Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Kasko za 6 let starega Picassota

Default avatar

Alo

Ali daste kasko za 6 let star avto. Pravijo da se ne splača več, pa ne vem za kaj. Je pa tudi kar drago.(naračunala sem caa 700€ z tehničnim in cestnino.Brez kaska pa 400€)
Default avatar

Ally*

Jaz 6 let starega avta ne bi kasko zavarovala. Delni kasko (stekla, divjad) ja, polni pa ne.
Default avatar

zavarovalnaagentka

se ne izplača !
Default avatar

*registrirana

zavarovalnaagentka je napisal/a:
se ne izplača !
Zakaj ne?

Jaz nisem ravno neki ekspert, sem pa studirala, da ker sem veliko na cesti, se mi splaca kasko tudi za starejsi avto. Midva imava oba kasko. A to ne drzi?

Ker si ocitno iz foha, imam dve vprasanji:

- iz cesa je krita toca, neurje ali karkoli, kar ti pade na avto?
- ce sem povzrocitelj prometne nesrece, iz polnega kaska pokrijem skodo - koliko je krita totalka oz koliksna je razlika med trzno ceno in izplacano odskodnino (priblizno)
Ni pomembno biti popoln, pomembno je biti popolnoma to kar si.
Default avatar

Alo

Res se težko odločim. Malo finnčne krize pa se začne šparati na vseh področjih.
Default avatar

ju3

Alo je napisal/a:
Ali daste kasko za 6 let star avto. Pravijo da se ne splača več, pa ne vem za kaj. Je pa tudi kar drago.(naračunala sem caa 700€ z tehničnim in cestnino.Brez kaska pa 400€)
če gledaš iz vidika starosi avta in stroškov za kasko, upam da si upoštevala pri svojem izračunu bonus. iz vidka da pa če ti odtujijo avto pa se splača, saj je le pri polnem kasku mogoča tudi ta klavzula.
Default avatar

kolegica

odvisno od zavarovalnice, vsekakor pa je za 6 let star avto toliko odbitne franšize da se to ne izplača več. Povprašaj zavarovalnega agenta koliko ti da za totalko tako starega vozila! Za vse ostale nezgode pa imaš itak še ostala zavarovanja (AO, AOplus, parkirišće, steklo...)
Default avatar

Timotej

Alo je napisal/a:
Verjetno pri 700 eur nisi upoštevala samo polni kasko ampak tudi morda krajo ali parkirišče.Dvomim, da te samo polni kasko stane 300 eur, zagotovo imaš tudi kakšen bonus.Kakorkoli...predvidevam pa, da boš za totalko dobila več kot 300 eur.Je pač riziko pri vseh zavarovanjih, plačaš - za vsak slučaj.
Default avatar

metulka

Jaz imam še starejši avto in dodatno zavarovana stekla ter parking. Z vsemi popusti in bonusom me takšno zavarovanje pri agentu pride toliko, kot bi me na okencu na tehničnih pregledih samo obvezno plus AO plus. Stekla sem enkrat že izkoristila, ni odbitne franšize, tako da ti je edini strošek se zapeljat na zavarovalnico in potem na servis. Parking pa čakam, da se še kaj nabere, ker za dve praski ne bom cel teden brez avta.
Default avatar

ju3

jaz bi vsekakor dala brez odbitne franšize. ker če se kaj zgodi pol jo je treba plačat glede na strošek popravila avtomobila.
Default avatar

EQ

Imam polni kasko za 10 let starega punta. Pa ga vsako leto vnovčim (2x toča, odbito ogledalo, ukradene tablice, parkirišče, črta na vratih in odbijaču - ampak tukaj izgubiš tri razrede, vendar če si že dolgo na 50% se ti to sploh ne pozna) in še nikoli nisem plačala odbitne franžize.
Jaz bi na tvojem mestu plačala kasko.
Default avatar

Alo

Pa še bonus izgubiš po treh letih menda...
Timotej:Osnovni kasko + AO+ + splošni kasko + delni (kraja in parkirišče) pride z obemi 50% bonusi 563€. Pa tule še ni tehničnega pregleda pa za ceste...
Default avatar

Timotej neprij.

Alo je napisal/a:
Pa še bonus izgubiš po treh letih menda...
Timotej:Osnovni kasko + AO+ + splošni kasko + delni (kraja in parkirišče) pride z obemi 50% bonusi 563€. Pa tule še ni tehničnega pregleda pa za ceste...
Mislm, pa kok ste eni čudni.Imela bi max. zavarovan avto, pa se ti zdi predrago?Ja kaj naj ti potem tukaj svetujemo?Jaz imam avto vedno zavarovan samo za osnovni kasko+kraja.Parkirišče, stekla pa seveda dodatno nanese.Bonus za kasko pa izgubiš po dveh letih.No, verjetno je odvisno od zavarovalnice.Teh. pregled in in cestnino moraš plačati tudi, če nimaš kasko zavarovanja.Tako, da to ne mešaj zraven.