Najdi forum

bolečine imam v vratu in ramenih rokah pekoče starost 37 let
bila sem na mri vratne hrbteniceizvid je:
drobne ventralne robne naplastitve na korpusih vretenc (začetna spondiloza)sicer na skeletu VH ni izrazitejših patoloških sprememb .
posamezne medvretenčne ploščice so desicirane (začetna hondroza)
del medvretenčne ploščice c-5-c6 je ekstrudiran dorzalno v spinalni kanal ,medvretenčna ploščica c4-c5 pa je malo protrudirana dorzalno
vrednosti jakosti signala iz hrbtenjače so na vseh sekvencah primerne ,medula je normalno široka .v predelu kraniocervikalnega prehoda ni videti patoloških sprememb.
zanima me če se da to pozdraviti in zakaj je do tega prišlo ali kaj svetujete roke imam dostikrat zelo mrzle lp

Kot je razvidno iz vašega pisma imate poleg obrabe na vratnih vretencih še dodatno obrabo in izbočenje medvretenčnih ploščic. To že zadostuje, da imate težave o katerih ste napisali.Težko je oceniti, zakaj je do tega prišlo (mogoče je nepravilen položaj pri sedenju v službi, rutinski gibi itd.), vsekakor se je treba težave čimprej odpraviti, saj se znajo stopnjevati.
Manualna terapija je gotovo najprimernejša tehnika za odpravo takih težav, zato ne odlašajte z obiskom.

Lep pozdrav,

hvala za odgovor delala sem 12 let v prisilnem položaju in težka dela enkret ko smo nek rinli ker se je zalimalo mi je čez roko v hrbtenico kot strela udarlo pa ne vem al je tut to kaj pomagalo k herniji to je že nek časa nazaj
bom se oglasila pri vas samo moram počakat slike od cele hrbtenic
hvala za odgovor

nova
Uredništvo priporoča

Star sem 41let in že pred osmimi leti sem imel manjše probleme z križem.
Zato sem začel pred 2 leti hodit na fitnes. Stanje se je izboljšalo, pred 6 meseci sem čutil bolečine v križu in sem nehal izvajati močnejše vaje za mišice križa, kot je mrtvi dvig in počep.Več kot 55 kg nisem prekoračil.Stanje se je umirilo, pred 2 meseci sem začel čutiti bolečine pri levem delu ritnice.Mislil sem, da bo popustilo in sem vseeno hodil na fitnes in na delo.Pri delu, če sem sedel, me je bolelo in ko sem se vstal, me je zapeklo v spodnjem delu ritnice.Pred enim mesecem so se težave poslabšale. Bolečine sem začel čutiti tudi na nogo.Takoj sem odšel na pregled k osebnemu zdavniku. Ker se je težava stopnjevala in me je začelo vleči na levo, hoja pa je bila čedalje težja, me je napotila k ortopedu.
Mnenje ortopeda: prinaša RTG posnetek, ki pokaže nakazano skoliozo z začetni deg. spremembami in lumbalizacijo s1.
Status: Hodi prepognjeno v desno z drobnimi koraki, s težavo se obleče in sleče.LSH zravnane fiziološke lordoze z nakazano skoliozo. Na palpacijo boleče v predelu L4-S1.Desno paravertebralna muskulatura napeta in rigidna na gnetenje boleča. Odkloni levo in desno omejeni za 1/2, enako retrofleksija.Lesegue desno pri 70°, levo 60°, refleksi izzivni.Navaja izpad senzibilitete v L5-S1.
LH. priporoča zapored po 1 ampulo ketonal 2 x dnevno, strogi počitek 5 dni.
Ker mi ni bilo bolje, so me poslali na pregled h kirurgu, ki me je pregledal in napotil v bolnišnično nego z protibolečinsko terapijo, pregledom pri neurologu in CT-mielografija.
Prepis neurološkega pregleda: Obratni Laseg desno pri 60°, laseg levo 45°. popušča pri derzifleksiji levega stopala in palca, oslabljen je levi patelarni refleks. Ahilova refleksa sta simetrična.
Gre za lumboishialgijo levo z predvsem motrično okvaro L4 in L5 levo.
Priporočam diagnostiko za izključitev hernije disci(MR LS hrbtenice).

