Najdi forum

malica v osnovni šoli

Pohvalno, da je naša ljuba država naredila toplo malico za srednješolce in če se ne motim celo brezplačno.

A gredo tudi kakšni razmisleki v smeri brezplačne malice v OŠ za vse otroke?

lp Tinka

In boš prihranila 15€!

VAU!!!

Verjamem, da topli obrok v srednji šoli nanese precej več od 15€.

PS: 0,70€ za dnevno malico sem prepisala iz računa – da ne bo kdo mislil, da sem si ta znesedk izmislila!

Cena za osnovnošolsko kosilo je 1,93€!

Vam garantiram, da ne znam spraviti skupaj tako poceni obroka, ki ga večina otrok z užitkom poje.
Z veseljem plačam 55€ mesečno za kompletno dnevno prehrano otroka v OŠ!

Saj res, šele sedaj sem opazila, da popoldanska malica sploh ni na računu. Verjetno spada v ceno kosila.
Tudi zajtrka ni!
Otroci namreč dobijo zajtrk, malico, kosilo in popoldansko malico.

A še to naj bi bilo brezplačno?

Za vrtec nam ni težko plačati tudi po 150€ oskrbnine na mesec, šolski računi čez 50€ se nam pa zdijo tako gromozanski.

Čudn, čudn, čudn ….

Pri nas nimajo nobenega zajtrka, kosilo pa je za “velike” 2,70 evra. Malo poglej kaj in koliko dobijo (itak še to ne pojejo), a zaslužek šole pri tem je velik. Seveda so razlike med šolami, kuhinjami in kuharicami. Nekje je vse odlično, so pa tudi kuharice, ki ne dajejo dodatkov, kuhinje, kjer je hrana že napol mrzla, ker jo pripeljejo od drugje, za malico rezina kruha , drugje pa žemljica,..Z večjim veseljem dam 150 evrov za vrtec, saj za ta denar veliko nudijo, kot pa 50 za šolsko malico in kosilo.

V kateri šoli pa je tvoj otrok, da ima tako poceni obroke? Pri nas damo za malico skoraj toliko, kot ti za kosilo! O ceni kosila raje ne bi.

Pri nas je komlet prehrana cel mesec cca. 90 €, dop. malica, kosilo pop. malica, vi imate res poceni.

Pri nas znese dopoldanska malica in kosilo ca. 50 – 55 eur. Če bi imeli še naročeno popoldansko malico – zakar definitivno ni potrebe, ker je le ta vzporedno s kosilom – bi plačali ca 70 – 80 eur.

Mogoče res ne bi bilo švoh, če bi država vsaj delno subvencionirala prehrano otrok v šoli. Na naši šolo je samo 30-40% otrok, ki so naročeni na kosilo, kar se mi zdi zelo zelo malo. Težko ve biti, ko otrok pride domov iz šole ob 13-ih in mora do 16-ih čakati na kosilo, pri čemer je do tedaj dal v usta samo dopoldansko malico. No, lahko pa se tudi motim.

je pa res, da je denar, ki ga damo za malico prava milina v primerjavi z denarjem, ki smo ga plačevali za vrtec.

Ne vem, kako drugje, pri nas pojesta kosilo, ko prideta iz šole.
Si pogrejeta, kar skuham zjutraj (MW)in pripravita solato ali pa sama skuhata/dokuhata.

Raje jesta doma, zato ju nismo naročili na hrano. Ne toliko zaradi kakovosti prehrane, ki je v naši šoli kar OK, bolj zaradi udobja, miru in užitka pri jedi za domačo mizo. Tako obed traja in traja, ker vmes še regljata ali pa bereta vsak svoje :):

Pri nas je zajtrk 0,86 EUR, dopoldanska malica 0,86 EUR, kosilo 2,13 EUR in popoldnaska malica 0,86 EUR – za prvošolce. Tako da bi to zneslo za mesec z 22 delovnimi dnevi 103,62 EUR, kar sigurno ni malo (sploh glede na kakovost in količino hrane).

Lp

Zakaj pa ne pripravte sami?? Sploh mi ni logično, da bi kdorkoli jedel v šoli, sploh pa ne prvošolček, ki ga itak nedko pospremi… zakaj mu ne pa še zajtrka pripravi?

Zakaj prvošolček je v šoli ???????????????

Ja, zato ker tudi če dobi zajtrk ne more zdržat brez jest do 16:00 ko lahko NAJPREJ pridem ponj.

Pri nas je zajtrk del prve šolske ure (privzgajanje dobrih prehranjevalnih navad, pa še tako vsi otroci dobijo zajtrk).

sicer pa je tudi pri nas bila položnica za komplet hrano v OŠ (zajtrk, 2x malica, kosilo) preko 100 €. Kvaliteta še kar, vsekakor pa neprimerljiva z vrtčevsko prehrano.

Žanka, ne posmehuj se drugim, kakšnemu tudi 15e nekaj pomeni.

Sploh pa se nimaš kaj pritoževat, ker toliko kot ti plačaš, je zelo malo. Mi za dopold. malico, kosilo in popold. malico plačamo čez 100e.

zdaj pa pomsilite, da imate tri…

New Report

Close