Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija kri na blatu

kri na blatu

Lepo pozdravljeni.

Bom malo bolj na dolgo opisala našo situacijo, zato se vam že vnaprej opravičujem za tak dolg opis, ampak se stvar vleče že nekaj časa. Sem uporabila iskalnik, vendar je ostalo odprtih še nekaj vprašanj.

Imam 7 mesečnega fantka. V zadnjih 4 mesecih se je 3 krat zgodilo, da sem v blatu opazila krvave nitke. Prvič (star je bil tri mesece) sem razloge iskala v svoji prehrani – smo bili ravno na dopustu in nisem najbolj pazila pri prehrani. Drugič sem poklicala v zdr.dom, kjer so mi rekli, da je najbrž zaradi napenjanja in da ni nič takega. Tretjič sem spet klicala v zdr.dom in so mi rekli, da je najbrž zaradi uvajanja GH (fantku sem pri dopolnjenih petih mesecih poskusila dati polento (nesoljeno, brez nobenih dodatkov) in ker je pridno jedel, sem mu dala več kot dve žlički), rekli so mi naj grem postopoma s sadjem nato z zelenjavo in v malih količinah.

Držala sem se navodil pediatrinje in uvajala GH zelo postopno, samo ribano jabolko, pretlačeno banano. Za večerjo pa sem mu nekaj dni zapored dala riževe kosmiče (brez glutena, brez kakršnihkoli aditivov) pripravljenega z aptamil 2. Sicer se dojimo, tako da poleg GH dobiva samo moje mleko. Prejšnji petek sem mu prvič ponudila malo kuhane hruške. Naslednji dan sem v plenici našla precej sluzi in sluzi krvave nitke, pa tudi sluz je bila rahlo krvavkasto obarvana. V soboto in nedeljo sem ukinila vso GH in smo se samo dojili in blato je bilo ponovno normalno. V ponedeljek in torek sem dodajala samo izključno ribano jabolko. Kljub temu se je v sredo spet ponovila sluz s krvavimi nitkami, tega ni bilo veliko, je pa imelo en posebno oster vonj (izredno močen in neobičajen vonj).
Tokrat sem poklicala zdr. dom in malo bolj vztrajala, tako da so me naročili za pregled ter mi naročili, da prinesem blato s sabo.

Pediatrinja je rekla, da moramo dati blato 3x zaporedoma v laboratorij in v primeru, da je potrjeno, da gre za kri na blatu, je naslednja preiskava odvzem krvi, za pregledat hemoglobin (za ugotovit, če je padel nivo hemoglobina, ker deček izgublja kri z blatom, če sem jo prav razumela). Drugih preiskav naj ne bi bilo možno delati, ker kolonoskopijo dojenčkom ne delajo, razen v kakšnih ekstremnih primerih.

Kot možne diagnoze pa je rekla, da je lahko:
– nezrelost prebavil in pomanjkanje določenih encimov, zaradi česar lahko pride tudi do takih stvari kot je sluz in kri na blatu
– polipi na črevesju
– divertikuloza

Ne vem, vse skupaj se mi je zdelo malo nelogično, od preiskave krvi za ugotavljat nivo hemoglobina (saj deček ne izgublja krvi, gre le za nitke!?!) pa do divertikuloze (za katero sem na internetu poiskala da gre za bolezen srednjih let!?!). Poleg tega ni omenjala ne intolerance ne alergije ne ničesar podobnega, o čemer sem sicer že velikokrat vsaj mimogrede kaj prebrala na sosednjem forumu dojenje. Niti drugih preiskav blata, samo ali je kri ali ni.

Ker me je obisk pri pediatrinji bolj zmedel kot kaj drugega, sem poiskala, kaj je bilo do sedaj napisanega o krvi in sluzi na blatu na MON.

Vprašanja, ki jih imam so naslednja:

1) Kako poteka test za ugotavljanje alergije na KM?

2) Kakšna je razlika med intoleranco in alergijo?

3) Ali gre pri intoleranci oz. alergiji “na vse ali nič” – torej če jem malo mleka in ml.izdelkov (do pol litra kot svetujejo v materinski šoli), bi moral otrok odreagirati isto kot če jem veliko (več kot pol litra na dan)? Ali je možno, da če pojem manj kot pol litra, ne odregira, če pa več kot pol litra pa odreagira?

