Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Brazgotine, ki nas motijo

Default avatar

VIRTUALNA JAVNA TRIBUNA

Po vsakem operativnem posegu ali po poškodbi tetiv mišic se prične regeneracija, ki lahko povzroči nastanek manjših ali večjih brazgotin. Brazgotine lahko nastanejo zunaj na koži in jih vidimo, lahko pa nastanejo tudi v notranjosti tkiva in so očem nevidne.

Predvsem kadar gre za vidne brazgotine je to lahko problem, saj so nekaterim ljudem neprijetne. To se lahko prepreči ali naknadno rešuje.

Za vse tiste, ki imate trajne poškodbe na svoji koži in ne veste na koga bi se obrnili smo v našo družbo smo povabili strokovnjakinjo na področju zdravljenja brazgotin - Vido Potočnik, ki že dalj časa s pomočjo terapij uspešno rešuje težave z brazgotinami.

Danes bo gostja v tej temi med 11. in 13. uro.

Gospa VIDA POTOČNIK, dobrodošli na Med.Over.Net in hvala, da ste se odzvali povabilu.

Dragu uporabniki foruma vabljeni, da postavite vprašanja in dobite odgovor na vprašanja o brazgotinah in njihovi regeneraciji.
Default avatar

Andreja

Vida dobrodošli in pozdravljeni na MON, kot rečemo.

Problemov ne bomo rešili z istim načinom razmišljanja, kot smo jih ustvarili.
Albert Einstein

Stojim Vam ob strani.
Default avatar

Andreja

Debata je odprta.
Lahko kar postavite vprašanja.

Problemov ne bomo rešili z istim načinom razmišljanja, kot smo jih ustvarili.
Albert Einstein

Stojim Vam ob strani.
Default avatar

britanka

Hči (12 let) je bila operirana pred 1 tednom. Hodimo na previjanje rane - je manjša rana, odstranili so ji bulico, veliko 2 cm.
Zanima me, ali lahko v tej fazi že kaj preventivno naredimo za boljše celjenje?
Hvala za nasvet. Zdravniki ga ne utegnejo dati, ker delajo kot po tekočem traku. Hvala za možnost, da lahko vprašam vas.
Default avatar

klarac

Pozdravljeni,

pred enim letom so mi na dojki odstranili znamenje. Po odstranitvi šivov je šla rana "narazen", tako da je sedaj brazgotina široka že dober cm in še vedno dokaj močno rdeče barve. Pogosto me srbi in nekako v globini "boli". Ker je rez prečen in imam močne prsi, mi je jasno, da je sama teža naredila svoje.

Naj še povem, da mi je isti dan bilo odstranjeno tudi znamenje na boku, kjer je rez skoraj neviden.

Uporabo raznih krem proti brazgotinam mi je sam kirurg odsvetoval, pravtako osebna zdravnica. Sem se pa dokaj redno mazala z ognjičevim mazilom.

Se da kako omiliti zadevo?

LP
Default avatar

živko

Kdaj se lahko začne mazati s kremo Cosmero? Takoj ko se pobere ven šive... ali kako? Koliko časa je potrebno mazati?
Default avatar

david aljoša

Spoštovani,

sina smo pred letom dni poparili z vročim čajem po levi golenici (do gležnja). otrok je bil takrat star 4 mesece. po operaciji sem začela z mazanjem vaše kreme Cosmerba rjava. s kremo sem bila zadovoljna, vendar me je zmotila sestava - PROPYLENE GLYCOL, za katerega je znano, da povzroča alergijske reakcije (gre za sintetično zmes kemikalij), zato sem kremo opustila.
zanima me, zakaj mora krema vsebovati PROPYLENE GLYCOL in pa, če gre pri vaši kremi za naravni glicerin.

Vašo kremo so mi toplo priporočili tudi v KC na oddelku opeklin.

hvala za odgovor
Default avatar

vida potočnik

Pozdravljena,

Pričnite z uporabo kreme Cosmerba - rjava. V tej fazi lahko nanašate kremo na širšo okolico rane - okolica obveze. Ko bo rana že zaceljena lahko pričnete z nanašanjen kreme na brazgotino, toliko časa, da ne boste več čutila zatrdline in da se barva povsem izenači z zdravo kožo. Lahko nas še pokličete za več informacij, če bo potrebno.

lep pozdrav,

vida
Vida Potočnik
VI-DA Studio d.o.o.

