Najdi forum

bitje srca

pozdravljeni.

sem star 24 let in rekreativni športnik. z napori nimam težav. moj problem je, da že od 19 leta naprej, občutim bitje srca v glavi in po celem telesu. včasih je občutek bitja močnejši, včasih milejši. najbolj občutim bitje srca v ležečem položaju, če ležim na levem boku. bil sem že na vseh preiskavah za srce (UZ, 24 holter, EKG), krvnih preiskavah (ščitnica) a je vse super. naprimer ko ležim na hrbtu in trebuh potegnem notri, se s prsti primem 2 cm levo od popeka, kjer poteka neka žila. bitje srca se na tej žili zelo močno občuti. s tem ne mislim visoke frekvence ampak moč bitja. velikokrat se mi naredi, da če sem v pravem sedečem položaju, da se mi telo premika v taktu bitja srca. tudi spolni ud v “trden” stanju, “utripa” :), oz se premika po taktu bitja.ob naporu je normalno, da je to bitje hitrejše a ko obstojim, mi tako razbija v glavi, da je “joj”. bolečin ni, je pa neprijeten občutek. že dolgo vem, da me po vsej verjetnosti ne bo pobralo zaradi tega, amapk bi se pa rad znebil zadeve.jemal sem tudi že betablokatorje in antidepresive a ni bilo nobene razlike. edino betablokatorji so mi spustili utrip iz normalnega na 38. občutek bitja je ostal isti.

zanima me, če imate morda kakšno idejo kaj bi to bilo. je morda, kaj v glavi (možganih), vratom, hrbtenico, vratnimi žilami,…?

jaz nimam več idej in tudi moj osebni zdravnik ne, zato sem že odnesel kartoteko. sem mu rekel, da bi si dal slikati glavo in hrbtenico (MR) a je to po njegovem predrago ter da sem si itak vso zadevo namislil.

morda poznate, kakšnega zasebnika, ki bi mi z MR-om po normalni ceni preslikal telo?

za vsak nasvet bi bil zelo hvaležen.

najlepša hvala

lp

Dober dan,

jaz imam iste težave, razen tega, da sem mlajši 2leti. Najbolj mi gre na živce, ko grem spat, pa čutim utrip vsepovsod. Ali pa če dam roko pod glavo, zopet utrip začutim takoj. To me živcira. Upam na odgovor doktora.

LP

ja lepo bi bilo, če bi se ugotovilo, za kaj se gre pri tej zadevi. po mojem mnenju bi bilo najbolj smiselno narediti MRI glave in pa vratu a moj osebni zdravnik ni hotel nič slišati, o tej zadevi. je rekel naj ne kompliciram. me prav zanima, kaj vse si bi sam dal pregledati, če bi imel iste težave.

sem že razmišljal o samoplačniškem MRI-ju a je res hudo drago.

lp

nova
Uredništvo priporoča

Moj ata je reko, da on tudi čuti ko gre spat, al pa npr. na bazeni ko je pri miri. Nevem, kaj bi bilo to. Bil sem na pregledih jin je vse vrede, kri super,… Nevem kaj drugo bi še lahko dal. EKG, (ultrazvok že pred leti), je pa res, da čutim to že od kdaj pomnim. Nimam pojma, lepo bi bilo če bi kaj doktor napisal..

LP

Vašo težavo ste tako na kratko opisali, da bi vam težko znal odgovoriti. Ker ste napisali, da ste že opravili pregled srca in, da ni zdravnik ugotovil nobene posebnosti, domnevam, da imate posamezne prezgodnje utripe, ki se pojavljajo tudi ko mirujete in, da je srce zdravo Kadar se taki prezgodnji utripi ponavljajo zelo pogosto, priporočamo blaga pomirjevalna sredstva in skrb za zdrav način življenja (nekajenje, omejitev alkoholnih pijač, skrb za pravilno telesno težo, izdatno gibanje, itd.)