4) Ali v primeru suma na intoleranco oz. alergijo na KM priporočate, da se opravi test ali da mati ukine vso mleko in vse mlečne izdelke iz prehrane za določen čas?

5) Kako je z uvajanjem jogutov, skute in ostalih mlečnih izdelkov pri otroku, kjer gre za sum na alergijo na KM? Ali je v mojem primeru, ko je deček star že 7 mesecev morda bolje opraviti test, ki bi za ziher potrdil ali ovrgel sum na alergijo, da potem vsaj vemo, kako naj nadaljujemo z GH, saj smo že tako “v zaostanku z uvajanjem različne GH”.

6) Kako naj nadaljujem sicer z uvajanjem GH? Pediatrinja mi je rekla, naj otroku ne dajem ničesar novega dokler ne oddamo teh treh vzorcev blata (tudi glede tega sem malo zmedena?!?), ni pa mi dala nobenih napotkov za naprej. Saj ni da se mi kam mudi in prav rada dojim, ampak vseeno, fantek ima že polnih sedem mesecev in vse, kar je do sedaj dobil goste hrane, poleg tistega nesrečnega poskusa s polentico, je jabolka, banana, hruška in parkrat riževa kašica. Sploh si ne upam mu dajat kaj drugega, še posebej ker se mu je včeraj še enkrat ponovilo blato s sluzjo in nitkami!

7) Ali je možno, da gre res samo za nezrela prebavila (prva izmed razlag pediatrinje) in kako v takem primeru nadaljevati z uvajanjem GH?

8) Zdravnica ni nič omenjala katere od preiskav, za katere sem našla tu na forumu, da jih je potrebno opraviti (izključiti najpogostejše mikrobe, ki povzročajo krvavo blato (kalicii virusi, campilobacter jejuni, salmonela). Ali je potrebno opraviti te preiskave, tudi če otrok nima vročine oz. drugih kakih drugih znakov? Kateri so še znaki, ki kažejo, da gre lahko za katero od teh bolezni? Kakšne so lahko posledice za otroka, če se teh preiskav ne naredi in morebitne bolezni ne odpravi?

9) Kakšne so lahko posledice na dolgi rok za otroka, če ima intoleranco oz. alergijo na KM (ali pa na katero drugo živilo), če mati uživa KM (skrbi me, ker sem ml.izdelke uživala vseskozi, sicer do pol litra dnevno kot to svetujejo v MŠ, v zadnjem času mogoče kakšen dan tudi več (vgl. jogurti, mleka samega ne prav dosti – do deci pa pol na dan)?

Naj še dodam, da je imel naš fant že od rojstva kolike, vetrove, napenjalo ga je precej in je bil zelo jokav. Vetrove ima še vedno, tudi nemiren je večkrat med dojenjem in še vedno so dnevi ali pa določeni deli dneva, ko je precej jokav.

Pa še to, v tem zadnjem tednu, ko se je trikrat pojavila sluz s krvjo na blatu, se je vsakič zgodilo po enakem postopku: najprej je otrok dopoldne kakal normalno in precej obilno blato, nato malo kasneje je spet odvajal tokrat majhna količina, sluz s krvavimi nitkami. Zatem je bil mir, ni več odvajal tisti dan.

Za prva dva vzorca, sem že dobila rezultate, na prvem je bila kri (to je bilo sredino blato, s katerim sem šla na pregled k pediatrinji), drugi vzorec je bil v redu (četrtkovo blato, na katerem tudi sama nisem opazila nič posebnega). Tretjega nismo še oddali, ker je bil vikend vmes.

10) Kaj mi sicer svetujete, da naredim, ali naj pediatrinji omenim, da bi rada, da se naredi kakšna preiskava? Ne bi rada, da izpade, kot da ji “solim pamet” oziroma se vmešavam, kaj naj naredi, ampak me pa precej skrbi, predvsem pa bi rada dobila kakšen jasen odgovor, zakaj gre pri našemu dečku pa raje kaka preiskava več, pa sem vsaj pomirjena kot pa da tavam v temi in ugibam, kaj bi lahko bilo narobe. Kaj naj storim v primeru, da ne upošteva mojih želja glede dodatnih preiskav? Ali obstaja možnost opraviti te preiskave samoplačniško?

