Med.Over.Net

Kardiologija

Odgovarjajo: prim. Boris Cibic, dr. med., spec. kardiolog

Bolezni srca in ožilja. Krvni tlak. Bolečine in skrb za zdravo srce.

prim. Boris Cibic , dr. med., spec. kardiolog

Boris Cibic

povišan srčni utrip

Default avatar

trina32

lep pozdrav

Stara sem 32 let, pred 5 mesecemi sem rodila. Zadnje čase opažam, da imam stalno povišan srčni utrip. Imam merilnik za krvni tlak in sem opazila, da imam utrip vedno okrog 90-120, včasih celo več. Pa tudi če sem čisto mirna, torej nisem fizično aktivna, celo ponoči sem si merila in nimam nikoli manj kot 80-85. Pred nosečnostjo tega nisem opazila, v bistvu sem imela utrip nizek 50-70. Pritisk ponavadi ni povišan mogoče včasih rahlo (130), drugače je bolj kot ne nizek. Ali je to kaj povezano s tem, da imam, kot je opredelil kardiolog, "izrazito sinusno aritmijo", sem bila na pregledu pred dvema letoma zaradi neenakomernega srčnega utripa, UZ je bil normalen in tudi ta aritmija naj ne bi bila nič resenega. Imam pa občasno "napade" neenakomernega utripanja, v bistvu je bolj neprijetno kot kaj drugega. Dostikrat imam tudi glavobole, imam migreno in takrat ko me boli glava, imam ponavadi utrip še višji, zdaj pa ne vem kaj vzrok in kaj posledica? Ali je mogoče to sedaj hormonsko pogojeno, drugače še dojim. Večkrat ponoči se tudi zbudim, ker me boli v predelu prsnega koša, kot bi se mi ta skrčil, potem se moram nazaj stegniti, nekaj mi poči(kosti) in potem je boljše, zato tudi najlažje spim na hrbtu in na trebuhu, na boku pa ne. Z dihanjem nimam problemov, sape mi ne zmanjkuje..Drugače sem, se mi zdi, zdrava, nimam kakšnih težav s ščitnico, želodcem...

Moderatorji

prim. Boris Cibic , dr. med., spec. kardiolog
Boris Cibic