01/256 74 74
Default avatar

britanka

vida potočnik je napisal/a:
Pozdravljena,

Pričnite z uporabo kreme Cosmerba - rjava. V tej fazi lahko nanašate kremo na širšo okolico rane - okolica obveze. Ko bo rana že zaceljena lahko pričnete z nanašanjen kreme na brazgotino, toliko časa, da ne boste več čutila zatrdline in da se barva povsem izenači z zdravo kožo. Lahko nas še pokličete za več informacij, če bo potrebno.

lep pozdrav,

vida
Hvala. Kupim pa v vsaki lekarni - verjetno?
Default avatar

vida potočnik

Pozdravljeni,

hvala za vprašanje. Na naši spletni strani www.vidastudio.si imamo sestavo krem, kjer piše in je tudi obrazloženo,da so vse sestavine naravne. tudi glicerin je naraven.

Propylene Glykol
je večvreden alkohol, ki se v kremah uporablja kot emulgator. Pridobiva se med drugim iz koruze in kokosovega olja.
Imamo certifikat proizvajalca.

brez bojazni jo lahko uporabljate naprej - tudi pri starejši brazgotini. bodo še rezultati.

lep pozdrav,

vida
Vida Potočnik
VI-DA Studio d.o.o.

01/256 74 74
Default avatar

zmaga

Pozdravljeni!
Imam dve brazgotini po carskem rezu. Ena je stara 2 leti, druga je še sveža stara 1,5 še rdeče barve. S katero kremo in kako dolgo naj mažem brazgotine, da se čim lepše zacelijo in kje kremo kupim?
Hvala in lep pozdrav!
Default avatar

vida potočnik

kupite jo lahko v določenih privatnih lekarnah, Sanolaborju in trgovinah z naravno prehrano in pri nas.

pozdrav,

vida
Vida Potočnik
VI-DA Studio d.o.o.

01/256 74 74
Default avatar

berny1

Pozdravljena ga. Vida!

Zanima me ali pomaga tudi pri brazgotinah po carskem rezu?
Kakšne prednosti še ima ta krema?
V čem je prednost kreme Cosmerba pred drugimi kremami?
Ali deluje ta krema tudi na strije po porodu?

Hvala za odgovor.
Default avatar

vida potočnik

pozdravljena,

če se je brazgotina razširila - če se je šiv 'raztegnil' bo to težko spraviti nazaj. Lahko pa se še popravi - odpravi rdečina in tudi srbečica.

Zakaj so vam odsvetovali kremo??? mi ni jasno. V zgodnji fazi lahko naredimo več in hitreje kot pri starejši brazgotini.
Če brazgotino vidim vam lažje svetujem več.

Tudi če je ognjičeva krema je pomembno kakšna je ostala sestava kreme.
Če vsebuje npr parafin ne bo to najbolj 'blagodejno' za kožo.
Mastna krema namasti kožo in če smo še pridni z masažo s tem še bolj prekrvavimo brazgotino. V tem primeru bo brazgotina lahko večja.

Za kreme Cosmerba lahko povem iz dolgoletnih izkušenj, da imamo dobre povratne rezultate. Tudi, če so v zgodni fazi pacienti uporabljali različne kreme in šele po letu dni pričeli z našo kremo, so bili rezultati. Seveda pa je potrebno upoštevati navodila.

lep pozdrav,

vida
Vida Potočnik
VI-DA Studio d.o.o.

01/256 74 74
Default avatar

uporabnica kreme

Imam precej dokaj svežih brazgotin in rjavo kremo Cosmerba redno uporabljam - po priporočilih večih uporabnikov. Opazila pa sem, da kljub reklamam in oglaševanju in ljudskemu glasu, ki vsi pravijo, da je krema namenjena brazgotinam, na sami kremi - na škatlici - o tem nič ne piše. Kolikor jaz razumem napise na kremi, gre za kozmetično kremo.