Vnaprej se vam lepo zahvaljujem za odgovore in oprostite, ker sem vas dobesedno zasula z vprašanji. Upam tudi, da sem bila dovolj jasna v vsem, kar sem napisala. Sem namreč že kar zaskrbljena, ker se to ponavlja in ker nisem kljub obisku pediatrinje dobila nobenega zadovoljivega odgovora.

Najlepše se vam zahvaljujem za vaš čas in upam, da vas nisem preveč obremenila.

Lep pozdrav.
S.K.

1. Alergijo na KML ugotavljamo s testi (krvni testi-določanje celokupnih IgE in specifičnih za KML, jajce…) ter s kožnimi testi. Pomembno je, kaj pove mati (razvoj znakov, družinska obremenitev).
2.Intoleranca je bolezen, pri kateri ni encima, ki cepi laktozo-mlečni sladkor v črevesju (pomanjkljivo delovanje ali odsotnost encima laktaza), alergija pa je preobčutljivost na beljakovino kravjega mleka. Obe bolezni imata čisto drugačen vzrok.
3. Pri obeh bolezni običajno ni “vse ali nič”, neka določena stopnja tolerance obstaja. Pri intolerance je pač toliko encima, da pr. prenese npr. 150 ml mleka, več pa ne, tudi pri alergiji se lahko zgodi (pri blažjih), da nekaj malega mleka ne povzroči težav, več pa takoj. Pri intoleranci načeloma človek prebavlja fermentirane mlečne izdelke, kajti laktoza je fermentirana in torej črevesje nima težav z njenim cepljenjem.
4. Če sumimo alergijo ali intoleranco (ki je do prvega leta izjemno redka, le pri določenih etniučnih skupinah), lahko naredimo doma test s popolno opustitvijo KML in izdelkov za 2-3 tedne.
5. Pri otroku z alergijo na KML so prepovedani tudi mlečni izdelki, ker beljakovine ostajajo nespremenjene pri fermentaciji, pri intoleranci pa so popolno fermentirani izdelki dovoljeni.
6. Uvajanje GH bi šlo v dogovoru s pediatrinjo. Glede na to, da je na dojenju blato normalno, pri uvedbi GH pa krvavo in sluzasto, bi se strinjala z njenim predlogom. Obstajajo tudi druge intolerance, ne le na laktozo. Lahko je intoleranca na fruktozo.
7. Nezrelost črevesja v tem obdobju (kot ga razumemo do 3. meseca starosti) bi bila sedaj malce čudna, morda je nekako laično odgovorila, mislila pa na kakšno intoleranco, ne vem.
8. Pri diagostični obdelavi krvavega blata je treba vedno najprej pregledati blato na črevesne viruse in bakterije (sicer bodo to opravili gastroenterologi, je pa dosti bolje, da to izključi že pediater). Tudi če otrok nima izrazitih znakov črevesne okužbe, je v blatu lahko kateri od povzročiteljev-tak počasen potek imajo mali okrogli virusi. Ni posledic, kajti v vsaekm primeru se bolezen zdravi sama. Le otrok je bolj neješč, ima občasne bolečine v trebuhu, odvaja sluzasto in krvavo.
9. Preiskave (razen preiskave blata na črevesne bakterije in viruse) ne morete opravljati samoplačniško, kajti gre za celotno obdelavo gastroenterologa in ne le tehnične preiskave.
10. Morda iz vaše prehrane opustite KML in jajce, vsaj za 2-3 tedne, potem pa dalje.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Ponovno pozdravljeni.

Najprej se vam najlepše zahvaljujem za vaše odgovore in vašo pomoč.

Danes smo se ponovno oglasili pri pediatrinji, saj je začel včeraj sin odvajati večkrat na dan zeleno sluzasto blato, poleg tega je postal tudi neješč, se zbujal ponoči. Tako je padel sum na kakšen virus ali bakterijo in smo dobili napotnico za tovrstno preiskavo. Jutri odnesemo blato v mikrobiološki laboratorij.