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Dr. Bibic ali imate morda kakšno idejo o mojih težavah, ki sem jih opisal v prvi objavi?

hvala

lp

Naj povem, da sem športnik (treniram vsak dan), ne kadim, alkohol pa pijem občasno v družbi, jem kolko se da zdravo. Naj povem, da čutim utrip vedno ko grem spat, čist vedno. Vsaki dan. Pritisk normalen, vse ok. Razen tega nevem, zakaj čutim utrip ko grem spat (v mirovanju ga ne čutim preveč krat, sedaj vedno manj).

LP

Naj povem še to, da ko grem spat, je normalno da imam roko na vratu in tam najbolj čutim utrip. Mam močen utrip (je kaj narobe). No ko pa dam roko iz vrata in naslonim roke na glavo (spim brez vzgalvnika), pa čutim v glavi. Je pa res tudi to, če dam roko na prsni koš, čutim tudi, samo se morem zelo zavzeti, da bi ga čutil.

LP

Pri ljudeh ki čutijo ali ki slišijo bitje srca, ko se uležejo ali ko spreminjajo lego telesa in ne ugotovijo srčne bolezni zdravniki predpisujejo blaga pomirjevala ali nizke odmerke zdravil iz skupine betablokatorjev.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Hvala, da ste mi ponovno poslali vaše vprašanje v želji, da bi vam pomagal s kakšnim nasvetom. Ne pričakujem, da bi nam pri diagnostiki, pomagal izvid MR. Napisali ste, da ste že opravili številne preiskave srca in, da so bili vsi izvidi v normalnih mejah. Predstavljam si, da ste kardiologom že povedali, kaj vas “muči”. Ker niso ugotovili nobene napake v delovanju srčnih zaklopk in je bil krvni tlak na zgornjih in spodnjih okončinah v mejah normale izgleda, dan niso polagali posebnega pomena vašim izjavam in so pričakovali zboljšanje z dajanjem betablokatorjev in antidepresivov. Med betablokatorji obstajajo doočene razlike v delovanju. Srčno frekvenco najbolj znižuje propranolol, drugi manj. Morda bi dosegli zboljšanje počutja s selektivnim zaviralcem receptorjev beta (Tenormin, Ormidol, Concor) ali z zaviralcem adrenergičnih receptorjev alfa in beta (Coryol, Dilatrend).

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Naj povem, da se počutim odlično čez dan, razen večer ko grem spat me moti, to, da čutim utrip na rok.

Smo se doma pogovarjali, pa so rekli da isto če ležijo na vratu ali pa tak.

Pozdrav!

Imam težave s močnejšim bitjem srca. Pred mesecem dni, sem padel pod hud stres. Razhod z dekletom, težave v službi.. takrat mi je srce sem pa tja preskočilo, trzalo mi je oko, močna tesnoba, slabost, vrtoglavica … počutil sem se zelo negotovo. Zadeve so se nekako umirile ampak fizični simptomi ostajajo, vedno ko se umirim konkretno čutim bitje srca, določene mišice mi se vedno sem pa tja trzajo (okoli očesa, na roki, nogi ipd), včasih tudi slabše spim. Pri zdravniku EKG vse ok, zdravnica mi pripiše Helex po potrebi (max 1 na dan). Tudi psihologinja ni ugotovila nič posebnega.

Star sem 27 let, rekreativni športnik, teža, višina, forma.. vse super
Pritisk merim vsak dan neko povprečje 125 – 70 utrip 63

So ti simptomi po mesecu normalni, ter koliko časa lahko trajajo ?
Ali je morda razlog lahko druge narave kot psihične?

Hvala za odgovor in lep pozdrav!

Mislim, da imate zdravo srce, ki na duševno stisko “odgovarja” z motnjami delovanja (prezgodnji utripi, neprijetne senzacije pri srcu, nihanje višine krvnega tlaka itd.). Nadaljujte z zdravim načinom življenja kamor sodijo tudi polurni sprehodi, deloma s pospešeno hojo, 5 – 6 krat na teden. Ni zadržkov za jemanje blagih pomirjeval (na pr. tablete Persen, ki so v prosti prodaji). Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close