Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija Alergija na vonj?

Alergija na vonj?

Pozdrav!

Sem že nekajkrat zasledila nekaj besed o alergijah na vonje, a žal ne dovolj, da bi si odgovorila (vsaj delno) na moja vprašanja. Zanima me, če res obstajajo tudi alergije na vonje oz. na njihove različne esence, gradnike, predvsem pa, če se reakcije lahko kažejo na tak način, kot se moje?

Ko npr. sama zavoham nekaj; največkrat je to kakšen intenziven vonj – (velikorat vonj dima, pečenja, cvrtja, različne zelenjave, sadja, ki ima močan vonj, nekateri parfumi, rože, …), me začne kar zmanjkovati. Pojavi se čuden občutek v glavi (od omotičnosti, do bolečine), krajša sapa za nekaj sekund (a ne dušenje), postanem brez moči, pojavi se bolečina, ki se začne na desni strani vratu, ki se širi po rami navzdol, preko ključnice v desno roko, včasih tudi nogo in ki je precej močna, “otrdi” mi grlo (no, vsaj občutek je tak) in sem cela izgubljena.

Bom hvaležna za vsak odgovor!

Lep pozdrav!

Sam imam podobne težave, ki so se mi začele, ko sem zamenjal delovno mesto. Delal sem v mešalnici barv za grafično ind. in so se mi težave (utrujenost,vrtoglavica,omotica) od začetka zdele nepomembne (po 7.urah dela) sedaj pa je prišlo tako daleč, da se mi začne “vrteti”, ko doma moja pomiva posodo(cet), ko zavoham pralni prašek, čistilo, bencin, dim, olje pri cvrtju, parfumi,… Vse to se mi dogaja tudi v trgovini, ko grem mimo polic z naštetim, na bencinski črpalki,…
Spomladi letos sem imel napade Astme, ki pa je sedaj,”kontrolirana”.
Od spomladi sem shujšal za cca. 18kg dieta zaradi astme.
Občutek imam tudi, kot da mi sluznica v nosu in grlu-požiralniku “ne dela”. Težave so večje po lanskoletni poškodbi nosu-zlom.
Spomladi sem si dal popraviti tudi zobovje-prilepiti dva nadzidka in je rtg slika (ortopan) pokazala na kronično vnetje čeljustnih sinusov.
Alergija na lepilo???
Zanimivo je to da se težave z zobovjem in astma nekako sovpadata.
Zaradi težav z vonjem so mi postavili Dg.: Hyperaosmia???
Ko pa sem iskal na netu obrazložitve za Hyperaosmio, sem naletel na MCS Multipla Chemical Syndrom vendar, ko sem vprašal svojo pulmologinjo za mojo podobnost z opisom MCS, mi je odgovorila, da še ni slišala za to bolezen ?!?

Zaradi omejenih težav sem tudi v staležu in čakam na Ct glave napotil me je Nevrolog. Opravil pa sem že vrsto drugih preiskav ORL, Pulmološke,…

Če ste našla kakršno koli podobnost z mojimi težavami mi prosim odgovorite.

Spoštovan Glpoldi!

Sem zelo, zelo hvaležna za Vaše pismo, odgovor!

Ko sem prebirala, so mi stvari postajale nekoliko bolj jasne…. Začela sem povezovati stvari iz preteklosti, ki so se mi že takrat dogajale, ki so odstopale od normale in so v tem času (do sedaj) pač prišle do take faze, kot sem jo omenjala in opisovala.

Zelo hudo mi je, težko se sprijaznim s stanjem, ki me tako onemogoča. Stara sem 23 let in… Ah, kaj bi govorila. Človek si pri vsaki starosti zaluži najboljše oz. normalno!
Najtežje mi je zato; ker; ko se mi to dogaja je res hudo in potem še strah in panika naredita svoje: saj se zdaj že nekoliko bolje obvladujem; ampak vseeno…

Ne vem,kaj naj storim, da se bo stanje izboljšalo: Ne vidim poti…

Naročena sem na Golnik (na različne teste za alergije).
Predvsem bi rada, da ne bi zdravili samo simptomov, marveč vzroke.