Čeprav pediatrinja ni izključila možnosti, da bi lahko šlo za alergijo na KML, predvsem ko sem ji na vprašanje, ali sem otroku dajala do sedaj kakšno industrijsko pridelano hrano, odgovorila, da sem sadne kašice pripravljala sama, edino kar je otrok dobil industrijskega je riževa kaša pripravljena z aptamil2. Ob tem je omenila, da bi bilo možno, da je adaptirano mleko sprožilo alergijo. Sicer pa pediatrinja zavrača možnost, da bi alergijo sprožilo materino mleko ne glede na to, ali mati uživa ali ne KML, pravi naj bi novejše raziskave to ovrgle (?).
Dokler ne ugotovimo, za kaj gre, je predlagala uporabo, kakšne druge mlečne formule primerne za alergike.

Nisem pa ji omenila, da imamo v družini (širši družinski krog) po moji strani dva primera hudih alergij (ena ravno na KML, druga na pšenico in jajca). Če sem prav zasledila, naj bi to precej povečalo sum na alergijo na KML? No, upam, da gre res samo za virus ali bakterijo.

Bi pa še nekaj vprašala (upam, da moje vprašanje ni preveč neumno): če se pri dojenčku pokaže alergija npr. na KML ali pa intoleranca npr. na fruktozo, ali to traja celo življenje? In ali v tem primeru je potrebno izločiti iz prehrane ne samo mleko in ml.izdelke, ampak tudi vsa živlila, ki tudi v minimalnih količinah vsebujejo KML (testenine, kruh, piškoti)? Isto me zanima tudi v zvezi s fruktozo, ali odpadejo tudi raznorazne marmelade, sadni jogurti, sadno pecivo itd. ali samo sadje v surovi obliki? Kako gre to skupaj s prehrano, ki jo otrok dobiva v vrtcu in kasneje šoli?

Kako pogosta je pri dojenčkih intoleranca na fruktozo?
V zvezi s tem bi še nekaj vprašala. Prvič ko sem v času dojenja zaužila jabolko, ko je bil sin star mesec in pol, se je nato tako zvijal od bolečin, da sem se v nadaljevanju od daleč izogibala sadju. Ponovni poskus s pomarančo, je prav tako pripeljal do zvijanja in hudih bolečin pri sinu. Prav tako je burno reagiral, ko sem zaužila doma pripravljen kompot iz hrušk. Tako da sem sadje ukinila iz svoje prehrane. Ali lahko po tem sklepamo oz. se povečajo sumi, da gre za intoleranco na fruktozo, če se je sin tako burno odzval že, če sem jaz zaužila sadje?

Danes so sinu tudi preverili težo, pred dvema tednoma so ga tehtali v posvetovalnici in je imel 8250g, danes torej dva tedna kasneje pa 8120g. Ali je lahko to povezano z morebitno črevesno okužbo? Ali je to bolj pokazatelj na alergijo oz. intoleranco?

Glede na vse povedano oz. napisano, kakšno je vaše mnenje oz. kaj svetujete v nadaljevanju?

Še enkarat se vam lepo zahvaljujem za čas, ki ga posvečate zaskrbljenim mamicam polnih vprašanj in dvomov.

Lep pozdrav,
S.K.

nova
Uredništvo priporoča

Zaenkrat še vedno veljajo navodila, da doječa mati ob sumu na alergijo na KML dojenčka opusti iz prehrane kravje mleko in mlčene izdelke, kar tudi izkustveno bistveno izboljša stanje. Alergija je ob pozitivni družinski obremenitvi bolj verjetna.
Prehranske alergije pogosto izzvenijo (razen na jajce, ki redkeje izzveni in na arašide, ki je doživljenjska). Intoleranca na fruktozo je lahko prehodna (ob driski, podobno kot za laktozo), lahko prirojena, kar pa je izjemna redkost, v tem primeru je seveda doživljenjska.

Vsa naovidla v primeru pozitivnih izvodov prejmete na pregledu pri alergologu, zato je sedaj morda prezgodaj za natančna navodila (marmelade, sokovi, ipd.).
Padec teže je skoraj pravilo pri preboevanju črevesne okužbe, najprej zaradi izgube tekočin, pa še ješčnost je slabša.

