi skos nekaj spušča od mozoljev do lišajev. Obup!!!!!!!! Zdej imam pa poslovna sračanja, jaz pa kot 16-letnica. kot njstnica nisem nikoli imela problemov s tem.

Ima kdo idejo, zakaj do tega pride, v čem je štos in predvsem kako se tega znebit?! Meni je že nerodno hodit okrog.

pojdi k dermatologu
mozolji so lahko tudi posledica okužb z določenimi bakterijami in posledica hormonskih motenj.

Res imam vnetje nožnice, samo tole ne pelje nikamor. Vsake toliko časa se mi naredijo in ostanejo po cel mesec.

nova
Uredništvo priporoča

Eno so hormonske težave, in pri merjenju nivojev hormonov v krvi ti pomaga endokrinolog, ki se s tem ukvarja. Vendar jemanje hormonskih nadomestkov, po mojih izkušnjah, ni rešitev, četudi gre za hormonsko neravnovesje. Jemanje antibiotikov pa nikakor ni rešitev, ker ti dolgoročno naredi še večjo “štalo” v telesu.

Drugo je prehrana. Priporoča se neuživanje mleka in mlečnih izdelkov, pitje veliko vode, uživanje kar se da veliko sadja in zelenjave, hrana brez sladkorja (eventuelno rjavi sladkor, med), pa čim manj industrijsko predelane hrane.

Tukaj je še pravilna higijena lica. Čiščenje, tonik in krema.

Predvidevam, da imaš vnete mozolje. V končni fazi naj bi pomagal laser oziroma IPL. Poskusi se pozanimati, cenovno ni (tako) draga zadeva in (baje) pomaga. Sama nisem preizkusila sem pa slišala, da deluje. Ni tako, da odpravi mozolje za vedno ampak je potem potrebno hodit na vsake toliko na ponoven tretma. Izboljšanje stanja je sigurno, edino vprašanje je, v kolikšni meri.

Dobrodošla v klubu. Jaz sem imela problematično kožo kot najstnica – v predelu čela in brade. Kasneje so težave izzvenele, vrnile pa so se, ko sem dala vstavit Mireno. Sicer nimam gnojnih, imam pa brado in hrbet posuto s tistimi malimi zoprnimi rdečimi. trenutno uporabljam gel za umivanje in nočno kremo Vichy Normaderm, nekaj časa pa mi je zelo pomagala naravna nega od Hauscke. Kaj več tako ne morem, ko mi bo dokončno prekipelo, bom pa Mireno ven vrgla. Jaz bi šla na tvojem mestu k dermatologu. Drugega pametnega nasveta nimam.

Mozolj, hvala!

Sem ravno razmišljala o prehrani in nisem vedela, kaj škoduje koži. Mleko – tega zelo veliko popijem, res. Sladkarije so tudi moja šibka točka, sem pa drastično zmanjšala odmerke, tako da res ne vem. O raznih tabletah in to sploh ne razmišljam – sem odločno proti tem stvarem. Čistilno mleko, tonik, kremo, to uporabljam vsak dan.

Laser – mogoče bi morala poskusit. Po drugi strani pa – bila sem samo enkrat – ne vem, 10 let nazaj – katastrofa in nisem šla več. Tudi pri treh različnih kozmetičarkah sem bila, se mi zdi, da je po tretji še slabše. To so sami mazači. Služijo bajne denarje, da ti delajo škodo.

Dobro, za začetek bom poskusila pri hrani. Ampak jutri – ne vem, se ne znam tako napudrat, da se ne bi videlo mojega cvetočega obraza. Sem prav nesrečna zaradi tega. Sej nosim glavo pokonci in nasmešek na obrazu kot vedno, ampak se pa ne počutim tako dobro.


Dvakrat! na dan moraš temeljito očistiti kožo s čistilnim gelom za mastno kožo.
Poleg vsega, kar je bilo že omenjeno pa bi ti priporočala še redne obiske (na 6 tednov) pri kozmetičarki in uporabo kozmetike, ki ti ne bo dodatno dražila kože, pač pa ti bo pomirila občutljivo kožo, “čistila” nečistoče in vlažila kožo.
Razmisli tudi o jemanju dodatnih vitaminov za kožo in lase – ponavadi jih najdeš pod imeni “trikompels” (kompleksi b vitaminov).
Meni so se mozolji delali pod brado, po “čeljusti”. Menda je to znak “zastrupitve” predvsem limfe, ki je zaradi aken in mozoljev pogosto zelo na udaru.
Pri takšnih mozoljih, ki jih opisuješ ne gre samo za neprijeten izgled, ampak vnetje, ki ga je potrebno zdraviti! Preventiva je čiščenje, prehrana, pogosto pa ljudje predolgo čakajo, preden poiščejo strokovno pomoč. Ni samo izgled. Predvsem zaradi zdravja je potrebno ukrepati. Akne in mozolji niso normalno stanje, ki bi ga morali trpeti in obstajajo načini, ki delujejo.

