Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja kaj pričakujete od otroka in vzg. v vrtcu

kaj pričakujete od otroka in vzg. v vrtcu

Kaj starši pričakujete od vzgojiteljice in otroka v vrtcu? Imam prvič otroka v vrtcu in me zanima vaše mnenje?

Hvala za odgovore.

Ne vem sicer koliko je star vaš otrok, zase vem, da če imaš varstvo doma, ne daj otroka pred četrtim letom v vrtec. Moja je sicer v vrtcu, toda od vzgojiteljic
ne pričakujem ničesar, saj vse kar zna, sem jo naučila jaz. V vrtcu je samo
zato, da je med otroci, kaj drugega pa sploh ne pričakujem. Še vedno menim, da je vrtec zato, ker starši nimajo kam dati otroke. Pa brez zamere.

Da je otrok zadovoljen in rad hodi v vrtec.

nova
Uredništvo priporoča

No, s sani1 se pa ne strinjam. Moja hči se je v vrtcu naučila odgromno (šla je s 14 meseci) – od samostojnega pitja, hranjenja, igranja in deljenja igrač z drugimi otroci, čakanja (recimo v vrsti za tobogan). Skratka, vsak teden me je presenetila s čim novim. V vrtcu pa uživa praktično od samega začetka (samo prve dni uvajanja je bilo nekaj joka).

Žal zgleda, da si slabo naletela, vendar ni povsod tako. Če nisi zadovoljna pa prepiši otroka v drug vrtec. Vsaka vzgojiteljica mora napisati program, ki ga potrdi ravnatelj in se ga mora potem tudi držati. Moja je stara 4 leta in že eno leto hodi v vrtec. Tam uživa. sedaj je imela 2 meseca počitnic in že sedaj po vrnitvi me preseneča z novimi stvarmi. Tudi sama sem vzgojiteljica, trenutno na porodniški. Sicer si pa vsak starš in tudi vzgojiteljica želita dobrega sodelovanja. začne se že zjutraj pri prihodu v vrtec z prijaznim in nasmejanim obrazom in “dobro jutro” iz obeh strani; pa par besed. Tako naj bi bilo tudi popoldne. Navezali boste prijetne stike in prav lepo bo vam in vašem otroku ter vzgojiteljici. Vrtec je zato, da otroci v času, ko ne morejo biti s starši čas prijetno in koristno preživijo, da je poskrbljeno za njihove fizične potrebe, da se druži z ostalimi… in ne le zato, ker ga nimate kam dati.

Sedaj, ko ni star niti še dve leti si želim, da bi ga vzgojiteljice veeeeliiiko crkljale in z njim ravnale kot, da je njihov otrok. Želim si, da ne bo žejen, lačen, da mu ne bo prevroče ali da ga ne bo zeblo, da ne bo polulan….
Ko bo starejši, želim, da ga (tako kot so starejšo hči) učijo vrednote, bontona, samostojnosti…..in med tem veeeliiiiko crkljajo, saj so še vedno majhni in rabijo veliko ljubezni.

Ta pametna, tako razmišljam tudi jaz. Čeprav se nekatere mame delajo skrbi, ker imajo otroci radi vzgojiteljice, jih objemajo in govorijo samo o njih, si želim prav tega. Želim, da je tisti čas, ko je v vrctu obdan s prijatelji in z ljubečimi vzgojitelji, da tam najde “drugo” mamo za tisti čas, ko me ne bo zraven.

Z uvajanjem smo že pričeli, vendar, ker nisem imela dobrega občutka glede vzgojiteljice in ob opazovanju otrok, ki so bili že eno leto pri njej, sem ugotovila, da to ni to in otroka prepisala v drugi oddelek, kjer pa sme SUPER zadovoljna in če sem zadovoljna jaz, bo tudi otrok lažje sprejel vrtec.

Mi smo otroka najprej dali v privat varstvo in šele pri 1,5 letih v vrtec. V začetku je bilo hudo, sedaj ko se je navadil pa ne morem opisat kako zadovoljna sem, ker vidim, da je njemu tam lepo. Imamo krasne vzgojiteljice, tam se je naučil samostojnosti, vklapljanja v družbo, deliti stvari in še marsikaj, s čimer je imel težave v začetku. Sicer so to stvari, ki se jih vsak otrok v fazi odraščanja nauči, sem pa prepričana, da v vrtcu to prej osvoji.
Če bi bila doma, brez službe bi ga v začetku verjetno imela doma, predvsem iz vidika stroškov (če to ne bi bilo ovira, bi ga vsaj z dvemi leti dala v vrtec). Da bi ga pa dala v varstvo babici prej kot v vrtec ni šans, ker tam ni nobenega reda.