Najprej je potrebno počakati izvi blata na bakterije in viruse, nato pa napotitev k alegologu.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Samo na hitro se oglasim, danes smo oddali blato v mikrobiološki laboratorij, na napotnici je pisalo: virusi, koprokulture, calicii (pa še nekaj kar nisem znala prebrati). To je najbrž to – virusi in bakterije?

Izvidi bodo v četrtek oziroma petek.

Sem že črtala iz svoje prehrane mleko in mlečne izdelke (jogurti, sir, maslo,…). Ali je to dovolj ali se je potebno izogibati tudi živilom, ki vsebujejo mleko (razna peciva, piškoti, itd.)?

Hvala za vse, res ste zlati 🙂

Lep pozdrav,
S.K.

Ja, pregledovali bodo na bakterije (koprokultura) in na viruse, tudi kalicii.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni

Da se priključim še jaz.
Sinu so pri malo manj kot 10 mesecev ugotovili laktozno intoleranco.Žal prej nismo šli na testiranje ker nas naša P ni hotela poslati.
To pomeni da je prirojena intoleranca?

Prirojena intoleranca je izjemno redka in se pojavlja le pri nekaterih etničnih skupinah (Aškenazi Judje), seveda pa pri zmešnjavi genov v Evropi tega ni mogoče izključiti.
Bolj verjetna je pridobljena intoleranca.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,

no tako pa smo končno dočakali izvide iz mikrobiološkega in se je izkazalo, da je kalici virus. O večini stvari v zvezi s potekom bolezni sem se pogovorila s pediatrinjo. Sedaj se mi je pa pojavilo še nekaj vprašanj:

– kako se kalici virus kaže pri odrasli osebi?
– ali se lahko naš sin naleze ponovno enkrat ko bolezen preboli (od iste osebe od katere je bolezen dobil ali od nekoga, ki je morebiti virus dobil od našega sina)?
– ker hodimo na obiske bolj ali manj samo k sorodnikom, se sprašujem če je morda bolezen dobil tam. Nerodno mi je spraševati žlahto o tem, kaj in kako z njihovim blatom, vendar pa si nikakor ne želim, da se sin (ali pa kdo od nas) ponovno naleze virusa. Kaj priporočate kot preventivne ukrepe, da ne bi do tega slučajno prišlo: ali naj se nekaj tednov reje izogibamo obiskom, ali zadostuje, da prosimo sorodnike, da se otroka ne dotikajo, umivanje rok, …?
– kako je z domačimi živalmi (mačke), ali so prnašalci tega virusa?
– kaj nasploh svetujete za 7 mesečnega dojenčka in domače živali (dotikanje in takoj umivanje rok ali raje nobenega kontakta)?

Ponovno najlepša hvala za vse…

Še enkrat se opravičujem za vsa moja vprašanja, žal je v tem času taka gneča v otroški ambulanti, da je lahko človek srečen, če sploh pride do pediatrinje. Je pa moj prvi otrok in do sedaj še ni zbolel, tako da se moramo še navadit malo bolj v miru sprejemat take in drugačne tegobe, ki so del odraščanja vsakega otroka.

Lep pozdrav,
S.K.

Okužba s kalicii virusom pri odraslem se kaže kot črevesna okužba, s slabostjo, občasnim bruhanjem, bolečinami v trebuhu in drisko.
Če mislite, da bi virus krožil v družini in bi otrok dobil od tretjega obolelega ponovno okužbo, tega običajno ni, ker neko začasno imunost bolezen le pusti. Vsekakor pa je potrebno skrbeti za higieno, ko je v družini črevesna okužba.
Glede na to, da je kalicii virus pogost povzročitelj črevesnih okužb, se mi ne zdi smiselno iskati izvora infekta in se dejansko zameriti bližnjim. Imejte pred očmi, da je človek kužen kakšen dan pred izbruhom bolezni in da vsake okužbe torej ni moč preprečiti.
Strogi ukrepi izogibanja in pretiranega umivanja niso potrebni.
Domače živali so za otroka vir posebnih izkušenj, večinoma pa domače živali sledijo veterinarji in v tej dobi je manj verjetno, da bi se kdo česarkoli nalezel od domačega psa, mačke, ipd.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Včeraj so iz mikrobiološkega poslali skompletirane izvide za našega sina.
Poleg že omenjenega kalici virusa, so mu našli še helicobacter pylori.
Pediatrinja nas je napotila h gastroenterologu, pregled imamo naslednji teden. Do sedaj še ni imela nobenega primera, ko bi bil tako najhen otrok okužen s to bakterijo. Omenjala je zdravljenje z antibiotiki, vendar naj ne bi bilo primerno za tako majhne otroke.