Kako si vi pomagate?
Kako sploh pride do tega, kaj se v telesu dogaja? Koliko je to nevarno?
Se “napadi” stopnjujejo?
Se da diagnozo, alergijo potrditi?

Astme sama nimam (sem bila na metaholinskem testu, ki je bil negativen). Saj se mi pojavi težka sapa, a ne za dolgo. Motijo me bolj drugi znaki, reakcije. V dveh letih odkar sem v take stanju, se je samo 1x zgodilo (na začetku pojava težav), da me je prav dušilo, potem pa nikoli več.

Bom zelo hvaležna za vsak nasvet, odgovor, informacijo!

Hvala vam!
Obilo zdravja!

nova
Uredništvo priporoča

Lep pozdrav!

Tudi sam sem naročen na preiskave za alergene na Golniku.
Meni metaholinski test ni pokazal ničesar, pokazal pa je test “izmečka”.
Zanima me ali delate,živite v podobnem okolju, ki bi bilo dnevno izpostavljeno kemikalijam?
Ali ste bila mogoče v preteklosti (leto,dve nazaj) cepljena proti tetanusu?
Ali imate težave z zobmi?
Ali ste shujšala?
Ali ste obiskovala BICOM 2000?
.
.
.???

p.s.:Iščem skupni imenovalec, čeprav je MCS pri vsakem posamezniku drugačen in za to diagnozo, kot sem napisal pri nas še niso slišali?!?
Sam sem se našel v opisu MCS in bi tudi želel uradno diagnozo oz. izključitev le te.

Kako si pomagam?
Nosil sem par dni masko z aktivnim ogljem in je bilo bolje (tiste dni), čeprav je za okolico malce čudno. Izogibam se krajev, kjer mi postane slabo oz. se mi začne vrteti.

Želim vam zdravja! 🙂

Pozdrav!

Še v tem tednu grem na prvi ambulantni pregled na Golnik.
Bomo videli, kaj bodo tam porekli na vse to. Se oglasim z informacijami.

Že celo življenje živim na vasi, v bližini ni ničesar kar bi kakorkoli onesneževalo okolje; nobenih kemikalij ali podobnega.

Je pa pri meni tako, da se v prostorih doma kjer se veliko zadržujem, nahaja prava poplava različnih, a sicer ne usiljivih vonjev. Po spalnici imam veliko dišečih svečk, paličic, kakšno rožico, parfume,… Mogoče bi morala vse to odstraniti. Včasih, ko kakšno reč od naštetega povoham od blizu se mi prav zavrti.

Ne reagiram vedno enako, včasih sploh ne, pa sem obkoljena z večinoma enakimi vonji.
Tukaj si ne znam razložiti za kaj na iste vonje včasih sploh ne reagiram…
Mogoče ni problem v temu.

Ko ste zadnjič omenil MCS – Multipla Chemical Syndrom, sem malo brskala po spletu in našla zanimive podatke; predvsem se mi je zdel zanimiv naslednji: da tega sindorma v medicini ne priznavajo za organsko bolezen oz. telesno motnjo.
Nadalje prebiram celo o tem, da se to motnjo bolj smatra, kot psihično motnjo… Kaj menite o tem?

V obdobju pojavljanja težav sem tudi shujšala, tako kot vi, a sem to počela načrtno, z uvedbo gibanja, drugačne prehrane, tako da moj rezultat pripisujem prav temu.

Z zobmi nimam težav. Kar opažam je predvsem povečana občutljivost zob, sklenina je močno poškodovana. Po moji oceni zaradi velikih količin kislih reči (limona, pomaranča).
Mogoče odstop od normale opažam le pri dlesnih, ki so “obložene”. Prav tako jezik.
Občasno se pojavi kakšna afta.

BICOM 2000 nisem obiskovala. Pravzaprav niti ne vem, kaj to je.

Se zdravite; na kakršenkoli način, me zanima če ste pomislili na alternativni način zdravljenja?