........................................... Ne moreš izbrati, kako boš umrl. Ne kdaj. Lahko pa se odločiš, kako boš živel. Zdaj. iz MON

Kot da bi brala bojo zgodbo!!!! Pri 16 koža kot breskev, pri 30 kot najhujši pubertetnik. Več ne vem kako naj se napudram, da se ne bo videla ta cvetača/bule po mojem obrazu.
Moja rešitev: pozabi kozmetičarke, pozabi kremice kupljene v drogerijah/lekarnah (jst sem probala absolutno VSE, tudi iz tujine, po internetu, NI DA NI). Na koncu sem šla do privatnega dermatologa, nisem hotla hormonskih tablet, ker mi nikoli niso pomagale, ampak sem dobila 3mesečno kuro antibiotikov za obraz Clinofug, gel za zvečer Differin in enega za zjutraj Klimicin. V 1 mesecu sem šla lahko brez pudra ven. MENI SE JE MARIJA PRIKAZALA!!!!
Probaj raje direktno to, vsekakor te pride ceneje, je bolj profesionalno/strokovno kot razne take in drugačne kozmetičarke.

Ljubica draga, hvala! Mi še poveš, kdo je bil ta dermatolog? Jaz sicer res nisem za razne antibiotike, zdravila,… res ne maram teh stvari, bi se pa pozanimala, kolk je to škodljivo ali pa ni. Ja, jaz tudi cvetim – mozolji so veliki kot kakšna bradavica. za pop…..

Mi prosim poveš, pri katerem dermatologu si bila? Je v Lj?

Zdajle šibam domov, bom pogledala potem.

Jst sem šla kar v ambulanto Dr. Adamičeve na Parmovi.
Veš, jst bi tudi raje brez zdravil to porihtala in sem probala pred tem tudi vse možne naravne rcnije/preparate, ampak meni pač ni pomagalo. Ko mi je koncu mož rekel, naj grem prosim zdravniku, ker nekaj res ni v redu, sem se pač odpravila. Jst sem mela večina v spodnjem delu obraza, okoli ust, na bradi. Podkožne redeče bule, ki tudi potem ko je bula zginila, rdeča lisa ni zginila po tri tedne, ta bele, ki so se mi naredili takoj ali pa prav lušno zagnojili…mah, da ne razlagam, katastrofa. Sem mojster ličenja (sej moraš bit:-), ampak se tega razbrazdanega reliefa ni več dalo skrit 🙁

Jaz pa uporabljam gel za umivanje obraza od Annemarie Borlind. Imajo ga v Mullerju in stane cca 18€, 150 ml. Ampak imam suho kožo na licih in se moram namazati z vlažilno kremo, ker mi drugače kožo zateguje. Po enotedenski uporabi so na čelu že vidni rezultati.

nisem najstnica: si mogoče zaključila z jemanjem kontracepcije?

prijateljico je doletel enak problem, kot je doletel tebe. nič popolnoma nič ji ni pomagalo. ne antibiotik niti arcnije nobene…

nato je šla kozmetičarki, na neko kuro(mislim, da 5krat), plačala je 400€, danes je kot rožica:)

lp.

Nisem najstnica pozdravljena,

obrnite se na Tatjano,ki je moderator rubrike”Profesionalna kozmetika”.Tatjana vam bo znala najbolje svetovati kar se tiče laserja.
Iz lastnih izkušenj vam lahko svetujem,da obiskujte redno kozmetičarko v kombinaciji z laserjem ste na zelo dobri poti,da se rešite teh nepridipravov.Lahko me kontaktirate vam bom dala kontakt kozmetičarke.

lep pozdrav

***************************** MODERATOR Ličenje make up Branka Pavlovič - VIZAŽISTKA BRANKA BEAUTY CENTER Branka Pavlovič-make up artist Igriška 5 1000 Ljubljana www.brankapavlovic.si [email protected] 05 995 40 10 040 829 988

Točno to se meni dogaja…pod brado! in to po spodnjih robovih bolj zadaj, že skoraj pri vratu…uporabljala sem ene tri leta Muradovo kozmetiko za aknasto kožo, ful redno hodila h kozmetičarki…učinka ni bilo nobenega.
Potem sem odnehala, ker se mi je zdelo, da denar skozi okno mečem.
Kako si ti rešila problem?

kaj pa če gre za alergijo na kozmetične izdelke ali hrano? pri meni je bilo tako in je še vedno, če pojem kaj prepovedanega samo ugotoviti boš morala sama kaj je to. in ja se je tudi začlo v 32 letu.

