Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Bolečine v hrbtenici

Bolečine v hrbtenici

Lepo pozdravljeni!

Pišem vam zarad bolečin v celi hrbtenici.
Naj vam opišem svoje težave.

Bolečine so se začele pri približno 12 letih in se do danes niso končale, niti se niso izboljšale.
Bolečine so bile nenadne, torej ni bilo ničesar, kar bi jih lahko napovedovalo.
Začele so se v križnem in ledvenem delu, v teh letih pa so se razširile po celotni hrbtenici (tudi trtica). Ortoped me je poslal na slikanje RTG, kjer ni bilo videti ničesar. Zaradi vse močnejših bolečin in poslabšanju, se je odločil za scintigrafijo, ki je pokazala patološko zvišanje osetoblastne aktivnosti v ledveni hrbtenici. Ne vem kaj to pomeni, zato me zanima, če bi mi lahko to malo razložili. Na podlagi izvida scintigrafije se je ortoped odločil za MRI, ki ga imam v mesecu decembru.
Bolečine so neznosne in pekoče. Komaj sedim, stojim, se gibam oz. počnem karkoli. Ker so te težave že dolgo časa in se stanje kljub fizioterapiji ne izboljšuje, sem zelo zaskrbljena kaj storiti. Fizioterapijo sem opravila le 1x, ker je bilo delo nemogoče…že rahel dotik je bolel in pekel, zato sva se s fizioterapevtom dogovorila da bi še poiskusila, kar sva sicer 3x še probala, a vsakič je bilo enako stanje oz. še slabše. Občasno imam rahlo nemoč v rokah in nogah. Po mojem predvidevanju bi lahko šlo tudi za HD (HERNIJO DISKA)!?!

Menim (to je samo moje mnjene vsega vidnega in doživetega), da mi fizioterapija ne pride v poštev, tudi nobena druga masaža ne.
Vem da moram počakati MRI, vendar je stanje tako slabo, da sem doma že 3 dni in samo ležim, kar seveda ni dobro za mišice, vendar me pri ostalih opravilih močno boli..tudi ležanju, vendar druge izbire nimam.

PO internetu vem da ne boste morali storiti nič, in se odločato oz. razmišljate o boleznih in poškodba le iz napisanega.

Najlepša hvala vam za odgovor.

Lep pozdrav,

Špela

Se opravičujem. Starost je 23 let.

Se opravičujem. Starost je 23 let.

nova
Uredništvo priporoča

Morda bi mi pa lahko odgovorili….tak je namen foruma

Pozdravljeni!
Omenjena zvišana osteoblastna aktivnost je lahko posledica degenerativnih (“obrabnih”) sprememb, vnetja, rakavega dogajanja (a ne zapnite takoj za slednje, saj bi bilo to pri vas tako zaradi starosti kot tudi že 11 letnih težav zelo neobičajno). Vsekakor dogajanje v ledvenem delu hrbtenice ne pojasni občutka nemoči v ROKAH in tudi sicer ne bi teh občutkov nujno pripisoval težavam s hrbtenico. Tudi boleč že najmanjši dotik kože najverjetneje ni povezan z dogajanjem na hrbtenici. Fizioterapja, tudi če bi bila izvedljiva, vas ne bi trajno rešila težav. Kakšen je učinek zdravil proti bolečinam?
Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani!
Odgovor ste prejeli v 1 uri 26 minut v nedeljo. To je čas, ki se mi zdi razumen, glede na to, da gre za prostovoljno delo in nagrajeno le z veseljem do pomoči.
Lep večer!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani! Se vam resnično iskreno zahvaljujem za odgovor.
Kar se tiče tablet je pa tako, ne pomagajo mi proti bolečinam nič. Razen stranskega učinka zaspanosti nič drugega.

Spoštovani! Se vam resnično iskreno zahvaljujem za odgovor.
Kar se tiče tablet je pa tako, ne pomagajo mi proti bolečinam nič. Razen stranskega učinka zaspanosti nič drugega.

Upam da sem vam povedala kaj več o zdravilih, da se boste lažje odločali.

