Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca huda bolečina v levem predelu glave

huda bolečina v levem predelu glave

pozdravljeni,

zadnji mesec se mi kronično ponavlja huda bolečina v levem predelu glave, začne se z glavobolom, ki je prodoren in nadaljuje preko oči do čeljusti in zob, obenem mi izstopi žila na levem predelu neba v ustni odprtini – občutek pulziranja in kljuvanja. sprva sem mislila, da gre za zobobol, a zobozdravnik ni opazil ničesar – le osmica levo zgoraj je poškodovana, zato je omrtvičil živec in čakam na izpul…drugi zobje so zdravi in čvrsti!

pa še to – bolečina se pojavlja ponoči, po približno 15 minut do 1 ure ležanja ali spanja. na začetku se je pojavljala vsak dan in sem jemala nalgesin ali naklofen, saj aspirin ni prijel, nato se je glavobol pričel že popoldan in nadaljeval v omenjenem ritmu ponoči. sedaj se bolečina pojavi vsak drugi ali tretji dan, nazadnje pa sem jo uspela oblažiti z meditacijo in sproščanjem.

zobozdravnik pravi, da gre za popolnoma netipično bolečino, drugega zdravnika še nisem obiskala.

sumim tudi, da gre za napade pomanjkanja ljubezni in pozornosti, jeze in zamer, saj sem v procesu prebolevanja 5 letne zveze, stara sem 30let, športnica, načeloma brez hudih zdravstvenih težav.

bi se dalo glede na opis določiti ali gre za organski izvor bolečine ali pa je psihosomatska? in kam naj se najprej obrnem?

najlepša hvala za odgovor!
lep dan
tjaša

Pozdravljeni!
Le iz opisa ni možno razločiti med primarnimi in sekundarnimi glavoboli (to so tisti, ki so posledica drugih bolezni). Bolečine v glavi, ki so podobne zobobolu lahko povzroča vnetje sinusov, a pri vas se mi t.i. tenzijski glavobol zdi najverjetnejša možnost (in poleg “ustreznih” težav sovpada tudi s vašim četrtim odstavkom). Ker glavobole povzroča tudi dolgotrajna uporaba zdravil proti glavobolu (analgetikov) se je na pregled vsekakor smiselno oglasiti. Prvi in običajno tudi edini potreben naslov je vaš splošni zdravnik.
Lep dan!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close