Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Alternativa Zdravilstvo Težave z aknami

Težave z aknami

Spoštovani!

Sem 23-letno dekle in vam pišem zaradi težav z aknami. Začele so se pri 15. letih. Mozolji so veliki kot fižolčki, vneti, trdi in boleči na otip. Pogosto se pojavijo na predelu lic, brade in roba spodnje čeljusti. Na nosu in okoli njega so prisotni komedoni.
Lojnice so zelo globoke in kozmetičarkam nedosegljive. Pri tretmanu uporabljajo iglice za čiščenje por, kar pa še bolj poslabša stanje kože. Akne se po tem hudo vnamejo ali pa postanejo brazgotinaste. Pogosto jih blažim z maskami, obkladki, čaji in infrardečo lučko. Učinek je le začasen, naslednji dan pa je koža enaka. Brazgotinasti fleki so vidni, tudi pod ličili, in zelo moteči, ne izginejo in jih imam že vrsto let. Ličit se pogosto ne smem, saj to kožo izčrpa in pore so še bolj zaprte.

Stanje hormonov je normalno, kar je potrdil endokrinolog. Kljub temu sem jemala Diane35, v po nasvetu ginekologije in v upanju na izboljšanje, saj so drugim vrstnicam pomagale. Žal se mi je zvišal holesterol, predvsem trigliceridi, stanje kože pa ni bilo nič boljše. Po treh letih sem jih prenehala jemati.
Uporabljala sem tudi antibiotike (Dalacin, Klimicin, Clinofug, Sumamed). Koža je bila izredno srbeča in razdražena. Poleg tega so bile prisotne težave s prebavo, spahovanje, nespečnost in tresavica, neješčnost in občutljivost na svetlobo.
Prav tako sem uporabljala Skinoren in Differin. Slednji je pomagal, vendar ni več na razpolagi.

Po ugotovitvi alergologa nimam celiakije, kljub slabemu prenašanju glutenske hrane. Poleg tega še mastne in začinjene hrane, sladkarij in podobno. Slabi vplivi so: zaprtje, trdo blato in s tem zbadajoč občutek v črevesju, dehidracija, spahovanje, nespečnost, migrene, piskanje v ušesih in nestabilno razpoloženje. Alergolog mi svetuje, da se izogibam mleka in mlečnih izdelkov. Domnevno zaradi neprestanega doječega stanja krave. V tem primeru je mleko lahko polno hormonov, kar lahko vpliva na stanje aken. Izogibati se moram tudi soje, saj je to hrana za ženske v menopavzi. Ker spodbuja nastajanje estrogena, je to pri mladih dekletih škodljivo.
Zdaj sem na brezglutenski in ločevalni dieti po krvni skupini. Učinek je prvi mesec bil dober, vendar se je stanje vrnilo na staro. Pogosto sem brez energije, zjutraj težko ustanem in sem nejevoljna.
Alergologinja mi je svetovala, da si priskrbim antidepresive, saj meni, da so akne večinoma vzrok stresa. Ta zdravila sem že jemala, vendar so bili vplivi na počutje in kožo izredno težavni. Koža je bila izredno srbeča in izsušena, akne so bile bolj vnete, poslabšal se mi je tudi vid. Vse to je spremljala še neješčnost, pridobitev dodatnih kilogramov, zastajanje vode v žilah, otekanje vratnih bezgavk in predvsem nespečnost in utrujenost.

Pri osebnem zdravniku sem si dala preiskati ščitnico. Rezultati so normalni. Prav tako ni bakterijskih okužb (pregled blata). Občasno imam nizko železo.
Bila sem tudi pri homeopatu, ki pa mi je dal zdravila za imunost. Ni bilo učinka.