Evo, še ena… tudi jaz kot najstnica nisem vedela, kaj so mozolji, zdaj pri 36-ih se mi delajo kar naprej 🙁
Jaz krivdo vsaj deloma pripisujem Mireni.

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/

sem isto stara, sem nehala jemati yarino in sedaj imam obraz en ce kup mozoljev 🙁 razmišljam da nazaj začnem jemati yarino samo zaradi mozoljev. meni moji mozolji nastanejo zaradi hormonskega stanja in mi nikoli prej ni pomagala nobena krema,hrana,kozmetičarka nič. yarina in dve nosečnosti so mi pa obraz spremenile v porcelan.

Zlate ste, ker mi pomagate s svojimi izkušnjami in nasveti. Ne, ne jemljem kontracepcije, sem jedla sicer diane35 tri leta, pa jih že sedem let ne jemljem več. Tako da ne vem, ali je tudi kaj hrana, pa stres, pa hormoni mogoče. Menstruacije imam po novem – no, kakšno leto – na 28 dni, zadnji mesec celo po 25 dneh, prej sem jo imela skos na 32 do 35 dni – uh, kolk je blo fino. Pojma nimam. Brado imam že skos problematično, ampak po licih???!!! ne vem bom poskusila z vašimi nasveti oziroma ugotoviti kaj mi škoduje. Ker ne morem rečt, da občasno počnem kaj, česar sicer ne. Skos jem in počnem iste stvari, pa je nekaj časa mir, potem se čez noč pojavi kaj,…

črtaj mleko in mlečne izdelke, koža se ti bo 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} popravila. ampak pozor, beri deklaracije, ker je mleko skrito vsepovsod.

Sem v “podobnih letih” n tudi v najstniških letih brez mozoljev. Zdaj pa imam Mireno in iste probleme kot ste že zgoraj napisale…..

lp

Točno to se meni dogaja…pod brado! in to po spodnjih robovih bolj zadaj, že skoraj pri vratu…uporabljala sem ene tri leta Muradovo kozmetiko za aknasto kožo, ful redno hodila h kozmetičarki…učinka ni bilo nobenega.
Potem sem odnehala, ker se mi je zdelo, da denar skozi okno mečem.
Kako si ti rešila problem?[/quote]

Tudi meni se pojavljajo isto kot vama, pod brado, ob robovih čeljusti, pa ob straneh na licih. Kot najstnica nobenega mozolja, pri kake 24-25 letih mi je pa obraz začel cveteti od mozoljev. Zdaj jih imam 28.
Kako se pa pozdravi zastrupitev limfe?

stvar deluje. vse si preberi. lahko pogledaš tudi na forum zdravilstvo.

Jaz ti odsvetujem kozmetičarke in vsa podobna naravna “sranja”, ker brez veze pacaš kožo. Tudi meni kot je ena že napisala, je pomagal odhod k dermatologu. Dobila sem Clinofug tablete (je že ena zgoraj napisala) in klimicin mazilo in že v dveh tednih sem imela lepo kožo. Clinofug tablete so pomagale tudi dvema sodelavkama. Glede na to, da omenjaš mireno, gre verjetno res za mozolje, povezane s hormoni. Meni so se mozolji pojavili po začetku jemanja kontrac. tabletk in se jih ni bilo za znebit. Kakšni toniki neki pa mrcvarjenje kože pri kozmetičarki. Od takrat dalje uporabljam samo eno otroško kremo, milo in vodo in je koža kot pri dojenčku.

Tudi jaz prisegam na tele kremice. Delajo!

Clinofug se jemlje lahko samo v času brez močnega sonca, pa pol leta po jemanju se ne sme zanosit. Hčerka je dala skoz eno kuro, pa je bilo malo bolje, po prenehanju pa je spet slabše. Enim zelo pomaga drugim ne.

New Report

Close