Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje tezave z uhajanjem urina po porodu

tezave z uhajanjem urina po porodu

punce haj!!!!

dajte mi povedati ali lahko kako preprecim ze v naprej oz.ali ce mi lahko napisete vase izkusnje ali se je vsaki dogajalo uhajanje urina po porodu ali ne???vem za keglove vaje in jih mislim tekom nosecnosti delati kaksne pa so vase izkusnje po porodu?????

Meni ni glih uhajal, ceprav sem imela po 2. porodu kar zmahane misice in vezi medenicnega dna. Zdaj po dveh letih sem jih ze spodobno natrenirala, ne pa idealno, zato nadaljujem z vadbo. Meni se je po prvem porodu zgodilo, da kak dan nisem sploh cutila, da me tisci na vodo in sem se morala na intervale spomniti in iti na wc. Po drugem pa je to trajalo kak teden in me je ze prav zamorilo, ceprav sem imela takrat itak vecje skrbi s hcerko. Sploh so se mi takrat precej povesila rodila in sem potem, ko smo se resili bolnice, en mesec pretezno pocivala, potem pa res intenzivno s keglovimi.

ja, tudi meni se je to dogajalo. pomagajo keglove vaje, se pa običajno samo uredi po kakem mesecu. vseeno pa keglove vaje le delaj. že za prihodnje čase, ko bomo stari!

ajda

nova
Uredništvo priporoča

Po prvem porodu nisem imela teh problemov. Samo prvič po porodu mi je bilo malo čudno it lulat, ker me sploh ni tiščalo , pa čeprav že 6 ur nisem bila na wc-ju. Potem pa več ni bilo problema. Sem pa res intenzivno delala keglove vaje, tako pred, kot po porodu. Kako bo pa po drugem porodu, bomo pa še videli.

uhajanje se je sicer umirilo v par mesecih po porodu. sem pa mal zgubila obcutek o tem, kdaj je mehur poln. po prvem porodu je tek – tudi za 10m – cisto odpadel. po drugem je bilo spet boljse in sem celo, ce sem prej cisto spraznila mehur, lahko malo tekla. zdaj pa spet manj… priznam, da to najbolj pogresam, da lahko teces.
curka pa ze od prvega poroda ne uspem ustavit cisto.

prvic sem bila zelo aktivna glede keglovih, po porodu sem redno delala vaje zanje. po drugem sem vprasala ginekologa, pa mi je rekel, da je moje stanje cisto v redu, ce mu ne bi kaj pojamrala, ne bi opazil nic. tehnicno je moje torej samo ‘slab obcutek’…

-- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o -- Otroški smeh je ena najlepših stvari... čista sreča in brezskrbnost sta drugi. Pridno rasemo in vsak dan spoznamo delček sveta, na katerega smo pozabili.

Aja, pa se izkusnja od keglovih, saj sem se po drugem porodu sla posvetovat s fizioterapevtko. Naucila me je, da moram stisniti vse tri odprtine tam spodaj (ne le za sec ali noznico), tako da obcutim, kako naredijo misice nekaksen lok pod maternico. Pa stisniti je treba ful mocno in cim vec casa – samo malo miganja ne koristi. To premikanje se da obcutiti v dimljah, vendar je potrebna pozornost, da premikamo res samo te misice in ne trebusnih itd. Za pogum – takrat se pri meni ni premikalo cisto nic:( Sem bila ful zamorjena, sam drugega kot vadba mi ni preostalo. Po nekaj mesecih je slo na bolje.

Aja, pa se izkusnja od keglovih, saj sem se po drugem porodu sla posvetovat s fizioterapevtko. Naucila me je, da moram stisniti vse tri odprtine tam spodaj (ne le za sec ali noznico), tako da obcutim, kako naredijo misice nekaksen lok pod maternico. Pa stisniti je treba ful mocno in cim vec casa – samo malo miganja ne koristi. To premikanje se da obcutiti v dimljah, vendar je potrebna pozornost, da premikamo res samo te misice in ne trebusnih itd. Za pogum – takrat se pri meni ni premikalo cisto nic:( Sem bila ful zamorjena, sam drugega kot vadba mi ni preostalo. Po nekaj mesecih je slo na bolje.

Drugace se da dobit za izvedbo keglovih vaj tudi posebne utezi (mislim da se imenujejo femina) – notri je 5 ali 6 kroglic razlicne teze, ki si jih vstavis v noznico ( zacnes z najlazjo) in jih probas zadrzati notri (kar pa seveda ne mores, samo krepis misice s tem). Dobijo pa se v specializiranih prodajalnah,za Sanolabor vem da jih ima.

New Report

Close