Od 17. leta imam probleme tudi z modrostnimi zobmi. Spodnja dva sta že na površju, zgornja dva pa ob njiju rasteta. Zaradi tega pritiskajo na ostalo zobovje, kar je boleče, predvsem ponoči in med jedjo. Sprednji zobje so precej ukrivljeni, kar je zelo moteče. Zaradi neprestanega drgnjenja ob ustno sluznico, so se pojavile ranice. Ugotavljam, da se poklapajo z lego aken. Mislim, da so akne nekako povezane s tem. To spremlja tudi pogosto vnetje dlesni, kar povzroči bolečine v notranjih ušesih, migrene, zatekanje vratnih bezgavk in težave s požiranjem hrane. Pomagam si z Lekadolom, blažim s toplimi in hladnimi obkladki, vendar je to le začasna pomoč. Zobozdravnik pravi, da mi ne more pomagati. Dobim le razkužilni trak, ki pa hitro izpade. Napotena sem na odstranitev modrostnih zob, vendar je to šele naslednje leto. Privatnega kirurga si ne morem privoščiti, saj sem nezaposlena.

Prosim vas za nasvet. S čim si lahko še pomagam? Zdravniki nikakor ne morejo ugotoviti diagnoze. Preprosto trdijo, da naj se sprijaznim s takim videzom. Zavedam se, da je izgled del prvega vtisa, celo pri razgovorih za službo. Najbolj pa mi pomeni, da sem zdrava znotraj, saj me slabo počutje ovira pri vsakdanjih opravilih. Veliko tekočine spijem, prebiram literaturo o zdravem življenju, zdravo živim, učinka pa ni.

Vnaprej se vam zahvaljujem za odgovor.

Lep pozdrav,

mimika23

Priporočam ZDRAVO ŽIVLJENJE od tega trenutka naprej. Razkisaj se (pobrskaj po forumu) in naredi test za kandido. V hrano vključi alge, probiotike, vitaminske dodatke.

Zunanje pa ti priporočam uporabo glikolne in salicilne kisline. Pazi, da v kozmetiki ni alkohola na prvih štirih mestih sestavin.

Razumem stisko, ampak, če se začne vse v glavi, si kar zadaj, da se boš zdravo prehranjevala, veliko gibala na svežem zraku, poslušala sebe in manj hodila k zdravnikom. Dominik ti bo še bolj natančno odgovoril.
Verjetno pa bo predlagal te ukrepe, sploh ker imaš težave s prebavo in kožo.

Dobro, da ste že na začetku napisali koliko ste stari.

Kaj vse se pri vas dogaja. Na vsak način vam svetujem, da pridete v ordinacijo na test za pršice. Stane samo 25 EUR, pa mogoče še vaši bližnji nimajo pametnega darila za novo leto.

Akne so očitno vaš največji problem; če jih imate zaradi pršic (preberite stare teme o aknah), boste se jih hitro znebili. Če ne, je treba iskati naprej – v alternativni medicini.

Škoda zaradi modrostnih zob in dolge čakalne vrste.

Poleg aken bi verjetno morali sanirati črevesje, simptomi kažejo tudi na slaba jetra.

Z vsemi temi zdravili ste se intenzivno zastrupljali nekaj let.

Moj predlog je naslednji: lotite se aken z Demodex kremo, poiščite super službo in ob prvi priložnosti obiščite terapevta, da dokončata celostno zdravljenje.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Hčerka ima pri 25 letih težave z aknami,poizkusila je že vse, kar je zgoraj naštela mimika23. Pomagale so edino kontracepcijske tablete, pa še te ne 100%.

Po prebiranju vašega foruma sem se odločila, da ji bom naročila demodex kremo, me je pa na njihovi strani zbegalo, ker ima ena vijolično, druga pa rumeno embalažo, zdaj pa ne vem, katera je prava.

Veselim se že naravne kozmetike na vaši strani. Ali je že kaj znano, kdaj približno se jo bo dalo kupiti.

Hvala za odgovor in lep pozdrav

Ne bom pisal o barvah, ker so spremenili embalažo in je na spletni strani še vedno v stari barvi, je pa ime kreme “Zhongzhou Zinc oxide and
Sublimed sulfur ointment”.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

New Report

Close