Na forumu ne najdem kaj podobnega na to temo.
Ste mogoče vi kaj zasledili?

Hvala vam, srečno!

Končno se je našel še nekdo ali več, ki vedo kako je če ti škodujejo oziroma motijo močni vonji, parfumi, praški in druge stvari. Sama že leto in pol iščem nekoga, ki bi razumel to alergijo (?). Tudi meni se začne vrteti, mi je slabo in sem brez moči ob vonjanju kakšnega parfuma (ti so najhujši), do sedaj mi nihče ni verjel kot, da se zmišljujem. Bila sem že obupana, ker sem imela na začetku samo glavobole, zadnje mesece pa tudi slabost in nič moči.Zamenjala sem tudi zdravnico, ki se je norčevala iz tega in tako dobila novo zdravnico, ki mi je dala napotnico za testiranje na parfume. Bila sem presenečana in polna upanja. Testiranje imam drugi teden, komaj čakam. Se še kaj oglasim. Pozrav

Lep pozdrav!

Zanima me zakaj pride do povečanja CO2 v krvi oz. kateri so možni bolezenski razlogi za to?

Nipa zanima me kje imate testiranje?
Sanomi zanima me kako je bilo z vami na Golniku?

Meni so ugotovili na Golniku hiperkapnijo, ki je povezana s hiperventilacijo oz. povečan CO2 dokazano s plinskim testom krvi.
Terapija je izpiranje nosa s slanim žajbljevim čajem skozi nos z brizgalko, ter nošenje maske na krajih kjer me moti, ter globoko in nadzorovano dihanje?!
Če ne bo bolje pa hipnotike na izbiro osebnega zdravnika???

Pozdrav obema!

Nipa, tudi jaz imam smolo z osebno zdravnico, ki moje težave daje v nič. Zadnjič sem se malo razjezila in mi je potem le dala napotnico za Golnik.

No, da sem do te napotnice prišla, sem potrebovala skoraj 3 leta!

Na Golniku sem bila zelo zadovoljna. Obravnavala me je super zdravnica. Najprej sem z njo imela pogovor, potem pa sva naredili kožne teste. Pokazale so se burne reakcije na pršice, brezo, zeli, arašide, oljko, ambrozijo. Vzeli so mi tudi kri na podalgi katere bodo ogotavljali še nekatere alergije (ne vem pa točno katere). Kri mi je bila vzeta tudi za še nekatere druge raziskave (splošna krvna slika, TSH, …). Izvide, ugotovitve na podlagi krvi pričakujem ta ali naslednji teden.

V začetku prihodnjega leta bom hospitalizirana na Golnik, saj bodo le tako lahko ugotovili za kakšne težave gre – imela bom nekaj podrobnih pregledov in opazovanj (nevrolog, gastroskopija, ORL, provokacije s snovmi,…).

Glpoldi, kako vam kaj pomaga zdravljenje z žajbljem in masko. Ste boljše?
Boste opravili še kakšne raziskave?
Nipa, kako si pa vi pomagate pri težavah? Kako reagira okolica do vaših težav? Sploh lahko normalno živite?

Želim vama zdravja!

Nipa, a imaš testiranja za parfume na Golniku?
Bom hvaležna za kakšno informacijo…

Glpoldi,

Pozdravljena.
Sem bila na pregledu v Ljubljani pri zdravnici iz Golnika. Zelo se je potrudila z mano in mi ponudila možnost, da pridem na pregled na Golnik za en dan.Kaj bodo tam delali mi ni povedala.Opravili so mi test na pršice, cvetenje te običajne, pa ni pokazalo nič razen na hrano, vendar premalo, da bi priznali kot alergijo.Drugega nič. Zdravnica mi je dejala, da so taki znaki čudni in da nimajo smisla-povezave. Da so mogoče psihičnega izvora. Pa sem rekla kako to, pa ni nič rekla, samo, da psiha dela vsemogoče stvari.Več nisem uspela izvedeti. Žal.Stanje pa se mi je poslabšalo, ne vem zakaj, bolj sem dojemljiva za vonje okoli sebe kot prej. Drugače se pa v takih situacijah znajdem tako, da čimprej zapustim prostor, v katerem je vonj, ki me moti. V službi mi pomagajo tako, da ne uporabljajo teh vonjav, ki mi povzročajo težave. Vendar se pa vedno najde še kakšen, ki pa ima kaj takega na sebi, žal. Težko je biti izoliran, ne moreš kamor bi rad. V trgovino, avtobus, kjer je veliko ljudi in parfumi je res grozno.Spomnila sem se še nekaj, kaj pravita na bioresonanco? Ali nekaj takega. Pozdrav obema.