Joj kakšne izjave, da nimamo drugam dati otroka??!!!!Halo??!!!Otroku je treba dovoliti tudi oditi in ga naučiti slovesa in vrnitve, ter s tem prihajanja in odhajanja in veselja ob snidenju.Se strinjam, da so enoletniki res majhni, naš je šel pravkar v vrtec s 13,5 m , hodi pa le za 4h, ker imam jaz to možnost biti z njim preostali čas. Nikoli ne joka, razen pojamra ob slovesu, pa rad je z drugimi otroci.Seveda se tam naučijo ogromno stvari in socialnih veščin, zame je edina slabost vrtca pač velika kužnost in prenašanje bolezni, vse drugo je +. Sploh pa nekateri sploh ne pomislijo komu dajo otroka v privat varstvo in nekatere varuške so res ojoj in če pomislim, da bi otrok bil z neko žensko, ki mu ne bo nudila prav ničesar razen pač hranjenja in previjanja(in to še?) ter da bo njegov čas v varstvu nekvalitetno potrošen,sem 100x bolj za vrtec. Naše vzgojiteljice so krasne in res sem zadovoljna-zaenkrat.
lp,d.

tara4, kam pa naj ga dam medtem ko grem v službo? Ja, zame je vrtec predvsem varovanje. Seveda tudi socializacija, ter s tem prihajanja in odhajanja in veselja ob snidenju… ampak to je že drugotnega pomena.
Tudi ustanovljeni so bili vrtci zato, da so nudili varstvo medtem ko so bili starši v službah. Se pa strinjam da se v vrtcu naučijo veliko stvari in da ni lepšega če gre otrok rad zjutraj v vrtec.

joooj katka….naš dvoletnik je vse to znal še preden je vstopil prvič v vrtec.
Ne vem no…a ga nisi sama ničesar naučila? Če bi preživela vsaj kakšno urico z otrokom, bi ga tud ti lohka marsikaj naučila, ne pa vse drugim prepustila.

10 mesecev je velika razlika pero. Če otrok pri starosti 14. mes ni v vrtcu in je doma, seveda da jih teh veščin naučijo starši oz. jih otroci osvojijo sami, ko nas opazujejo. Ne mi rečt, da kdo beleži kaj se je otrok naučil doma in kaj v vrtcu, a ni bolj pomembno, da zna?

Ne, pri 14 mesecih, ko je šla hčerka v vrtec, nič od tega ni znala. Pa sem ji dajala žlico, da je packala po hrani, in tudi lonček za pitje – pa se je samo polivala. Pri 18 mesecih pa je že vse to obvladala (hmmm, to je pol leta prej kot pri 2. letih) in jaz pač ne pripisujem vseh zaslug sebi, ampak vem, da ima več kot 50% zaslug pri tem vrtec, predvsem zaradi posnemanja otrok, ki so to obvladali prej kot moja hči.

Eh, pero, ne kvasi neumnosti!

Se sploh zavedaš kaka je razlika med 14 mesečnikom in 2letnikom???

Naša 3.5 letnica obiskuje 4-urni program v vrtcu. Pa ne samo zato, da bi jo varovali (trenutno sem tik pred porodniško), ampak ker ji tam nudijo “stvari”, ki ji jih doma ne moremo več dati. Smo zadovoljni, saj imajo res pester program, v katerem otroci uživajo. Ja, pa da o pomenu skupine sploh ne govorim, saj se doma vse vrti le okrog edinke.

jaz vem, da je velika razlika med 14-mesečnikom in dvoletnikom….
V nekaterih temah v teh dneh, ko kakšna mamica, ki ima dvoletnika med samimi 14.mesečniki sprašuje, če bi svojega dvoletnika dala prepisat v drugo skupino med svoje vrstnike, pa jo je večina napadla, kaj se hvali, kaj vse njen dvoletnik zna.
Tam pa nobena ni razumela njenih naštetih dejstev, da dvoletnik ne spada v skupino 14-mesečnikov, ki sam jokajo in so še vsi nebogljeni….in da dvoletnik v taki skupini nazaduje in mu je dolgčas…

Ne vem ženske zakaj ne zastopate v vseh temah istega mnenja, da je pač velka razlika med 14-mesečnikom in dvoletnikom :)))

pero,
moja reakcija je taka zato, ker mislim da si ***katka***-i razložila , da je tvoj 2letnik vse to znal že pred vstopom v vrtec (od samostojnega pitja, hranjenja, igranja in deljenja igrač z drugimi otroci, čakanja (recimo v vrsti za tobogan)), in kako to da svoje 14mesečnice tega ni naučila sama doma. Ker se men zdi normalno, da to 2letnik zna in ne povsem samoumevno, da to zna tudi 14 mesečnik. Če vse to znajo tako hitro je to, vsaj po mojih izkušnjah, posledica zgleda – drugih otrok v vrtcu.

V kolikor pa sem tvoje pisanje razumela napačno, sta tudi moja odgovora brezpredmetna.
Pa lahko noč

Moja pupa je 14 dni v vrtcu, pa se je npr. že naučila eno pesmico, ki je jaz nisem znala. Sedaj je naučila še mene. Na oglasni deski pred vrati igralnice piše, kaj se, oz. se bodo otroci v vrtcu učili. Od brisanja nosu, igranja, učenja preko igre……. do spoznavanja sovrtičkarjev. Moja opažanja po 14 dneh so zelo pozitvna. Zelo je postala samostojna, vse hoče sama. Prej pa je imela najraje, če sem jo oblekla in obula kar jaz. Ne rečem, da doma tega ne bi osvojila, vendar zagotovo kasneje, tako pa vidi druge in jih posnema. Stara bo kmalu 3 leta in je med mlajšimi v skupini. Zelo ima rada vrstnike in se je zadnje čase doma z mano in dojenčkom včasih kar malo dolgočasila.

New Report

Close