Avto.Over.Net

Avtomobilizem

Brez jeklenega konjička smo dandanes praktično bosi. O bencinu, gumah, motorjih ter znamkah. Mali nasveti za več cestnega užitka.

Servis Honda

Default avatar

midamean

Pozdravljeni!

Ker se bliža moj prvi servis, se na vas obračam z vprašanjem, kateri servis vozil Honda priporočate?

Za odgovore se vam že v naprej zahvaljejujm!
Default avatar

avto_mehanik

Kot mehanik na Hondi :) ti laho svetujem Honda servis Selič.
Default avatar

midamean

avto_mehanik je napisal/a:
Kot mehanik na Hondi :) ti laho svetujem Honda servis Selič.
Super, hvala za informacijo. Zame je to kar malo daleč, sem z Goriškega konca. Katerega predlagaš, da je malo bolj blizu? Aja, ker si ravno mehanik na Hondi, me zanima koliko stane prvi servis na 20.000 km.
Default avatar

borg

za Preluda bi znal bit kar drag..
Default avatar

avto_mehanik

Za keri model Honde te zanima?
Default avatar

midamean

Za keri model Honde te zanima?
Honda Civic
Default avatar

avto_mehanik

Dizel ?
Default avatar

midamean

Dizel ?
ne, bencinar. Celotni podatki: Honda Civic Type S 1.8
Default avatar

midamean

Aja, še eno vprašanje imam zate. Za zimske pnevmatike sem se odločila, da vzamem 16 colske. Zanima me, ali obstajajo kakšna "lepa" original platišča oz. mi lahko predalagaš, kakšna platišča naj bi dala na mojo hondo. Hvala za odgovor!
Default avatar

metulka

Rahlo off topic, a če že imamo hondaša na zvezi, bi vprašala, kako se kaj obnese honda stream? Zanima me močnejši motor (2,0). So kake večje težave z njo? Ima res tako nizko porabo, kot pravijo lastniki?
Default avatar

avto_mehanik

Sicer nism Hondaš vozim pa TypeRco - ni ga čez japonca :)

Računaj ene 150 eur filtri plus delo pa še par malenkosti...

A nebi raj dala za zimo ene plastične pokrove k je škoda feltn ker sol use uniči...za polet pa vzameš od typeR-ce ker so men osebno ful lepe .
Default avatar

avto_mehanik

@metulka Honda Stream je zelo prodajan avto na ameriškem trgu v slo pa jih je zelo zelo malo... motor 2.0i ES i-VTEC je praktično neuničljiv beri - redni servisi pa gre čez 500.000km - preverjeno nč bat.

porabi pa tko kokr ostali motorji stakimi konji.
Default avatar

midamean

Sicer nism Hondaš vozim pa TypeRco - ni ga čez japonca :)

Računaj ene 150 eur filtri plus delo pa še par malenkosti...

A nebi raj dala za zimo ene plastične pokrove k je škoda feltn ker sol use uniči...za polet pa vzameš od typeR-ce ker so men osebno ful lepe .
Sej pol sploh ni hudo. Slišala sem namreč, da so honda servisi neznansko dragi. Hvala za informacijo.

Na zimske gume ne bom dala plastičnih pokrovov, ker če mi je kaj grdo na avtomobilih, so mi pa jeklena platišča+pokrovi. Bljak. Za poletje bom imela pa kar originalne. So mi všeč, nič jim ne manjka:).
Default avatar

avto_mehanik

jah grdo je razn če uzamš kkšna navadna mal cenej k se res ne splača za zimo newem kok dajat.

ene 150 eur je prvi servis kar je so filtri pa ole pol pa še kkšna malenkost če ni uredu.
Default avatar

midamean

Saj sem mislila vzet kakšne bolj navadne, ne ne vem kaj. Ravno toliko, da niso pokrovi:)).
Hvala za informacijo o ceni.
Default avatar

avto_mehanik

Sicer si pa dobr zbrala za nakup avta Honda :) k punce ste bolj za Audije pa Bmw-je sam to se use skrije pred Japonsko Hondo.

če te pa še kej zanima pa kr praši.
Default avatar

midamean

Sicer si pa dobr zbrala za nakup avta Honda :) k punce ste bolj za Audije pa Bmw-je sam to se use skrije pred Japonsko Hondo.

če te pa še kej zanima pa kr praši.
Mislim, da sem kar vredu izbrala, no. Z Civicom sem za enkrat popolnoma zadovoljna, nikakršnjih problemov. Priznam, da sem gledala tudi Audija A3 in BMW 1, ma ta dva sta bolj za starejše ljudi, kot za mlada. Niti približno me nista tako navdušila, kot honda:)).

Se bom obrnila nate z vprašanji, hvala!

lp
Default avatar

avto_mehanik

Pravilno si se odločila. Bmw 1 je men osebno ful grd pa še v turčiji ga delajo dosti delov tudi v sloveniji pol je pa kr Made in Germany :) res ni bohve kej..... Audi a3 je pa tko kot golf sej sta tehnološko popolnoma ista.

Lp
Default avatar

midamean

Tudi sama upam, da sem se pravilno odločla, čeprav mi je sedaj že kar malo žal, da je nisem vzela s petimi vrati. No, vsaka šola nekaj stane:)

lp
Default avatar

234honda

Če se še jaz lahko pridružim temi.
Koliko je poraba Honde Civic 1,8 bencin in Honde Civic 2.2 diesel (povprečje).
Se odločam za nakup med tema dvema modeloma...
Koliko kaj znesejo servisi in ali se sploh splača kupiti dizla?

Hvala za čimveč informacij!

LP