Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Klistiranje in porod

Klistiranje in porod

Mene pa zanima kako izgleda klistiranje pred porodom. Sem drugič noseča, vendar me pri prvem porodu niso klistirali. Zdaj pa berem, da koraj vsako nosečnico pred porodom klistirajo, pa me zanima kako to poteka. Ali ti dajo kakšno sredstvo, tableto ali kaj, da se črevesje izprazni, oziroma kako se to izvede.
Hvala za vaše odgovore.

ma kaj so to spet uvedli. nehali so ravno zato ker so potem ženske/porodnice še med porodom odvajale blato. če že pol dajo svečko, ki pa je na neg. listi in dvomim da jo dajo, torej klizma v pravem pomenu besede, ma po njej pa pol “serješ” (oprostite izrazu) cel dan. vse ostalo pa še dodatno črviči in ima kar nekaj časa da začne delovat, tab. tudi do 12 ur). mislim da če deljao klizmo jo deljao kateri ki je resnično zaprta. te pa janso vprašajo kdaj si nazadnje odvajala blato in se na podlagi tega odločijo.

… s klistirjem in mi je bilo to resnično v olajšanje.

meni so ga obakrat naredili z vodo. Prvič, ko sem ga izkusila prvič, blata nisem dovolj zadržala v sebi in sem šla prehitro na wc. Drugič sem klistir že bolje poznala (ga ene dvakrat, trikrat na leto naredim tudi sama doma, če sem noro zaprta) in sem bolj e kontrolirala odvajanje in mi je bilo še bolješ.

Meni je všeč, da se črevo sčisti, in imaš potem nekaj časa mir s trdim kakanjem 😉

nova
Uredništvo priporoča

Ja so odvajale blato,ampak ne toliko da je dete bilo totalno v dreku.
Nič ne serješ cel dan,mater ste ene.
lepo ti v rito našopajo ,čez slbih 5 miut začne delovat,greš na wc,se pokakaš ,stuširaš in to je to.
razlika je očitna s klistirom ali brez.
Brez klistira sem jaz otroka zelo težko ven potiskala

Tako je, cevko v ta zadnjo pa vodo odprejo. Le, da pri meni ni trajalo pet minut ampak sem morala kar šibat. 🙂 Če se mudi s porodom, pa seveda klistiranje izpustijo. Prvič sem imela klistiranje, drugič pa ni bilo časa.

Kako pa narediš to doma? Hvala za odgovor!

lep dan!

Hmh, ko sem prišla rodit me je klistrirala ena super prijazna sestra. Je rekla, da mi bo dala eno fino novo zadevo. Neka tekočina je bila v injekcijski igli, to mi je vbrizgala noter in KONČANO… Svetovna stvar, res.
No ampak glede na to, da še vedno omenjate litre vode, sem očitno imela srečo:)

Ma, malo je zoprn, nekako nisi ravno v finem “polozaju”, ampak je kar fajn zadeva, sprazni crevesje da ga ne praznis med porodom, pa se po porodu je fino, ko je vsa vsebina crevesja sveza in jo z vsemi tistimi sivi in razbolelim mednozjem zlahka spravis ven.

Ni pomembno biti popoln, pomembno je biti popolnoma to kar si.

mater smo kaj? lej sem v poklicu kjer delam klistire praktično dnevno in vem kako zgleda v večini primerov sranje po klistiranju. in ne jaz nisem imela klistira zaradi poroda in ja nam je bilo povedano, v izobraževalnem procesu, da so ga v glavnem opustili.

Kupila sem si vrečko za klistiranje in to opravim kar doma, v kopalnici. Pri meni je problem, da se mi ene 3x na leto “zaštopa” blato tako, da sem včasih jokala od bolečin, sedela na wc-ju pa ni hotelo ne not, ne ven. Pa potem razpokan anus, krvavitev…

Zdej pa, če čutim, da ne morem kakat, na kolena, po tleh brisače, si spustim skozi anus cca liter tople vode, počakam nekaj minut, potem pa se čist na izi pokakam. Od takrat ima manjkrat hemeroide.

ju3, izobraževalni proces in praxa sta dva totalno različna pojma. To bi pa res lahko že vedela.
Klistirjanja pa še nismo opustili, vsaj v Lj. ne.
Je pa čisto nekaj drugega rojevat sklistiran, kot ne.

Enako.Prvič nisem vedela, kaj naj pričakujem, drugič sem ga z veseljem sprejela. Ne predstavljam si, da bi slo to iz mene med rojevanjem.

ju3: kje oz. predvsem kako pa ti to izvajaš klistir, da tvoji pacienti odvajajo potem še cel dan? jaz sem ga v življenju dobila 2x – enkrat na intenzivni negi, kjer zaradi ležanja skoraj 1 teden nisem mogla na blato in drugič pred porodom – obakrat je bilo “opravljeno” v največ 15-ih minutah…. kakšen dan neki!

Nisem čist dobro razumela kako opraviš klistir doma. Predvsem mi ni jasno tisto z vrečkami, ki jih kupiš.

Meni so v porodnišnici obakrat opravili klistir in sem ležala, sstra mi je pa po šlaufu spustila vodo v anus. Doma si pa res ne predstavljam?

V lekarni lahko kupiš “pribor” za klistiranje. Najbolj praktičen je baje tisti potovalni. Tam dobiš notri tako debelejšo plastično vrečko in nanjo pritrjeno cevko.

Ojla,

vse o klistiranju izveste na forumu Zdravilstvo.

Imam dobre izkušnje in večkrat uporabim to pri zaprtju ali če se mi napoveduje bolezen npr. prehlad. Namesto pitja vročih čajev si naredim klistir. Izprazniti zadnji del črevesa pomeni, da telo razbremenim najbolj odvečnih strupenih snovi in potem telo lažje opravi z boleznijo.

lp

¸rodila sem letos, o klistirju pa ne duha, ne sluha-pa se s porodom ni mudilo
se pa med porodom nisem pokakala,

ju3
TI PA RES MAŠ ZLO LEPO IZRAŽANJE,SRAM TE JE LAHKO,UBOGI TVOJ OTROK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ali je klistiranje tudi za otroke ker imam hči..

New Report

Close