Živjo!

Bo kar držalo, da psiha “dela” vse mogoče. Si človek še pomisliti, niti zamisliti ne bi upal… A o tem mogoče kdaj drugič.
Mogoče le to, da je pri meni poleg vsega resničnega (organskega), veliko tudi v in iz psihe, a slednje se je začelo dogajati prav zaradi vseh teh čudnih težav (telesnega, organskega vzroka).
Pomaga, če se človek sprosti, če počiva (telesno in duševno), si ne nalaga prehudih bremen za dodaten stres, se krepi telesno in duševno, raziskuje in najpomembneje razrešuje vse kar “boli” v smislu psihe, torej razrešuje travme…
Ponavadi je tako, da je najprej stres (posplošujem) in “šele” potem neka bolečina, bolezen.
Prav alergije so največkrat posledica poslabšanega delovanja imunskega sistema. Do tega pa pride prav zaradi velihih psihičnih obremenitev.

Verjemite, da vam bodo na Golniku znali kako pomagati. Jaz sem bila tam zelo zadovoljna. Samo tam alergije in podobna stanja jemljejo resno. Drugod so alergije še vedno zgolj in samo kakšni rdečkasti fleki, izpuščaji, smrkanje, solzenje, …

Mene glavna obdelava na Golniku še čaka. V januarju, najkasneje v februarju. Ne vem točno, kakšne preiskave bomo delali, a zdravnica je rekla, da bomo kar celostno delali na ugotavljanju kaj je in česa ni.

Bi priporočila (še) alternativo. Jaz sem najprej pomislila na bioresonanco zato Nipa, pojdi!

Nimaš kaj falit. Je sicer kar drago, ma pojdi vsaj na prvi pregled, kjer ti pregledajo splošne funkcije v telesu, pa še alergije. Moj prvi pregled je stal 71 evrov (pregled + prva terapija) vsaka naslednja terapija, če se zanjo seveda odločiš, stane od 40 do 50 evrov. Je drago, zato šparam – bi rada naredila eno kuro. Poznam veliko ljudi z dobrimi izkušnjami iz bioresonance.

Meni so na bioresonanci dobili alergije na veliko reči (na vse sladko, vse kislo, kvas, telečje meso, svinjsko meso, ostalega niti naštevala ne bom, je kar veliko).
Predsvem pa so mi našli tudi kandido… No, to sem že sumila. Težave so bile grozne, zdaj sem malo boljša, ker sem pazila nase shrano. Pravzaprav sem do diete oz. kaj lahko jem in kaj ne, prišla kar sama – poslušala sem svoje telo in izoblikovala nek jedilnik, ki pomaga pozdraviti oz. vsaj zajeziti kandido. Zdravnica na bioresonanci mi je danes potrdila, da sem si napravila super jedilnik za moje težave.
Le še kaj bom pridodala, ker sem ga le nekoliko preveč oklestila.

Pravzaprav sem zelo vesela, da sem se za BR odločila.

Se še oglasim!
Srečno obema in ostalim!

Lep pozdrav!

Sanomi, kje si obiskovala bioresonanco in kako se reče napravi?
Da ni mogoče BICOM 2000?
Tudi jaz sem opravil kar nekaj terapiji proti alergijam in za zdravljenje astme. Astma je b.p. vendar je vrtoglavica v stiku z vonjavami vse hujša.????

Živjo!