CT-mielografija:
V nivoju L4-L5 je vidna večja levostranska hernija diskusa, ki delno utesnuje duralno vrečo z leve strani, ravno tako pa ni obarvanja levega korenskega rokavčka-kompresija.Na poševnih in sagitalnih rekonstrukcijah ni prepričljivih znakov hernije v levem i.v. foramnu.
V nivoju L5-S1 gre za zmerno degeneracijo i.v. diskusa. i.v. diskus je znižan v celotnem obsegu, večje hernije v tem nivoju ni.
Mnenje: Levostranska hernija diskusa L4-L5.
En kirurg mi je omenil operacijo, drug kirurg pa pregled pri nevrokirurgu. Ne vem, kaj me čaka, zato me zanima preden grem pod nož ali je možna postavitev diskusa na pravo lego z manualno medicino ali kaj podobnega.Prosim za odgovor in vas lepo pozdravljam.

V vašem primeru je možno tako konservativno kot operacijsko zdravljenje, . Potrjena je hernija na L4-L5, žal pa ni napisano, kako je velika. Po simptomih, ki jih navajate, je najbolj verjetna možnost zdravljenja operacija, obraba medvretenčne ploščice L5-S1 in anatomska okvara prvega križnega vretenca pa lahko zmanjšuje uspeh operacijskega posega.
Svetujem vam pregled pri ašem specialistu (stane 35 euro), na osnovi katerega bi vam lahko dal več informacij.

Lep pozdrav,

Ponovno vam pišem in imam nove izvide od nevrokirurga.
Navaja: Opravil je CT L/S hrbtenice, na kateri je videti večjo HD na nivoju L4-L5, ki je bolj po levi strani.Gospod navaja diskretno izbolšanje bolečin po protibolečinski terapiji v bolnišnici.Sfinkterske motnje zanika.Zmore stojo in hojo po prstih in petah.
Ob nevrološkem pregledu je v ospredju bolečinski sindrom.Lessegue je levo pozitiven pri 50°, moč obeh stopal je primerna in simetrična, morda je nekoliko slabše izziven levi Ahilov refleks, oba pateralna refleksa pa sta simetrična.
Pri gospodu gre za akutno levostransko lumboishialgijo ob sicer večji HD L4-L5 levo.Glede na leta in relativno kratkotrajen potek, svetujem še ciklus konzervativne terapije s počitkom, analgetično terapijo, fizioterapijo, postopnim razgibavanjem in vajami za krepitev paravertebralne muskulature.
Če ne bo izboljšanja v 2-3 mesecih pa svetujem ponovni pregled v naši ambulanti.
P.S.: Dejal mi je, da imam počen diskusi in ta pritika na živec. Možno je tudi, da se bo zacelil.
Prosim za vaše mnenje in lep pozdrav.

Glede na to, da omenjate izboljšanje po protibolečinski terapiji (če je to res) sumim, da morda ni vzrok ravno diskus hernija ampak gre za zožen medvretenčni prostor. Če bi bila hernija bi bil namreč živec stalno nadražen in nobena protibolečinska terapija ne bi pomagala dlje časa.
V tem primeru je možno zdravljenje z manualno terapijo.

Lep pozdrav,

Pozdravljeni
Pred tremi meseci sem se pošodoval v službi,pri potiskanju težjega predmeta sem padel in začutil pekočo bolečino vratu.
Diagnoza je bila distensio mm colli in občutljivost in napetost okoli 6.in7. vretenca.
Zdravnica mi je predpisala fizioterapijo,ker se stanje ni izboljšalo me je poslala na MRI,ki je pokazala diskus hernijo c6 c7.
Zanima me če je lahko to povezano s to poškodbo in kakšne so terapije.
V službi sem utopni kovač in me zanima če bom lahko še naprej opravljal to delo , glede na to da je fizično zelo naporno.
lp Jože

Hernija je običajno posledica degenerativnih sprememb in ne verjamem, da je povezana s poškodbo.Z manualno terapijo lahko pomagamo, potrebno je preje videti, kakšna je hernija, kako je velika, smer delovanja itd.Na vaše delo hernija v vratu ne vpliva tako, kot če bi bila v ledvenem delu, natančno bi vam lahko dal oceno po pregledu slik in kliničnem pregledu.

