Najdi forum

prehrana med dojenjem

Živjo, prosim za vaše izkušnje glede prehrane med dojenjem. Sin je star dobrih 7 tednov in pri 2 tednih so se začeli krči. Seveda nisem jedla sadja in zelenjave, ker je že mene malo napenjalo(razen malo korena in kolerabe), kupovala sem si sveže mleko in ga malo pogrela(2dcl na dan), pojedla pa sem veliko mesa, krompirja, riža in kruha. Stanje se je dokaj umirilo in se je dalo zdržat. Pri 6 tednih sem mu začela uvajati AD3 kapljice, ki pa so povzročile samo zmedo. Cele dneve mi je jokal in se krčil, da sploh nisem vedela, ali je hrana, ali so kapljice(prišla sem do treh kapljic na dan). Sedaj mu jih dva dni nisem dala in jedla polento in riž, pa je spet dobro. Sedaj mu ne bom dajala kapljic, ampak bom uvajala pestrejšo hrano, da vidim, ali bila vzrok prehrana. 30.5 imava kontrolo in se bom s pediatrinjo zmenila glede kapljic. S katero hrano naj “spet” začnem. Prej sem oboževala sadje in zelenjavo, mlečne izdelke in na sploh zdravo hrano, sedaj pa se tega ne upam jesti. Katero sadje in zelenjava vam in otroku ne povzroča težav. Ali naj počakam do tretjega meseca? Hvala za odgovore

Jaz se izogibam samo mleku, ki baje naredi največ škode. Ne pa mlečnim izdelkom.

Zdravo!
V lekarni na Dobravi pri Ljubljani izdelujejo sami prav posebne kapljice proti vetrovom za tako majhne dojenčke. V drugih lekarnah jih nimajo.
Pri nas smo jih včeraj zvečer prvič poizkusili in smo celo noč spali (razen, ko smo se vmes dojili).
Mogoče bi tudi vam koristilo?

nova
Uredništvo priporoča

Tudi jaz svojima dvema nisem dajala kapljic, ker ju je po njih kar metalo. Glede da imaš spomladanskega dojenčka pa sploh ni panike, boste sigurno veliko zunaj in bo tako dobil dosti svetlobe. Tudi moja dva sta oba spomladanska in sej jima začela dajati kapljice septembra, potem pa je bilo ok.

LP

Iz lastnih izkušenj ti povem, da ga zvija od kaplic AD3!!! Pa ne samo iz mojih izkusenj, enako je bilo pri hcerki od sestricne in pri sinu od mozeve sestre. Tudi nasega malcka je po nmjih zvijalo. Ko pa smo z njimi prenehali je bilo takoj boljse. To sem omenila tudi pediatrinji in nama je dala Plivit D3, po katerih ga nic ne zvija. Probaj tudi ti. Pri prehrani pa pazi, da se ne najes take hrane, ki ze tebe napenja, pa cebuli se izogibaj, ni pa treba prevec omejit sadja in zelenjave, tudi sveze ne, saj to pogosto povzroci zaprtje, takopri tebi kot pri otroku.

Srecno.
Tejko

Pozdravljena!

Moje izkušnje so čisto drugačne. Jaz sem moji dajala AD3 zjutraj in to tako, da sem ji dala najprej kapljice in nato sem jo podojila. Ker je bilo to šele drugo dojenje (okoli 8h zjutraj) je seveda zaspala in krčev skoraj, da ni čutila. Če pa je že imela krče jih je imela vsega skupaj 1 uro na dan pa še to bolj dopoldan. Upam, da ti bo kaj pomagalo.

LP Plemenita

Poskusi namesto AD3 kapljic dajati kapljice Oleovit D3 , ki jih prodajajo v Avstriji. Te ne povzrocajo krcev.Ce pa je kriva prehrana, pa je mogoce kriv tudi svezi kruh, saj je iz kvasenega testa.
Tudi mi se ze v drugo ukvarjamo s prehrano v prvih tednih zivljenja in verjemi mi, da je lazje, kot je bilo pri prvem sinku, saj zdaj vem, da bo kmalu minilo in bomo pozabili. Prvic se mi je zdelo, kot da joka ne bo nikoli konec 🙁
Veliko uspeha in cimmanj joka,
Krtek

New Report

Close