Starševski čvek

Kdo prinese več Božiček ali Miklavž?

Default avatar
Glede tega sem kar malo zmedena. Ko sem bila jaz mala je Miklavž poleg sadja in čokolade prinesel tudi kakšno igračo. Božiček pa pri nas ni hodil. Ker ima Miklavž na naših tleh že dolgo tradicijo, mislim, da jo moramo ohranit. Po drugi strani, pa sem mi zdi, da če Miklavž v današnjem času prinese otroku pomaranče, ni to za otroka nobeno veselje, saj ima pomaranče vsak dan na mizi. Da bi kupovali igrače za Miklavža in Božička je tudi malo preveč.
Tako smo se mi letos odločili, da bo Miklavž pri nas nosil knjigice, Božiček pa igrače.
Kako je pa pri vas?
Default avatar
Načeloma nosi samo en - Dedek mraz. Ne vem zakaj bi morali nositi vsi trije?!?!
To je pač moje mnenje, vi pa kakor hočete.
LP
Default avatar
miklavž prinese čokoladnega miklavža in nekaj mandarin.
božiček pri nas prinese velikooooooo.
Default avatar
Pri nas bo nosil samo Miklavž. V teh letih še se ne sekirimo za vsebino daril :)
Default avatar
Miklavž suho sadje, mandarine, sladkarije,
Božiček kaj sladkega in igrače.

Janis, pa ne, da ti otroku razlagaš o Miklavžu:)?
Default avatar
Vse prinese Dedek Mraz. Drugi ne hodijo.
Default avatar
Miklavž prinese suho sadje, mandarine, sladkarije.
Dedek Mraz prinese večja darila.
Default avatar
Miklavž sadje in sladkarije, Dedek Mraz vse ostalo. Tudi staršem, starim staršem in drugim.
Default avatar
Pri nas je glavni Miklavž, nosi igrače, Božiček pa samočokolado pusti pod smreko. Dedka Mraza ne praznujemo.
Default avatar
Dedek Mraz, ampak tega pa nimaš na spisku ;-)
Default avatar
To leto:za 12-letnika

Miklavž: družabno igro in sladkarije, mandarine....
Božiček: mobilni telefon, ki si ga bo kupil sam:-))-Božiček bo letos prišparal denar.
Default avatar
Miklavž: knjigice, sladkarije, igre
Božiček pa velik koš igrač :-)
Dedek mraz je pa odpotoval v Rusijo :-)))
Default avatar
Miklavž: nekaj malega sladkarij in nekaj za obleči (nogavice ali spodnje hlače ali pižama ali šal, rokavice).

Dedek Mraz: darilo doma.

Božiček: darila pri starih starših.
Default avatar
Miklavž-sladkarije, mandarine in ena mala igračka.Tudi za odrasle.
Božiček-velik kup vseh mogočih daril ( glede na želje iz pisma Božičku).
Dedek Mraz-prinese darilo in predstavo v očijevi službi,

Pa so vsi trije pokriti
Lep pozdrav !
Default avatar
Doma nosi samo Miklavž,tudi za del sorodnikov in prijateljev,za drugi del pa damo darila za novo leto. mamo nekaj krščanskih in nekaj nekrščanskih sorodnikov pa se malo razdeli vse skupaj in tudi mi dobimo v dveh delih. :-)
Default avatar
Hm, pri nas ne nosi nobeden od tvojih naštetih.
Miklavž tudi meni ni nosil, ko sem bila majhna, je čisto cerkvena varianta in ga ne priznavam.
Tudi Božička kot otrok nisem poznala in zato tudi tega ne priznavam.
Pri nas nosi dedek Mraz, ker sem komunistično dete :)))
Default avatar
Miklavž pri nas prinese manj; ponavadi mandarine, čokolado, letos dobita eno manjšo igračko za ca. 10 eur in zimska pokrivala.

Dedek Mraz bo pa prinesel darilo, ki si ga želita - seveda za razumno ceno. Saj vem, marsikomu je 10 eur že preveč, trenutno dobi za božič vsaka darilo za ca. 30 - 40 eur.
Default avatar
Miklavž lego kocke pa kakšen avto na daljinca, božiček transformerja na daljinca (150€) pa robota na daljinca. Dedek mraz pa WII igralno konzolo ali pa Playstation 4.
Upam, da bo naš štiriletnik zadovoljen.
A ja. Pa veliiiikooooo bonbonov pa čokolad.
Default avatar
nimamo je napisal/a:

Kakšna potratnost. A pri 12 mu boste pa avto kupili???
Ni čudno, da so otroci taki kot so, če mu že pri 4 tiščiš vsa ta materializem v nos....

Prazniki so za obdarovanje, ne pa podpiranje trgovcev z vso to "kramo".Sploh december je čas miru- notranjega miru, časa prebitega z družino, otroci. Raje kot da se kupuje take stvari(ok, kakšno igračko že, a v mejah razuma, ostalo je raje za rojstni dan), se vsedemo z otrokom, mu beremo, se igramo, delamo skupaj okarske , pa peciva itd.
Mislim, eni res niste pokapirali kaj je december in božič!!!!!

Pa tud če ste komunisti, zdaj je čas , da otroke naučite, da obstaja še kaj drugega kot "božični materializem" in samo imeti...
Default avatar
animaterialistka je napisal/a:
Pri komunistih nosi samo dedek Mraz, tako da ne gre v nobene razsežnosti božičnega materializma :))). Tudi zato, ker otroke učimo, da Miklavž in Božiček za nas ne obstajata.