Lep pozdrav,

Pozdravljeni!
Oglašam se v imenu mojega očeta, ki ima močne bolečine v predelu križa. Star je 61 let in je zaradi teh bolečin obiskal nevrokirurga, ortopeda, slikanje MR, poskusil je odpraviti bolečine najprej z zdravili olfen in Sirdalud, občasno pokliče urgenco in dobi protibolečinske inekcije. Ker bolečine trajajo že več kot 9 mesecev je poskusil z bioresonančno terapijo, nato pa še z akupunkturo, vendar se stanje še nič kaj ne izboljšuje.
Prosim za pregled izvidov in vaše mnenje, s kakšno terapijo naj nadaljuje oz. ali naj se odloči za operacijo ali ne.

Izvid MR L/S hrbtenice:
Prikažemo segment od ThXII do S2. Na vseh segmentih je signal iz diska znižan, diski so tudi nekoliko stanjšani in na vseh segmentih bolj ali manj protrudirani. Izrazita centralna protruzija degeneriranega diska na segmentu L2-L3, ki zožuje spinalni kanal, ob tem ga dodatno zožujejo še degenerativne spremembe na fasetnih sklepih – spondilartroza. Na segmentu L3-L4 je disk le cirkumferenčno izbočen, na segmentu L4-L5 pa je cirkumferenčna izbočenost diska še bolj izrazita. Na segmentu L3-L4 in L4-L5 je spinalni kanal nekoliko zožen. Na segmentu L5-S1 je disk cirkumferenčno izbočen, spinalni kanal ohranjen. Na vseh segmentih lumbalne hrbtenice je videti znake spondilartroze, degenerativni osteofiti iz fasetnih sklepov pa zožujejo spinalni kanal najbolj izrazito v segmentu L4-L5 bilateralno. Signal iz vretenc je normalen.

Izvid nevrologa:
RTG celotne hrbtenice: Vidne so izrazite spondilotične in spondiloartrotične spremembe celotne hrbtenice s kostnimi premostitvami cervikalno, praktično preko vseh vretenc, torakalno in lumbalno pa preko večine. Sama vretenca pa so osteoporotično spremenjena in izgledajo v sredini nekoliko nižja kot lateralno. MRI ledvene hrbtenice pokaže stenozantne spremembe predvsem v višinah L2-L3 in L4-L5, centralno protruzijo diska L2-L3 in nekoliko manj izrazito L4-L5. V tem spodnjem nivoju sta zožena tudi foramna.
EMG: kombinacija utesnitve v zapestnih kanalih obojestransko, vendar bolj desno. Znaki radikulopatije C8 levo, na spodnjih okončinah pa radikularno lezija L5 obojestransko in blažja L4 levo.
Klinično je gospod samostojno pokreten, ne šepa bistveno. V področju možganskih živcev ni izpadov. Vratne in ramenske mišice so šibke. Na zgornjih okončinah ni jasnih motoričnih izpadov. Senzibilitetne motnje navaja bolj levo kot desno in predvsem po dermatomu C8 levo ter v področju inervacije obeh n. medianusov. Lumbalna hrbtenica je slabše gibljiva (tudi vratna). Na spodnjih okončinah ni parez. Lahko stoji tako na prstih kot na petah in vstane iz počepa z rahlo oporo. Lasegue je levo pozitiven pri 60o, desno pri 80o. Patelarna refleksa sta izzivna, desni Ahilov ugasel. Babinski obojestransko negativen. Senzibilitetne motnje navaja nejasno po dermatomih L4 in L5, levo bolj kot desno.
Priporoča intenzivno fizioterapijo za dva tedna, izogiba naj se vseh preobremenitev tako vratne kot ledvene hrbtenice. Uživa naj B Complex, analgetikov pa čim manj.