Bioresonanco sem obiskala v Rožni dolini na Goriškem. Sicer vem tudi za ene dobre na obali, pa v Ljubljani, … Na splošno jih je kar nekaj po različnih koncih Slovenije. Tista pač, ki ti je bližje,da nimaš grozno veliko potnih stroškov.
Cene, kolikor jaz vem, so povsod približno enako, nihajo za največ 10, 20 evrov.

Naprav?! Pojma nimam, kako se imenuje. Če mislite na to, kaj na njej piše, torej verjetno ime, BICOM 2000 zagotovo ni pisalo. To vem. 🙂 Lahko se pa pozanimam.

Ste vi že kdaj delali bioresonanco?
Je BICOM tudi naprava, ki ugotavlja alergije? Na kakšnem principu pa?

Jaz bi vam predlagala, da greste na bioresonanco, predvsem pa da tja s sabo nesete vse tiste reči, ki vam delajo težave. Parfume, nakapajte par kapljic v kakšno manjšo posodico, prav tako to storite s kakšnim lakom, praškom, skratka vsem, kar vam dela težave. Na bioresonanci bodo potem kar boste prinesli s seboj, dali v posebno posodo, ki je povezana na napravo, potem to “povežejo” še na vas in merijo, kakšna je vaša toleranca do prinešenega.

Zanimivo, da so vrtoglavice vedno hujše. Ste pomislili, da jih “jača” kakšen strah, ki se vam porodi (kar je normalno) ob tem dogajanju…

Jaz na primer, ko me nek vonj moti, če je le mogoče grem, takoj grem na zrak, se nadihat (ali pa odprem okno), fajn luftam, in sploh imam velikokrat malo odprto, tudi pozimi.

Baje obstaja tudi nek sprej, ki nevtralizira vonje v prostoru, je nekako prav za alergike narejen. Samo o njem še poizvedujem. Bom poročala.

Se trudim kaj pametnega dobit za nas, precej raziskujem, študiram in verjemite, da bom pogruntala kaj uporabnega.

Se oglasim!

Srečno!

Dober dan.

Imam alergijo na vonjave. Vonj nekaterih cistil, parfumi, pralni prah, dim iz pecice(temu vsemu pravijo alergija na aerosole)….mogoce tudi cvetni prah. Vse vonje, ki so uporabljeni v preveliki kolicini.

Moji bolezenski znaki so izcedek iz nosu in posledicno kihanje.
Kihanje lahko zaustavim z antihistaminikom xyzal.

Opazil sem tudi tezave v ogrevanih prostorih(centralno) in avtomobilu ko piha zracnik.

Bil sem na Biocomu 2000 v Mb. Terapija je stala takrat 20€. Mi je pomagala dokler mi niso nastavili aparata na nos, takrat se je vse poslabsalo. Verjetno je bila reakcija.

Na pregledih sem bil; alergiski test koze-negativno, kri, slikanje sinusov. Rezultati nekaterih se niso gotovi.

Trenutno se zdravim oziroma preprecujem izbruhe alergije z caji, ki se kupijo v trgovini (sipek, kamilica, kopriva).

Pravijo da alergija prihaja iz psihicnega. Ja mogoce se je alegija nekako pojavila z mojimi privatnimi problemi, ampak zdaj ko jih vec ni bi morala izginiti, pa ni.
Nic ne more prepreciti kihanja na vonj cistila z katerim pridem v stik.

Kaj pa vi uporabljate za preprecevanje oziroma zravljenje alergije??

Upam,da boste nasli kaj uporabnega za vas iz napisanega.

Lp

Pozdravljen tudi A. Igor!

Bi vas rada vprašala, kako so vam ugotovili, s kakšno preiskavo, alergije na vonje?
“Samo” z bioresonanco, ali tudi s kakšnimi drugimi preiskavami znotraj uradne medicine?