Malo sem si na internetu prebrala o H.pylori.
Konkretno pa me zanima, kaj to pomeni za tako majhnega otroka?

Ali ste imeli morda že kakšen primer dojenčka s to bakterijo in kako je potekalo zdravljenje ter nadaljnja obravnava?

Ali dejnsko zdravljenje z antibiotiki oz. drugimi zdravili ne pride v poštev?

Hvala, l.p.
S.K.

Tudi jaz še nisem videla tako mjhnega otroka, ki bi imel potrjeno okužbo s Helicobacter pylori, vsekakor je prvo in nejpomembnejše pregled pri gastroenterologu, ki se bo odločil, kako dalje.
Če težave, ki jih ima otrok ter najdbe na gastroskopiji ustrezajo okužbi, bo otrok zdravljen z antibiotiki, kar običajno pozdravi vnetje želodčne sluznice.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Ali izvajajo gastroskopijo že pri tako majhnih dojenčih?

Kako naj pomagam otroku dokler ne pridemo do gastroenterologa?

Kako glede prehrane? Sedaj imava 2 obroka GH (jabolko, banana zjutraj) in riževi kosmiči s Pregomin mlekom, kosilo uvajamo (zaenkrat piščanec, riž, kuhano korenje, goveja juha), ostalo dojenje. Ali je to, kar mu dajem, v redu ali naj se izogibam kateremu od naštetih živil?

Ali naj ga raje več dojim in manj GH ali obratno, da ne poslabšam stanja njegove želodčne sluznice?

Banane naj bi pomirjale želodec, ali mu lahko dam vsak dan polovico banane ali je to preveč in lahko škodi?
Katera druga hrana bi prišla v poštev za pomiritev želodčka? Za pit dajem sinu samo prekuhano vodo ali pa jenežev čaj, ali je to v redu oz. katera pijača pride v poštev?

Skrbi me pa še nekaj, prebrala sem, da h.pylori lahko povzroči ulkus. Moja babica po mamini strani je imela v zelo mladih letih nujno operacijo zaradi rane na želodcu. Strah me je za otroka, predvsem me skrbi, ker ne zna še povedati, kaj ga boli, kako naj vem, če bi se slučajno zgodilo pri njemu kaj takega (trkam trkam, da se nikoli ne zgodi), kako naj vem, da rabi nujno pomoč???

Zdravnica je včeraj na pregledu opazila, da ima vneto žrelo, to je najbrž lahko od gastritisa?
Sama pa opažam, da “smrči” ko diha skozi nos, ali je to kaj povezano z vnetjem želodčka?

Ali je kakšno zdravilo (rupurut, ranital), ki bi ga lahko dala sinu dokler ne bo pregledan pri specialistu? Kakšno drugo zdravilo za lajšanje težav? Domača zdravila? Karkoli kar pride v poštev za 7 mesečnega dojenčka?

Najlepša hvala vnaprej za odgovore.

Lp, S.

Seveda delajo gastroskopijo tudi tako majhnim otrokom, še manjšim. Opravi se v splošni anesteziji. Zaenkrat ne morete ničesar narediti, kajti vsa zdravila, ki bi jih uporabili, predpiše le gastroenterolog.
Glede hrane je običajno tako, da mamice najbolje vedo, po kateri hrani ima otrok več težav in te rhane se izogibajte. Se ne da kar na splošno reči, česa se izogibati, sploh pri otroku, ki zagotovo ne uživa mastne,s klade in ocvrte hrane, ki pri odraslem povzroča največ težav.
HP seevda pri odraslem povzroča ulkus kot zapklet vnetja želodčne sluznice, vendar je dandanes zdravljenje tega dosti boljše kot včasih.
Vneto žrelo (rdeče) v opdsotnosti vnetnih znakov (vročina, smrkanje) je lahko v zvezi z refluksom, ki povzroči kemično vnetje sluznice požiralnika in žrela, če je refluks visok.
Zaenkrat nobenih zdravil, ki bi tudi zakrila klinično sliko pri gastroskopiji, je potrebno počakati. Domačih zdravil pa ni.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Oj mi smo ravno prejšni teden imeli gastro in rektoskopijo pri naši 10 mesečnici, pri rektoskopiji je prišel zdravnik tako daleč, da jo je označil kar za kolono.
Če te kaj več zanima pa na mail:))))