Izvid ortopeda:
Gospod prihaja zaradi bolečin v križu, ki trajajo od aprila leta 2008. Bolečine so se pričele spontano. So vsakodnevne in izrazitejše po fizični aktivnosti in so ostre, brez poragacije v spodnje okončine.
Opravil je MR LS hrbtenice: centralna herniacija L2-L3, nekoliko bolj levostransko ter stenozo na nivoju L4-L5. Gre za absolutno stenozo lateralnih recesusov. Zmerna stenoza lateralnih recesusov tudi na L3-L4. Foraminalan stenoza L4-L5 obojestranko, izraziteje levo.
Status: Hoja in stoja počasna z regidno LS hrbtenico. Schober 10/10 cm. Palpatorna občutljivost nad trnom L3.
Mnenje: problem v nivoju L2-L3, tako da predlagam zaenkrat minimalni poseg-evakuacijo HD na L2-L3 pristop z leve strani.

Bolečine so vse hujše, stanje fizično in psihično vse slabše. Večino dneva preleži na tršem ležišču. Po akupunkturi je celo nekaj dni zdržal brez inekcij in protibolečinskih tablet, pa so se bolečine po 7 terapiji spet pojavile. Bolečine blaži tudi z vročimi obkladki iz soli (segrete v mikrovalovki).
Prosim za mnenje ali naj poskusi še kakšno metodo, naj gre na operacijo ali nadaljuje z akupunkturo.
Hvala in lep pozdrav,
Darja

Pozdravljeni!
Lansko leto meseca decembra sem bila sprejeta v bolnišnico zaradi bolečin v križu.Napisali so mi diagnozo Lumboischialgia sin.potem sem čez dva tedna šla na MRI hrbtenice.v izvidu mi piše:Lumbalna hrbtenica ima ohranjeno lordozo.Nepravilne krovne plošč priležne diskusu Th11-12.Signal iz skeleta ne kaže patoloških sprememb intenzitete.

Torkalni diskus Th9-10 je znižan.Signal iz diskusa je T2 hipointenzivno spremenjen,diskalna kontura je malo izobčena na celotnem obodu fokalno je videti manjše centralnega dela posteriorne konture,več paramidiano desno.
Torakalni diskus Th11-12 je znižan,je v vrhu zelo majhne kifotične angulacije.Signal iz diskusa je T2hipointenzivno spremenjen,diskalna kontura je malo izobčena na celotnem obodu,fokalno je videti manjše izbočenje levo posterolateralno in foraminalno;pomembno ne zožuje recesa in foramna.
Diskusi od Th12-L1 do L3-4 imajo ohranjeno višino in konturo;signal je še primerne intenzitete.Lumbalni diskus L4-5imajo ohranjeno višino.Diskalna kontura je zelo malo izbočena na celotnem obodu,pomembno ne zožuje spinalnega kanala.Manjše degenerativne spremembe malih sklepov.Lumbalni diskus L5-S1 je znižan,signal iz diskusa je močno T2 hipointenzivno spremenjen.Videti je večje izbočenje posteriorne konture,ki močno zožuje spinalni kanal,duralna vreča je v višini diskusa pomaknjena posteriorno in je močno stisnjena;kavdalneje je videti duralna vreča komprimirana predvsem iz leve anterolateralne strani.
V duralni vreči ni videti patoloških formacij.Oblika prikazanega dela medule je primerna;kvaliteta signala iz medule je ohranjena.
Gre za protruzijo centralnega dela posteriorne konture Th9-10,in za levo posterolateralno/foraminalno protruzijo Th11-12;večja centralna diskus hernija L5-S1, ekstrudirana kavdalno v levi reces.

