Starševstvo in vzgoja

Odgovarjajo: mag. Nataša Durjava, EAGT geštalt izkustvena psihoterapevtka • prof. Andreja Vukmir, spec. zakonske in družinske terapije • Mirjana Frankovič, transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj

ženske

Default avatar
Vse prepametne ženske, ali veste kam sodite?

Bog vas je ustvaril, da služite moškemu, mu rodite otroke, kuhate, pospravljate in, da ste tiho.
Default avatar
A res? Samo je problem v tem da moških ni več. Ostale so še samo neke čudne .... Saj niti izraza ne najdem. Ni vredno. Pa pa.
Default avatar
Ja gospod! Boš moj moški?
:)))

Upanje je kakor nočno nebo. Nikoli ni tako temno, da ne bi odkrili vsaj ene zvezde...
Default avatar
aja?
kje si pa to pobral???
Default avatar
Bog je ustvaril tudi moškega...in kot vsak prototip je imel kup napak...zato je moral ustvariti še žensko:)))))))
WildWind
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ability is what you're capable of doing.
Motivation determines what you do.
Attitude determines how well you do it.
Default avatar
Za ženske je torej jasno v kakšen namen smo na svetu..kaj pa moški? V kakšen namen so pa moški?
Vida Berglez
Default avatar
uh kako rada bi napisala kaj si mislim o moških primerkih,ki imajo tako mišljenje,pa bom rajši se umaknila,ker ne bi bila lepe besede.
imam pa samo eno vprašanje za "umetnika moške rase",ki je odprl to temo.

a ti mogoče veš kaj so moški????
podajam ti pa tudi kar odgovor:

prva udomačena žival,ki ne zna ceniti kar ima doma!!!!!!
Default avatar
ajoj zenske kako se pustite sprovocirat
Default avatar
''Vse prepametne ženske, ali veste kam sodite?

Bog vas je ustvaril, da služite moškemu, mu rodite otroke, kuhate, pospravljate in, da ste tiho.''

Po zadnjih znanstvenih spoznanjih je ugotovljeno, da XY kromosom izumira. Mislim, da je tudi Bog spoznal napako. :)))))
Default avatar
Če ne drugje je bog zajeb** izdelavo pri "biti tiho" ha ha ha.

Sicer pa brezvezna provokacija.
Default avatar
moški je napisal/a:
Ja ja saj vemo, da ste samo osemenjevalci ...

Hihihihihihi

lol

Kaj nimaš nič pametnehšega za počet v nedeljo?
Default avatar
:)
PA RES VSAKI PROVOKACIJI NASEDETE!!!!

KJE so moški. Povsod nas je dovolj :) Opažam pa, da žensk primankuje.
na
Default avatar
No ja, provokacija ali ne... malo je nizkotna ta primerjava.

Je pa res, da kot predstavnica žensk lahko povem, da smo skoz zgodovino tako silno hotle postati bolj enakopravne moškim, da pa včas res pretiravamo s tem in smo (sebe tut štejem zravn) postale prave moškače....

Ali ste pa moški postali ženskače, pa preveč mehkužni, copatasti, ženski?saj se brijete povsod, frizure imate bolj urejene k me, hodite na fitnes, imate cele kolekcije krem proti gubicam? ....

torej,debata, a mislim da bo na enostarševskem forumu pogrnila, ker je tu veliko jezne energije, predvsem na neodgovorne očkote...
Default avatar
...možače...

ravo včeraj smo imeli tak pogovor :-)

Baje je Bog dal moškemu žensko za okras in užitek :-)
Default avatar
Pa se ti ne zdi Neva, da smo skoraj že zamenjali vloge? od moških zahtevamo da kuhajo, menjajo plenice, nakupujejo, ženske pa menjamo gume na avtih, odmašujemo zamašena korita, čistimo filtre, kidamo sneg... nekako zamenjujemo vloge..... pri tem pa ful kritiziramo eni druge.

Ženske smo pozabile biti mehke, sprejemljive, srčne, prijazne... dejansko postajamo moškače, priznale si to ali ne...
Default avatar
možače ne moškače :-))))))))))))))

ne vem, če bi se lahko reklo da ZAHTEVAMO. Sploh pa že zdavnaj delitev dela na žensko/moško ne zdrži dejstva, da tako moški kot ženske delamo v službi isto časa. delitev na žensko/moško je še iz časa hord.

jaz živim v civilizirani družbi, na obrobju mesta in nikakor si ne predstavljam, da bi bilo večno vse na mojih ramenih.

je pa res, da en delam v proizvodnji, kjer je notranji in zunanji transport, ter nakladanje na palete, moško delo, in sedenje za tekočim trakom žensko delo.
Default avatar
In zakaj ne moškače? a ni zabavno menjati besede?

ok, če tako misliš, jaz pa mislim, da ženske pretiravamo v željah postati enake moškim...... to je le moje videnje cele zadeve...

in če že debatiraš na temo civilizirane družbe, mislim, da se bomo še kako vrnili na stare tirnice, saj smo tudi genetsko različni... moški so in bodo vedno moški, ženske so in bodo vedno ženske... ne gre evolucije spreminjat, včasih se preveč delamo bogove v svoji običajni ljudskosti...

ne gre rinit skozi zid, take pač smo. Vesela sem, ker sem ženska, saj mi je dano biti mati! to pa največ šteje, mar ne?
Default avatar
Meni se zdi samoumevno, da znata tako moški kot ženska poskrbeti sama zase, kar pomeni sama zrihtat stanovanje (oz. vsaj samostojno poklicat ustreznega mojstra), sama skrbet za gospodinjstvo, sama vozit avto servisirat.
KrEn, treba je imeti odprte oči in srce. No, vsak zase misli, da je glavni dobitek (tudi jaz zase, da ne bo pomote), ampak malo prožnosti ne škodi.
Default avatar
1011 je napisal/a:
kaj misliš, da kromosomi definirajo sposobnost/nesposobnost pomivanja posode, sesanja, likanja?

Kaj, če si jaz raje sama sestavim kak kos pohištva, kot pa čakam, da moškega, pomeni, da sem možača?

Nekje si silišala nekaj o genih, pa misliš, da je vse tako enostavno. Delo je delo. Namenjeno je temu, da preživiš. V zgodovini je bilo delo ločeno, ker imajo moški boljše fizične sposobnosti za lovce, ženske pa smo bolj "nabiralke". Samo daj ti meni povej: a če samo jaz pomivat posodo, perem, likam, sesam, je moj moški kaj bolj "lovec" zaradi tega, ali jaz kaj bolj "nabiralka"? Sem jaz kaj več "lovca", če si sama preverim olje, dolijem tekočino za šipe, menjam žarnico, varovalko?
Default avatar
Sej JE simpl k pasulj! samo sprejet je treba to enostavnost.

Fora pa je v tem, saj jaz tako mislim, da se naj bi moški in ženska v svoji različnosti dopolnjevali. in ne tako silno stremeli postati nekaj kar nismo, moški ženske in ženske moški.

Večna debata, je pa silno enostaven odgovor, moški so moški, bili in bodo, ženske so ženske bile in bodo...

Ali je kdo prebral Moški so z Marsa ženske z Venere? v njej so zelo lepo prikazani Moški načini razmišljanja in Ženski.

Moderatorji

mag. Nataša Durjava , EAGT geštalt izkustvena psihoterapevtka
durjavaN
prof. Andreja Vukmir , spec. zakonske in družinske terapije
Zavod Pogled
Mirjana Frankovič , transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj
MirjanaFrankovic