Moje težave so tudi kihanje, smrkanje, kašljanje, a te bolj rekdo, vendar so omenjene še najmanjši problem. Pri meni gre za stanja, ko si popolnoma slab; nemočen v smislu telesne nemoči, slabo ti dela, sili na bruhanje, se vrti, glava boli, te zmankuje,… Včasih mrtvi kakšen del telesa, slabše vidiš, … Grozno, no…

Jemala sem Xyzal, kot vi, ki pa sem jih zelo hitro opustila, saj name niso delovale ne vem kako v redu. Mislim na stranske učinke.

Pravzaprav si na čisto, kaj se z mano dogaja, prihajam šele v zadnjem letu, zato si prej nisem pomagala z ničemer in sem hudo trpela, ker nisem imela ničesar za zdravljenje, oporo, pomoč,… Nič zdravil, še manj diagnoze. Niti preiskav.

Bila sem le na kožnih testih za alergije in so ugotovili močne reakcije na pršice, prah, pelode, trave, zeli, oljko, … Takrat so mi prepisali Xyzal. Drugih preiskav razen nedavno gastroskopije in UZ trebuha nisem imela.

Zdaj sem naročena na preiskave na Golnik, pa bioresonanco sem imela prejšnji teden. O tem sem nekaj pisala v mojih prejšnjih pismih.

Pomagam si tako, da sem popolnoma izločila hrano, ki mi škoduje in zdaj živim od enih petih živil že kakšno leto in pol, izogibam se kakšnim takim vonjem, ki me motijo, dosti se luftam zunaj, umirjam se, razčiščujem s sabo znotraj (psihično), ker sem imela zadnja leta psihično zelo obremenjujoča in je vse skupaj tudi od tega. Kolikor upam tudi počiva, oz grem tako zgodaj spat, da se konkretno naspim, ker sem sicer čez dan zanič.

Ker se mi danes malo mudi, se z nadaljevanjem pisma oglasim jutri.

Nipa, tudi tebi priporočam, sem v prejšnem svojem pismu pozabila napisati, kar sem pripročila Glpoldiju – da zberi kar misliš, da ti dela alergijo, ali kar je večkrat v tvojem okolju in kar sumiš, da izzove reakcije in nesi na bioresonanco, da vidijo, kako se na tiste stvari, ki jih boš prinesla, odzivaš.
Bioresonanco res priporočam. Zgubit nimaš kaj.

Pozdrav vsem!

Lep pozdrav!

A.Igor tudi pri meni bi se naj začelo s privat problemi (mnenje osebne zdravnice) vendar menim, da je psiha sedaj OK, težave pa so se potencirale da mi postane slabo in se mi vrti, ko vonjam mehčalec,cet,dim,olje od cvrtja, …
Slabo mi postane tudi če jem cvrtje, francosko solato,…
Imam občutek, kot bi bil zastrupljen.
Bil sem dve leti in pol izpostavljen hlapom kemikalij (mešalnica barv) in mislim, da je to glavni vzrok za “alergijo” na aerosole (glej MCSS-MULTIPLA CHEMICAL SYNDROM).
Začel sem z daljišimi sprehodi cca.1-2h in mi je bolje, ko se prezračim vendar samo do ponovnega stika z vonji.
Obiskoval sem Bicom 2000 – bioresonanco (cca.15x), ki pa menim da mi je težave izostrila tako, da zdaj vsaj vem, da me mučijo hlapi-aerosoli.
Imam napotnico za Gastroenterologa, da me stestirajo na Hepatitise in pogledajo oz. ugotovijo povečane vrednosti jeternih testov (kljub dieti in alkoholni abstinenci).
Kot že rečeno sem shujšal 20kg od spomladi.
Kaj pa vi? Kakšno delo opravljate? Ali ste preurejali (belili,novo pohištvo, barva,…) stanovanje ali v službi?????

Vesel Božič vsem skupaj in predvsem ZDRAVJA vam želim Glpoldi

Pozdrav obema, glpoldi in Sanomi .

Alergijo na vonje sem ugotovil sam, z ozavescanjem stvari , ki se dogajajo okoli mene. Spricanje z cistili me je pripeljalo do te ugotovitve.