Naprošam vas za vaše mnenje kaj narediti v mojem primeru.Stara sem šele 30 let.Ali je res potrebna operacija in ali je katera od vretenc počena.Že v naprej se vam zahvaljujem in vas lepo pozdravljam!

V izvidu ni vidno, da bi bilo kakpšno vretence počeno.
Spremembe v prsnem delu hrbtenice nimajo povezave s težavami v levi nogi. Izvor teh težav je hernija L5-S1. Problem je možno odpraviti z manualno medicino, ne verjamem da bi bila operacija potrebna.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Lep pozdrav,
bila sem sprejeta v bolnišnico zaradi bolečn v ledvenem delu hrbtenice. Opravila sem razne preiskave in končni izvid na podlagi MRI je:
degeneriran diskus L4-L5, veliko diskus hernijo L5-S1 ter spremembe korpusov Th10 do Th11 v smislu Mb.Scheuermann v mladosti.
Trenutno konzervativno zdravljenje.
Prosila bi za vaš nasvet, kaj naj sedaj naredim in sevede če je možno to zadevo kako omiliti oz. odpraviti saj sem stara šele 28 let in res nebi šla že pod nož.

Za vaš odgovor se vam iskreno zahvaljujem in vas lepo pozdravljem.

Zaradi sprememb v prsnem delu imate verjetno nepravilno držo, kar je povzročilo spremembe v ledvenem delu, ki vam tudi povzročajo bolečine.
Težko vam rečem, koliko bi lahko pomagali z manualno terapijo, vsekakor pa bi vam ob pregledu lahko povedal najmanj, kako si pomagati, da bi problem omilili ali rešili.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Pozdravljeni!

Star sem 34 let,moje delo pa je poklicni voznik.
v mesecu februarju sem se probal pri drugem delu(dostava pijac)kar pa je precej fizicnega dela.
Po koncanem dnevu sem cutil rahlo bolecino v spodnjem delu hrbtenice,ki pa se je proti veceru stopnjevala.Nasledje jutro pa katastrofa,nisem se mogel niti vstati kaj sele obuti in oblecti.Ker sem ze veckrat imel bolecine v krizu
(mogoce enkarat letno,trajanje do dva tedna)
nisem obiskal zdravnika temvec sem se zdravil z naklofenom in mirovanjem.Bolecina mi se od tedaj ni popolnoma izginila,glede nato da zdaj redno izvajam vaje za hrbtenico 2x na dan..morem rect da je ze skoraj blo vredu,danes zjutraj preden sem se vstal pa sem samo kihnil in spet me je mocno zarezalo,tako da je vse spet kot prej….
Sedaj to vse skupaj ze traja vec kot sest tednov,tak da je ze zaskrbljajoce,ne vec kaj naj nardim,naj le obiscem zdravnika??
nekje na forumu sem tud zasledil da pri bolecinah v krizu ne smes samo mirovati ampak se cimprej zacet gibati,ker je pac hrbtenica zato narjena,lahko izvajam vaje za hrbtenico??