---------------------------------------------------------------------------------------------- Veliko več smo, kot le telesa in osebnosti. Ne glede na spreminjajoči se zunanji videz je notranji duh vedno lep in ljubeč

Pozdravljeni, po daljšem premoru se javljam ponovno.

Zgodba se razpleta, zgleda v pozitivno smer.

V tem času smo bili pri gastroenterologu, prvo je želel ponoviti vse preiskave (kri na blatu, kalici virus in h.pylori). Omenil je tudi možnost alergije, glede na to, da so se krvave nitke že predhodno nekajkrat ponavljale.
Rezultati: Blato negativno na kri, pozitivno pa na maščobe in škrob. Negativno na kalici virus in negativno na h.pylori!
Medtem so v mikrobiološkem laboratoriju ugotovili, da je prišlo do napake in da so nam pomotoma poslali napačno sprintan izvid za h.pylori!

Rezultate preiskav sem dobila zaenkrat po telefonu, izvide in mnenje zdarvnika naj bi dobila enkrat naslednji teden po pošti. Ker imajo na oddelku blazen naval, mi je sestra samo na hitro prebrala izvide, ni pa pojasnila, kaj pomeni maščoba in škrob v blatu. Glede tega sem našla tole: http://med.over.net/forum5/read.php?46,1574819,1574821.
Torej zgleda da naj bi šlo za intoleranco na laktozo, torej na kravje mleko?
Ali škrob in maščoba lahko prav tako kažeta tudi na alergijo ali samo na intoleranco?

Pa še to: preden smo dobili nove izvide, sem bila na lastno iniciativo na bioresonanci za sina in je pokazalo, da ni nobene alergije, edino pšenico naj ne bi dobro sprejemal, pokazalo je, da ima kandido na črevesju in pokazalo JE tudi h.pylori. Glede tega sem sedaj malce zmedena, saj se je izkazalo, da so se takrat v mikrobiološkem zmotili in je v drugo bil negativen. Ali je sicer bioresonanca zanesljiva kot metoda?

Ponovno hvala in lep pozdrav,
S.K.

Neprebavljenost bi lahko kazala, da nek encim, ki sodeluje pri rpebavi, ne deluje in se zato sestavine (škrob, maščobe) izločajo v blatu. Laktoza je sladkor kravjega mleka, nima pa to nobene zveze z alergijo.
Kandida je normalen prebivalec našega telesa, čisto vsak človek jo ima. Problem predstavlja le, če se preveč razraste zaradi porušenega ravnotežja med glivicami in bakterijami v telesu (npr. kemoterapija, dolgotrajne antibiotične terapije ipd.).
Bioresonanca je alternativna medicinska metoda.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Ali so v takem primeru (blato neg. na kri, pozitivne maščobe in škrob) običajno potrebne nadaljnje preiskave? Ukrepi/zdravljenje?

Poleg intolerance na laktozo, kaj bi lahko še bilo drugega?

Dokler ne prejmem izvidov in mnjenja zdravnika, svetujete kakšne posebnosti glede prehrana (KML sem že izločila iz svoje prehrane, sin je dojen, za zajtrk dobi sadje, za kosilo običajno zelenjava, krompir, juhica, belo meso uvajamo, za večerjo mu dajem Pregomin z riževimi kosmiči).

Hvala, lp,
S.

Vse prebavne motnje in mnogo bolezni ima lahko primanjkljal delovanja ali prisotnosti encima, ki sodeluje v prebavi, tako da je to preobširno.
Glede ukrepanja počakajte izvide in navodila.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Torej bodo po vsej verjetnosti potrebne še kakšne dodatne preiskave, začenši najbrž s testi za ugotavljanje intolerance?

lp, S.

New Report

Close