Še nekaj me zanima:
Trenutno me zelo zelo zelo boli. Komaj se premikam in ostale zadeve. Fant mi pravi da me pelje na urgenco, nekateri da naj počakam do jutri, ker se danes menda ne da iti v Lj?? Kako je s tem, ali je to res?

Lepo noč in najlepša vam hvala za odgovor.

P.S.:Da ne bo pomote za prej.Mislila sem da sploh ne boste odgovorili, kerje na marsikaterem drugem forumu tako, kjer včasih ni odgovora (tudi čez 1 teden ne). Za nesporazum se vam opravičujem.

Po tako dolgotrajnih težavah sklepam, da ste opravili že marsikaj kar se tiče preiskav in da težave niso enako neznosne ves čas. Predvidevam, da je bilo marsikaj že izključeno v tem času in da bodo bolečine vsaj prehodno popustile, saj jih niti izvid MR sam po sebi ne bo olajšal. Če ne drugače, se jih običajno da narediti znosne vsaj s primerno ureditvijo zdravil proti bolečinam, tudi “psihična podpora” bi bila vredna razmisleka, saj kronične težave lahko pustijo posledice tudi na tem področju in še poslabšajo doživljanje bolečine in kvaliteto življenja.
Lep večer!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Nisem nič jezen 🙂 Praviloma odgovorim takoj ko vidim, včasih pa tudi pride kaj vmes in se malce zavleče ali pa enostavno nimam dostopa do računalnika.

Kar zadeva urgenco, se največkrat da tvari zadovoljivo rešiti doma in ne nujno tako zaželjenimi injekcijami, ki večinoma vsebujejo isto zdravilo kot tablete. Vprašanje če vam bo prevažanje sem in tja rešilo problem, ki se ga verjetno da olajšati s tem, kar morda že imate doma…..ker ne vem kaj imate in danes ne bom več dosegljiv na netu, lahko za začetek pokličete v pristojno enoto (dežurno, snmp…) in se pogovorite o tem, s čim si še lahko pomagate.
Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Lepo pozdravljeni!
Danes sem bila na urgenci…ker so bile bolečine še vedno zelo hude… opravili so vse preiskave in ugotovili ankilozirajoči spondilitis, saj se mi spajajo vretenca. Odkrili so tudi pritisk na živc…. nič dobrega torej. Obeta se mi operacija. Sprejeta sem bila v bolnišnico, kjer bom ostala najmanj 14 dni.

Zanima me, če mi lahko poveste nekaj o tej operaciji.

Najlepša vam hvala za pomoč.

Špela

Pozdravljeni!
Če gre za pritisk medvretenčne ploščice na živec, se pritiskajoč del odstrani, rez kože je na hrbtu, poseg pa je v anesteziji. Lep pozdrav in uspešno okrevanje!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Najlepša vam hvala za vse informacije.
Zanima me še kako izgleda okrevanje po operaciji,..koliko časa, menda je potrebno ležati ves čas…

Ne vem nič o tem, tudi o anasteziji ne. Vem da me še čaka pogovor z anasteziologom..vendar se posega nekoliko bojim.

Hvala za lepe želje in paa uspešno delo v službi še naprej.

Špela

Kot vsak poseg ima tudi anestezija kakšno tveganje, a velika večina mine brez zapletov in trepetanje pred njo ni potrebno. Sam postopek operacije in ostalo je lepo opisano na strani bolnišnice v Valdoltri: http://www.ob-valdoltra.si/clanki/index.php?clanek=VesnaL02

Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Lepo pozdravljeni!
Danes sem imela čas in sem malo razmišljala o problemih. Pozabila sem vam povedat, da je vedno ko sem si dajala gor nekaj toplega ali mrzlega, so se bolečine povečale… sicer zdaj vem kaj imam..pa vseeno me zanima, če bi na podlagi tistega opisa in tega dodatnega stavka oz. teh informacij znali morda prepoznati bolezen??
Lep pozdrav
Špela

Ker govoriva o najverjetnejših možnosti in o tem, da imate po 11 letih težav normalen RTG hrbtenice (ki bi lahko imel značilne spremembe za vašo diagnozo), tudi s tem podatkom ankilozirajočega spondilitisa ne bi uvrstil med bolj verjetne možnosti.
Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close