Če je krema za brazgotine tako zelo učinkovita, oziroma bolj učinkovita kot mazanje s katero drugo mastno kozmetično kremo, zakaj tega proizvajalec na kremo tudi ne napiše? Zakaj jo uradno označuje kot običajno kozmetično kremo?

Za primerjavo: na silikonskem mazilu za brazgotine, ki ga je tudi moč kupiti v lekarni brez recepta, je jasno navedeno, da je namenjeno negi brazgotin in tudi napisan način, kako brazgotine mažemo.

Hvala za odgovor in lepo pozdravljeni.
Default avatar

klarac

Hvala za odgovor.

Odsvetovala sta mi uporabo krem kot Contrakel in podobne, saj bi naj ravno večale brazgotine. Na izvidu je bilo samo napisano naj mažem z mastno kremo. Ko sem osebno zdravnico povprašala kaj mi svetuje, je rekla isto in da bo ognjičeva krema primerna. Očitno sem dosegla ravno nasprotni učinek.

Sedaj mi svetuje korekcijo brazgotine, za kar se ne morem odločiti, saj ne želim, da bi se zadeva še poslabšala.

Bom pa vsekakor poskusila še s to kremo.

Lep dan želim.
Default avatar

LiLiJana

Kaj pa v primeru, če krema ne bi pomagala, ali pa da nisem preveč pridna pri nanašanju. So še kakšni drugi načini, ki jih delate?
Default avatar

vida potočnik

Pozdravljen,

Kremo nanašate na brazgotino večkrat na dan. Če želite izboljšati rezultat, namažete nekajkrat dnevno še širšo okolico (npr. celo roko, nogo).
Brazgotino tudi zmasirate. Glede na velikost in starost brazgotine.
Če uporabljate kremo Cosmerba-rjavo, ne nanašajte na brazgotino istočasno drugih krem s sintetičnimi (mineralnimi) polnili, prav tako ne mastnih krem saj bi povzročili, da se krema Cosmerba ne bi mogla resorbirati v kožo.
Kremo uporabljate toliko časa, da ni več vidne brazgotine - zatrdline, rdečine in da se koža zopet 'normalno' pigmentira.

Kremo lahko uporabljamo v kombinaciji s kompresijskimi oblačili.
Krema je učinkovita tudi pri starejših brazgotinah.

Kam in kdaj nanašamo kremo Cosmerba - rjavo:
 okoli šivov
 na podplutbo
 takoj po odstranitvi šivov
 na vrhnjo opeklino

pozdrav,

vida
Vida Potočnik
VI-DA Studio d.o.o.

01/256 74 74
Default avatar

nežka

Pozdravljeni!

Sin (5 let) je bil pred letom in pol operiran (nespuščeno modo). Šiva na jajčkih (dva) sta se zacelila brez problemov - se nič ne vidi, ob strani, kjer je bilo cca. 6 šivov pa imamo težave. Imel je šive, ki naj bi sami odpadli, pa niso in se je vse skupaj zagnojilo, zdarvniki pa so pustili, kot je bilo in je trajalo celjenje tri tedne. Na mestu je nastala grda brazgotina, odebeljena in višja od nivoja ostale kože, rdeča.... Pol leta smo mazali s kremo Cosmerba, potem z gelom Contratubex, pa se stanje ni popolnoma nič izboljšalo. Drugače sin ni nagnjen k brazgotinjenju.

Ali obstaja še kakšna možnost oz. nasvet za zmanjšanje brazgotine?

HVala za odgovor.
Default avatar

vida potočnik

Pozdravljena,

čimprej pričnite z masiranjem brazgotine. Z Cosmerba - rjavo bodo rezulati, če upoštevate navodila. Pri takih brazgotinah ni problem samo estetski videz ampak tudi funkcionalni problem. Zato masirajte večkrat na dan do zmehčanja zatrdline in odprave rdečine. S pogostejšo uporabo bodo rezultati hitrejši.
Kremo lahko kupite v določenih zasebnih lekarnah, Sanolaborju ali pri nas.

lep dan,

vida
Vida Potočnik
VI-DA Studio d.o.o.

01/256 74 74