Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek jetrni testi

jetrni testi

Ali mogoče kdo ve zakaj so lahko povečani jetrni testi?
Hvala.

lahko je alkohol. kakšna zdravila…

Povedala ti bom najbolj verjetnega – zaradi alkohola.

nova
Uredništvo priporoča

alkohol,maščobe,zdravila,bolezen

Lahko tudi zaradi žolčnih kamnov. Mojemu partnerju je rekla zdravnica ob slabih testih, da bi lahko malo manj pil, pa ni alkoholik, sploh ne pije. Mu je dala napotnico za ultrazvok in preden je prišel na vrsto, je imel tako močan napad kamnov, da so ga hospitalizirali in odstranili komplet žolčnik, saj je bil že prehudo vnet.

Najpogostejši je res alkohol, ni pa nujno, moj mož v svojih 40+ ni spil v celem življenu 10 l alkohola, pa ima od 14. leta patološke teste. 20 let se ni s tem nihče ubadal, šele ko je zadeva postala akutna, so zloooooooooooooooooooooooooooo počaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaas začeli malo, pa ne preveč, raziskovat. Danes ima precej trogo dieto, biopsijo na 3 leta in stvar je pod strogo kontorlo.

[url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/u506550.png[/img][/url] [url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/p506563.png[/img][/url]

Jetrni testi so lahko povečani tudi zaradi pitja velikih količin cole,coca-cole in podobnih zvarkov, lahko pa so povečani tudi zaradi bolezni- moj je imel zlatenico tipa A, zastrupil se je z oporečno vodo.

meni so to kontrolirali ker sem jemala KT

lahko zaradi hepatitisa

Hvala. Oseba za katero sprašujem, ne pije alkohola sploh. Je pa pred časom jemala neka zdravila dalj časa in razmišljam, da je to mogoče pustilo posledice.

Moja mama je imela slabe jetrne teste ene tri leta nazaj.
So odkrili pri rutinskem pregledu krvi.
Pod nujno je bila sprejeta v bolnico, kjer so ji naredili vse mogoče preiskave od UZ, biopsije, gastroskopije, dodatnih pregledov krvi …
Odkrili niso ničesar, v bolnici pa je bila 14 dni.
Po 14 dneh so se testi vrnili v meje normale in mamo so odpustili.
Od takrat gre vsake toliko sicer še na te teste, ampak do sedaj je bilo še vedno vse OK.

Pomagalo bi, če bi napisala, kaj je povečano in za koliko.

Priznam pa, da sem predvsem navajena vprašanj “kako naj povišane vrednosti encimov, ki so nastali zaradi popivanja, poskušam prikazati kot bolezen” in če je to bistvo vprašanja – ne da se, vsaj ne izkušenemu zdravniku.

Zaradi coca cole pa ne.Sem imela sama težave z jetrnimi testi.Bila sem tudi pri gastrologu.
Največji vzrok je alkohol.Malokdaj tablete.So izjeme.

moj je pred leti prebolel hepatitis a, jetrni testi so se vrnili v mejo normale, potem pa je dnevno spil v službi 1,5l do 2 coca cole, oz. cole, drugače ne pije nobenega alkohola in na zdravniškem so bili jetrni povečani

Meni so ravno v petek odkrili povečane jetrne teste. Zdravnica mi je rekla, da je celo možno, da zaradi meduze, ki me je opekla v tropiku pred dvema tednoma. Me je poslala na test hepatitisa A, je bil v redu. Sedaj čakamo, če se bo samo normaliziralo. Aja, meduza je bila baje precej strupena, saj sem obležala dva dneva, vročina nad 39, zaenkrat imam še precej grdo rano od opeklin…

Trapasto vprašanje…kako se pa testirajo jetra? Se to vidi na krvi?

Ja, jetrni testi se naredijo s pomočjo odvzema krvi.
Pri meni so bili povišani, pa so potem z UZ ugotovili žolčne kamne!

Ja,potem pa res ne vem.A,vsak dr.drugače pove.Moj brat pije že 20l coca colo pa ni sledu o jetrnih testih,pa celo dr.je.

seveda,da se gleda na krvi.pogledajo krvne vrednosti kot so:AST,ALT,GGT(GAMA GT) IN HOLESTEROL,HDL,LDL,TER TG

Razni beljakovinski napitki, ki jih uživajo tisti, ki se ukvarjajo s športom lahko tudi uničijo jetra.
Od moje sodelavke mož je bil bodi bilder, zdaj je zaradi uničenih jeter že celo večnost na bolniški.

Tudi pri mononukleozi in nekaterih virozah so jetrni testi povišani.

Eden ob vzrokov je lahko bolezen v naslovu.

Mojemu očetu so pred tremi leti na preventivnem pregledu rekli, naj zmanjša alkohol, čeprav ni nikoli redno pil. Poleti kakšno pivo, drugače pa sem in tja kak kozarec vina. Sedaj mineva leto dni, ko so se začele resne težave. 6. decembra je bil sprejet na gastro v Lj, za Božič smo izvedeli diagnozo. 29.12. je bi odpuščen – rak trebušne slinavke z metastazami na jetrih. 25.01.09 bo eno leto odkar ga ni več med nami.

Samo en nasvet: čeprav je boleče, poiščite vzrok za takšne izvide.

Mene je strah, ker ima mož povišane jetrne teste, menda so razlog zamaščena jetra. Žal pa smo pred petimi leti pokopali njegovega očeta in teto, oba sta umrla zaradi prepozno odkritega raka nekje v trebušni votlini, stara malo čez petdeset let, preden so ju odprli sta imela oba metastaze že vsepovsod.

Mož ima seveda povišane encime zato, ker ima zamaščena jetra, ampak to ni odgovor na nič. Treba je najti vzrok, zakaj so jetra zamaščena in to je dolžnost njegovega zdravnika.

New Report

Close