Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Zdravstvo pri nas? Rak na pljučih

Rak na pljučih

Ima katera kakršnokoli izkušnjo s to vrsto raka? Kar berem po internetu mi povzroča samo dodatne skrbi saj so povsod neke statistike o zelo nizkem procentu uspešnosti. Ne maram statistik 🙁

Zgodnje odkritje raka je ključnega pomena, vendar kaj pomeni zgodnje odkritje raka pri teh vrstah, ki se zelo hitro širijo. Mesec, dva, teden?

V družini smo sicer večkrat se že spopadli s to boleznijo, vendar je šlo vedno za dobre prognoze in vrste, ki se širijo počasi. Je bilo hudo amapak optimizma ni nikoli zmanjkalo.
Tokrat pa 🙁

No, če katera ve kaj več bi bila vesela, če mi kaj napiše. Lahko tudi na elektronsko pošto v kolikor ne želi pisat na forum
[email protected]

hvala

Konkretnih izkušenj nimam, ti pa želim, da bi se vam izteklo kar najboljše. Držim pesti!

Statistika glede raka na pljučih je res zelo črna – mislim, da ima ta rak najmanjši % preživelih.

Je pa tako, da v 95% za njim zbolijo kadilci. Tako da le 5% je tistih nesrečnežev, ki res po smoli nasrkajo.

Torej, če te zelo skrbi, prenehaj kaditi, in možnosti za tega raka se ti bodo drastično zmanjšale.

Če pa nočeš nehati kaditi (namenoma pišem nočeš in ne ne moreš – ker sem tudi jaz bivša kadilka in vem, da se da nehati, če kadilec to res hoče), potem pa si naredi uslugo in nehaj razmišljati o pljučnem raku in se pač prepusti usodi.

Ker razen ne-kajenja glede preventive ne moreš storiti čisto nič.

nova
Uredništvo priporoča

Aja, sem površno prečitala, ne gre za tvoj strah, ampak za nekoga, ki je dejansko zbolel?

V tem primeru pa najbolje, da pozabiš na vso statistiko. Ker v takem primeru le-ta nima nobenega smisla, ker zate šteje samo konkretna oseba.

Stojte ji ob strani in upajte na najboljše. Ker ozdravitve so.

jaz osebno imam hudo izkušnjo,ampak je vse odvisno od vrste raka in stadija v katerem je bolezen,imam izkušnjo da zdravniki kar ven povejo kako daleč je bolezen in kako bo potekalo zdravljenje..

poznam dva, ki sta zbolela in popolnoma ozdravela po zaslugi res hitrega diagnosticiranja. Pri prvem je bilo to pred kakšnimi petnajstimi leti, pri drugem pred tremi.

Sem imela dobrega znanca s tem. Nekadilec.

Samo malo je kašljal, nič bolelo, pa se je po par tednih le odpravil k zdravniku. Pregled, pa še naprej, pa še naprej …
Prvi obisk pri zdravniku je bil okrog prvomajskih praznikov, mesec nazaj smo ga pokopali:(

Žal..

pri našem stricu se je dobro izšlo. Res je, da se ta rak hitro širi in menda so strica operirali zadnji hip (sicer bi se v dnevu ali dveh dobesedno zadušil). Je pa možakar zelo energičen in pozitivec v pravem pomenu besede. Res se je boril kot lev (ostal sicer brez enega pljučnega krila) in zmagal. Še sedaj pove, da so bili takrat vsi zdravniki ful črnogledi in jih je on prepričeval, da ni tako hudo, kot mislijo. Tako da pozitiven pogled in borbenost najbrž res veliko pripomoreta. Držim pesti da zmaga(te)!

devi kaj veš mogoče kaj o tem ”kako hitro” je rak odkrit?

Naj ne bi imel več kot dva meseca in ni metastaz. Je to hitro odkrit?
Naj bi bil eden tistih, ki se hitro širijo. Operirana bo v zelo kratkem, ne vedo pa še kaj in koliko bodo odstranili.

katka…nikoli kadila, nikoli nihče v družini kadil, v službi nikoli nihče kadil itd.
Je pa v takem postu tak tvoj nasvet čisto na nepravem mestu…pa brez zamere.
Ja itak ji stojim ob strani čeprav ne vem kdo je trenutno v slabšem stanju…ona ali mož:(
Je pa ravno prebolela raka (3 leta) in naj ne bi bila nikakor povezana. Se res vprašaš zakaj hudiča je treba eni osebi 2x skozi to.

Želim ti vse dobro! Predvsem pa, da bo dotična oseba ozdravela!

kaj pomeni hitro diagnosticiranje?

barca in devi žal mi je :(((

Držim pesti za vas, da se bo dobro izšlo!

Po mojih izkušnjah ti veliko več lahko povedo po operaciji. Ko odprejo, vidijo več oz. kaj se da naredit. Nekatere žal le zašijejo nazaj in poskušajo s kemoterapijo.

kaj pomeni hitro diagnosticiranje?[/quote]

obema so raka odkrili po naključju v čisto začetnem stadiju. enemu zaradi težav pri visokih nadmorskih višinah, drugemu zaradi rentgenskega slikanja roke.

ampak žal ne vem, kaj to pomeni časovno – mesec dni, preden bi se manifestiral kak bolj ključen simptom, teden dni…

držim pesti in upam, na najboljše.

ja če je pljučni rak in uni ta hiter ne vem kolko upanja je to …je pa res da če grejo operirati je mogoče kakšno upanje več,več let preživetja.Meni je stric umrl dve leti nazaj,še dans nismo pršli k sebi da je res ,v treh mesecih, ma je mel unga hitrega in so mu zdravniki na golniku ven povedali da ma tri mesece življenja in res je blo tako,je pa imel težave vsaj pol leta prej ,osebni zdravnik je menil da gre za alergijo(kašljanje,bolečine v hrbtu,visok pritisk,itd)lahko bi ga tožli samo itak ne bi nam vrnilo človeka nazaj,poleg tega nisem še vidla zdravnika ki bi mu vzeli licenco razen ene dohtarce.
držim pesti da bo zdravljenje karseda uspešno Kitty.verjetno bodo operativo združili z kemoterapijo ali obsevanjem
svet je že tko onesnažen da poznam vedno več ljudi ki zboleva za to boleznijo,ki je velikokrat neozdravljiva žal,so pa tudi svetle izjeme k sreči

Če je povzročitelj kajenje potem so obeti precej slabši če ne kar slabi. Je pa zgodnje odkrivanje in takojšna popolna abstinenca bistvena.
veliko sreče!

hvala za dobre želje…kar sem pa napisala pa verjetno nisi prebrala:(

devi iskrena hvala

Nam so zdravniki rekli, da rak na pljučih zna bit tudi zelo dolgo nesimptomatski, torej ne dela nobenih težav, tudi po več let, celo deset, se da živeti z njim, pa ni treba, da imaš kakšne večje težave, tako da ni res, da gredo vsi zelo hitro naprej. Odvisno, kakšna vrste je… Nenazadnje je tudi predsednik Drnovšek imel precej dolgo metastaze na pljučih.

In če še ni metastaziral, je kaj verjetno, da ji ga bodo uspešno odtranili, tako da vsekakor imejte upanje! Priporočam pa v branje tudi knjigo: Dano mi je še eno življenje, je v knjižnicah! Res da človeku upanje!

New Report

Close