Pozabil sem napisati, da tudi mene muci hrana kot je riz(100%) in se nekatera skrobna zivila, ki jih bom se testiral (provokacija) zdaj ko sem zacel kontrolirati prehrano in z tem bolezen .
Delam v gostilni.Tam je polno hlapov in vonjav. Na delovnem mestu mi je uspelo izlociti cistilo , ki je povzrocalo moje kihanje.

Enkrat ko sem bil zelo jezen se mi je zgodil napad kihanja.

Imuski sistem je druga trditev, ki naj bi bil krivec nasih tezav.
Ko sem bil mlajsi sem bil dosti bolan. Zdaj ko vec nisem skoraj nikoli bolan, pa trdijo da je kriv imunski sistem?????

Kolko sem uspel na netu ujet glede Bicom-a. Testi Bicoma in zdravniski se zelo razlikujejo. Meni so rekli na Bicomu, da je kriva kandida. Zdravnik mi je rekel, da ni, ker moja sluznica tega ne kaze. Drzim pa se diete ki sem jo dobil na Bicomu, kolko tolko, se pa tudi pregresim.

Vcasih me boli nos odznotraj, na dotik. To se mi dogaja kadar ni kihanja.

Zelim si da bi moje kihanje izvenelo.

Vesele praznike vam zelim.

Lep pozdrav!

Kdaj čistite lokal? Ali je smena takoj po čiščenju (generalnem-čistilke) hujša? Meni delajo težave tudi vonji, ki vsebujejo hlape olj cvrtje,…ali se vam dogaja podobno?
Kihanje je obramba in sporočilo organizma in pri meni ga od poškodbe nosa lani skoraj ni, sluznice kot da nimam!?, posledica pa so vrtoglavice, omotice, slabost, občutek kot bi pokadil Marlboro na prazen želodec. Ne kadim že dve leti in pol.
Izjave vseh “zdravnikov” naj zamenjam službo nisem jemal preveč resno, sedaj pa nisem sposoben za nič!
Zato v razmislek tudi v tej smeri, dokler imate samo znake, kot so kihanje.
Predlagam, da si preberete o MCSS na netu.

Pozdravljeni.

Ja, lokal se cisti zjutraj. Kot sem napisal, cistilo ki me je motilo je odstranjeno iz uporabe na mojo prosnjo.

Motijo me tudi hlapi cvrtja, mogoce pa toplota, ki se sprosca v zrak pri cvrtju . Izklopil sem tudi radiator v sobi.

glpoldi, Z taksnimi bolezenskimi znaki bi resno morali razmisliti o menjavi delavnega okolja, saj bi to lahko koristilo vasemu zdravju, gledano z dolgorocnega stalisca.
To je samo moje misljenje, vi pa se odlocate sami za svoje zdravje.

Lp

Sama se borim z multiplo kemično preobčutljivostjo več kot pet let.
Začelo se je s tem, da me je začel motiti vonj mojega parfuma. Ko sem opustila parfumiranje, me je motil vonj perila, ki se je sušilo v stanovanju. Na srečo sem ugotovila, da obstaja tudi prašek brez vonja.

Motijo me različni vonji. Npr. čistila, parfumi, eterična olja, pri kuhi ne uporabljam svežega petršilja, cimeta … zelo pazim.
Zadnje čase opažam, da je na tržišču vedno več stvari brez vonja. Sprva sem bila prav obupana. Iskala sem po netu, pa pri nas ni bilo nikogar, ki bi se spopadal s to težavo.
Danes sem prav vesela, ker sem vas našla, čeprav vam ne privoščim težav ;-)))

Lep pozdrav!

MCS zanima me kateri prašek uporabljate? Kako se je pri vas to začelo? Kateri poklic opravljate sedaj? Kako sedaj “živite”?…Ali ste bili na bioresonanci?
A. Igor o zamenjavi delovnega okolja resno razmišljam, ampak dokler me zdela že izpušni plin avtomobila, ki pelje mimo, parfum, pril,… nisem za nobeno rabo, ker ne funkcioniram NORMALNO.
MCS pravite, da pri vas to traja že pet let? Ali se nikoli ne neha?

New Report

Close