v naprej se zahvaljujem za vas odgovor
Bogdan

Vaš poklic in fizične obremenitve pri tem vam seveda stanje slabša. Gre za osteohondrozo v ledvenem delu hrbtenice, ki bi jo z manualno terapijo lahko zdravili.
Vaje seveda pomagajo, vendar vsaka vaja ni priporočljiva, predpisati vam jih mora zdravnik ali fizioterapevt.
Vsekakor lahko pridete na pregled, kjer bomo ugotovili natančen vzrok, ter videli ali bi bila potrebna terapija ali bi se dalo rešiti problem le z vajami.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Malo je verjetno, da je hernija nastala zaradi poškodbe, bolj verjetno je, da je že nastalo hernijo le inicirala. Hernija je nastala zaradi degenerativnih sprememb, katere je pospešilo vaše delo kovača. V kolikor ne boste pristopili k zdravljenju, gotovo ne boste mogli dolgo opravljati svojega dela, saj vibracije in obremenitve negativno vplivajo na razvoj hernije. Priporočam pregled pri zdravniku specialistu manualne medicine. S seboj prinesite slike.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Moje težave so se začele decembra 2007 z bolečinami v križu in izžarevanjem v desno nogo.DG: lumboischialgia dex exacerb (težave 6 mes…akutizac. pred tednom dni) cum rigid. lumbalis condrosis praec. L4-S1 (RTG 3.2008). Sledijo blokade bolečih točk L/S prehoda ter D zgor. rob SI sklepa ter D noga, kar se ponovi 2xted. do 5x, komb. z voltaren i. m. do 10x.Sledijo še FT:- DD križ, D noga- 10x
– TT križ- 10x
– indiv. t. vaje za hrbten. + dih. vaje 5x
– indiv. kolena, kolki- 5x
Pri kontroli se je ugotovilo, da se mi je po vsem tem se mi je stanje še poslabšalo in se bolečina še stopnjevala.Ponovno DG: lumboischialgia dex spastica L5-S1 recidiv., eadem.Preko patronažne službe parent.terap.: .:voltaren 10x i. m. in apaurin 10 mg prvih 5 dni.Stanje se še zmeraj poslabšuje, napotena na nevrologijo z napotno DG. lumboischialgia L IV DEX. Napotena domov z tabl.Lyrico in v primeru zastoja urina naj se oglasim ponovno na oddelku.Po ponovnem močnem poslabšanju, sem bila po dveh dneh sprejeta na oddelek za nevrološke bolezni.DG.:lumboischialgia dex., motnje mikcije in defekacije, hernia disci LV-S1. Po 5 dneh premeščena nanevrokirurgijo.DG.: okvare medvretenčne ploščice lumbalne in drugih delov hrbtenice z radikulopatijo.Začele so se pojavljati težave z blatom in tudi vodo. MR je pokazal diskus hernijo in stenozo L4-L5 in ekstruzijo diska L5-S1. Prvič so me operirali 26.6.08, odstranili diskus hernijo, vendar se mi je bolečina po operaciji vrnila. sfinkterji pa so se popravili. Zaradi bolečin so ponovili slikanje MR in ugotovili utesnitev nižje v kanalu, zato je bila ponovna operacija (revizija)4.7.08, ko so našli obsežne proste fragmente diska, predvsem centralno, v nivoju L5-S1 in jih tudi odstranili.
Po dveh mesecih po operaciji še vedno nisem čutila vode in blata,čutila sem zelo močan pritisk na zadnje črevo , medenico in nožnico, ter močne bolečine v križu.Bilo je rečeno, da je to na račun ginekoloških težav, zaradi katerih sem bila tudi 5.3.09 operirana (DG.:Cistokela III. stopnje Op.;Sprednja plastika-Perigee) vendar pa je stanje ostalo isto, čeprav je ginekološka opreracija 100% uspela.
Zato Vas lepo prosim za Vaše mnenje, KAKO, če SPLOH bi si lahko pomagala (telovadim redno, držim se vseh napotkov, ki so mi bili dani) še vedno sem v staležu, še vedno ne čutim zadnjice in desne noge po zunanji strani, gležnja in štirih prstov(čutim samo palec),imam občutek, kot pri zobozdravniku ko dobiš injekcijo,nič ne čutiš,občutek imaš da je vse zatečno 3x večje in ko se dotakneš,kot da ni tvoje telo.
ZA VSAK VAŠ ODGOVOR, NASVET, VAM BOM IZ VSEGA SRCA HVALEŽNA IN SE VAM V NAPREJ ZAHVALJUJEM.

Manualna terapija v vašem primeru ne bi bila prava rešitev, prej bi predlagal fizioterapijo (magnetna terapija, laser), morda rahla masaža na prizadetem območju od medenice do noge, morda akupunktura saj gre pri vas za počasno obnavljanje živca L5. Obnavljanje ger počasi, od 12 do 18 mesecev in v tem času bodo mravkljinčasti občutki minili in tudi čutnost bo vse boljša.
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close