Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali imate kasko zavarovanje avtomobila? Zakaj da in zakaj ne?

Ali imate kasko zavarovanje avtomobila? Zakaj da in zakaj ne?

Kot v naslovu… Jaz sem ga dosedaj imela, letos pa premišljujem, ali je to nujno potreben strošek.. saj veste, finančna kriza in to..

Odvisno od starosti in vrednosti avtomobila. Mislim, da se kasko splača tja do 10.000 eur.

Lep pozdrav, Župi

Imamo!
Ker imamo avto parkiran zunaj (ne v garaži) in ga večkrat kdo poškoduje na parkirišču, vlamljali so nam že večkrat,… pa tudi spimo bolj v miru.

nova
Uredništvo priporoča

imam

Avto je star 4 leta.
Vrednost novega cca. 13.000 EUR.
Imamo kasko.
Dvakrat so nam ga pobutali na parkirišču.
Letos ga je kar lepo stolkla toča.
Res da je pleh samo pleh, a glede na škodo se nam kasko kar splača.

Da, ker je avto na lizing. Star je 4 leta, kupljen letos za 12.000.
Imava 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} popust, tako da se kasko kar splača. Imava pa polni kasko.

ČUDNO RAZMIŠLJAŠ. MOJ JE BIL OB NAKUPU (NOV) TOLIKO.

šalalala…se ti pridružujem…pri meni enako 🙂 samo da je moj avto star 2 leti

S telim popustom pri kasku in zavarovanju se lizinga skoraj ne preplača 🙂

Enako: Tudi mi imamo priličnostar avto polno kasko zavarovan, ker je parkiran pred blokom in pogosto poškodovan. Zato imamo zavarovanje za parkirišče brez odbitne franšize, enkrat na leto ga damo pokrpat, kar bi stalo nekajkrat več kot stane premija za kasko. Poleg tega pa mirno spim – če mi ga ukradejo, dobim večino vrednosti nazaj…

normalno,vsake tri leta menjam in kupim čisto novega zato je kasko obvezen.se mi je že zgodilo,da so mi ga poškodovali na parkirišču

Seveda imam kasko, pa naj imam nov ali star avto. In to zato, ker nimam veliko denarja za avtomobile in mi v primeru kraje, karambola ali podobnega zavarovalnina prav pride.

Ko bom pa enkrat bogata, pa morda ne bom več plačevala kaska.

Mi imamo tudi:polni kasko + delni kasko kraja,parkarišče, steklo in ogledala in asistenca ter nezgodno zavarovanje voznika..Lažje spim.Avto je garažiran in ne vozimo se ne vem kolk.LP.

Seveda, imam super kasko, avto ni star še niti eno leto.

Pri prejšnjem sem imela samo delne pakete, parkirišče, divjad, šipe in luči, saj je bil kasko na 10 let starem prepotraten zalogaj.

Imam polni kasko, ker sem veliko na cesti.
V nasprotnem bi imela le parkirisca, stekla in divjad.

Ni pomembno biti popoln, pomembno je biti popolnoma to kar si.

Kasko imamo prva tri ali štiri leta, kasneje se po moji oceni več ne izplača, ker v primeru nesreče ne dobiš izplačano glede na ceno novega avtomobila, temveč glede na dejansko vrednost.

Ko so mi vlomili v pet let star avto, je bilo na njem okrog 1000 EUR škode – strošek popravila. In sem dobila iz kaska(kraja) plačano celotno popravilo. Če tega zavarovanja ne bi imela, bi me stalo pa 1000 EUR. Se mi je še kako splačalo.

Moraš tudi vedeti, da je za star avto kasko precej cenejši kot za novega.

ja nov avto, za katerega smo odštli kar precej tisočakov in je še na leasing. jasno da ga imam kasko.

Nimam kaska. Imam pa pakete za šipe, divjad, odkup prve škode.
Nekako sem prepričanja, da ti pride kasko v poštev, če si okoren pri vožnji, ali živiš v urbanih naseljih, kjer se mnogokrat vlamlja v avtomobile. Kasko ti služi samo, če si ti povzročitelj nesreče in potem pač črpaš denar za popravilo iz svoje police. Če je povzročitelj druga oseba, se vsa popravila črpajo iz njegove police. Pri vožnji je pač potem potrebno biti bolj pazljiv; večje varnostne razdalje, brez nepotrebnega pretiravanja v vožnji. Meni je od takrat ko sem se odločila za drugo vozilo in ga nisem dala zavarovati kasko le to pomagalo, da sem se disciplinirala na cesti. OK, po omejitvah še striktno res ne vozim (tistih 10 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kazni si še dovolim), drugače sem pa postala pridna za volanom.

pozabljaš pa na pomembno podrobnost: da namreč krajo avtomobila krije kvečemu polni kasko. sicer pa si zelo zaverovana vase in v svojo vožnjo da is upaš trdit stvari ki jih pišeš.

Ja, ga imam. Avto bo kmalu star 3 leta in se mi zdi smiselno, da je kasko zavarovan.

JU3,KAJ PA TO?.sAMO DELNI KASKO ZA KRAJO, MAL SE POZANIMAJTEhttp://med.over.net/forum5/read.php?104,5023940

lej pi enkja mesecev starem avtomobilu bom imela polni kasko, se mi itak splača ko pa mam polno boniteto. ma agent prvai da krjao pokriva zgolj polni kasko. pa saj je vseeno ma da nekoga obtoži nekdo da ima polni kasko, oz. ne poln kaki koli kasko zato ker je kako že, ….?okoren pri vožnj. prosim lepo, mislim da temu privoščim da se mu nekaj ponesreči, tako da ne bo po njegovo kriv ma bodo okoliščine take umljive, da pa bodo policisti rekli da je čist jasno da je kriv. pa rečete d asme hudobna, jaz vem za sebe da nisem, ma takemu privoščim da se naje zarečenega kruha.

Nimam… imava 9 let star avto… in se nama ne splača… vsaj do sedaj… upajmo da bo tako še v naprej…

2 leti star avto, nimam kaska, nikoli nisem imela.

Jasno piše, da “ni zajeta zajeta tatvina vozila” !

New Report

Close