Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek SMRAD od sosedov -pes

SMRAD od sosedov -pes

Joj zdej mi je pa res že načelo živce: s sosedi imamo skupno žičnato ograjo in oni imajo ogromnega psa, ob ograji pa zasajeno par mini grmičkov.
Kje je problem : nikoli, NIKOLI ne peljejo psa na sprehod in ta pes urinira po vseh stangicah ograje in grmičkih večkrat oz. markira področje, Kar pa je postalo neznosno SMRDEČE.
Ta ograja je blizu našega vrta in terase in zelo daleč od njihovega vhoda, tako da je smrad postal neznosen, tud sedet ne mormo več zuni.
Sem jih opozorila pa se samo nasmihajo
KAJ STORIT Ali celo KAM PRIJAVIT..
pa to je tako grozen smrad, da ni za zdržat…

inšpekcija,veterina

ja kera inšpekcija a nej rečem a veste od sosedov pa smrdi zrad psa, vetreina pa sploh ne ve, pomoje

Smrdulja, ne pretiravaj. Naš sosed ima dva večja psa, ki ravno tako nista nikoli na sprehodu, pa nič ne smrdi, ne po lulanju ne po kakanju. Tudi ko gremo na sprehod, kjer se redno sprehaja na desetine psov, ni nobenega smradu po pasjem scanju, tako da ne piši kozlarij.
Pojdi raje kaj delat, ne pa samo sedet in hudobije zganjat.

Ti lahko jaz dam kontakt, samo povej iz katere občine si. Ampak se boš osramotila :)))

Naši sosedje so imeli podoben primer. Smrdelo je cca 10 m daleč od pesjaka. Po mojem to tudi sanitarno ni čisto po reglcih. Mi smo prijavili policiji, ker je bil pes tudi zanemarjan, prišel je policaj, sestavil zapisnik in to je bilo to. Psa so čez nekaj časa na srečo oddali.

Ej to pa ti močno pretiravaš.Saj pa vsakega toliko časa dež izpere,pa četudi ne,lulanje na prostem ne razvije tako močnega vonja,da bi bilo tako moteče.Mrziš žival,zato tako govoriš.Naši sosedi z obeh strani imajo eni bernardinca,eni ovčarja,pa nič ne smrdi.Ej s tabo je nekaj narobe.

Videla sem že psa ki je imel okrog sebe veliko dreka pa tudi lulaj je ta, pa ni smrdelo. Morda se spet oracena norčuje. če pa ne, pa nekdo drug. tega ne verjamem.

ti kakšna hudobija pa je to da me moti skoncentrirana scalina na ograji 2 m stran od moje terase…
SMRDI pa OGABNO še posebi če posije sonce.
Če pa sedim na terasi in pijem kafe te pa nič ne briga – ne vem no kdo zganja hudobije s takim pisanjem…

pa če se vam zdi čudno da smrdi, potem pejte enkrat v zavetišče psov , kjer so psi v kletkah cel dan in tudi lulajo po kletkah in boste sopznali ta vonj, pol pa pejte domu in si predstavljate da ga imate na domačem vrtu

ampak je očitno res, da kle niso več ljudje sposobni normalnega odgovora ampak samo še zmerjanje!!!!

pomoje tolče foušija k lahko sedim na domači terasi ;_)))))

Kozlarije pišeš ti. Verjamem/vem, da lahko to smrdi kar konkretno.
Zate, ki sprašuješ, pa upam, da se uspete zmenit. Drugače pa tam postavi ekstra visoko ograjo – direktno na mejo. Morda bodo potem razumeli.

Kako pa kaj tvoje gradbeno dovoljenje, da imaš teraso 2 metra proč od meje??

odlično , veljavno že 30 let in vpisano v ZK… prit pogledat boš še ugotovila kako to smrdi

Hja, če so ljudje (ne psi) nekulturni, pomoči ponavadi ni.
In se je treba znajti po svoje.
Psi ponavadi res markirajo na enih in istih mestih, in ta
mesta najdejo seveda z nosom.
Mogoče bi bila rešitev, da vsaj ograjo blizu terase in hiše
močno našpricate z vonji, ki so psom odvratni. Dobijo se spreji
(recimo za odganjanje psov ko se psice gonijo), nekateri psi zelo
sovražijo že navadne deodorante in lake za lase…poper tudi, skratka
nekaj, kar bo sosedovemu psu zelo zelo smrdelo.
Potem je še fizično odganjanje od ograje (recimo s pištolico na vodo
ali varianto na to)
In če bodo sosedje kaj protestirali se jim zelo lepo nasmehnite..>:-)

Kadar se je sosedov pes spozabil in lulal ob vrata naše garaže, smo garažna vrata pošpricali s čim umetnim – osvežilcem ali wd 40 :))

Kuža se ponavadi vrača na kraj lulanja – ker je to označil kot svoj teritorij. Preden pa se ponovno polula, to mesto povoha. In umetni vonj ga odbije, zato se na tem mestu ne polula več.

Če ti to kaj pomaga…

Tudi jaz ne verjamem, da bi zaradi pasjega urina na prostem tako zelo smrdelo, da bi se čutilo. In to od enega psa. Pa saj ne ščije vsakih pet minut, no.:))) Vonj v pasjih zavetiščih, kjer nepravilno in preredko čistijo pesjake, pa je čisto nekaj drugega. Če resnično tako zelo smrdi, je najbrž pesjak zraven in verjetno smrdi iz pesjaka zaradi umazanije, pomešanje z vsemi ostalimi vonjavami. Ali pa je pes bolan (jetra, ledvice) in mu urin izrazito zaudarja, ker od zdravega psa, ki se polula na dvorišču, ne boš zasledila vonja, razen če greš direkt tja in povohaš grm. Imamo tudi pri nas sosede s spuščenim psom na dvorišču, pa ni čisto nobenega vonja ne poleti ne pozimi.

Sploh pa bo jutri ohladitev z dežjem, tako da na terasi najbrž ne boš več sedela.:)

Inšpekcija mora seveda delovati zakonito in lahko ukrepa le ob kršitvi zakonov, uredb, pravilnikov. Napiši torej, kateri zakon je kršen, če si jo napotila tja.

Hja, če bi ti bila zaprta v kletki, kjer bi opravljala svojo potrebo, bi nedvomno res zelo smrdelo. Pa saj si že tako smrdulja :-). Ti pa pišeš o psu, ki je na svobodi in lula ZUNAJ. Kot je že napisala Frca, bi pasje lulanje zavohala edino tako, če bi povohala grm, kjer se je pes malo prej uscal, po domače povedano. Sicer pa to ni možno. Še mačjega scanja zunaj ne zavohaš, ki res obupno smrdi, kaj boš pasjega. Mislim, kaj vse si nekatere ne izmislite, ne moreš verjet hahaha.
Jaz lahko na svoji terasi celo ležim :-)))))

Mi smo tudi imeli tak problem. ne se norčevat in govorit, da to ni možno.
Med parcelama žičnata ograja, z naše strani še grmovje, z njihove pa direktno pesjak. V njem pes, ki zadnjih nekaj let ni šel NIKOLI ven iz pesjaka. Ko bi vedeli, kako lahko grmovje in ograja smrdita, kako pa šele tiste 4m2 zemlje v njegovem pesjaku, kamor je lulal in kakal. S tem, da so kakce vsak dan pobirali. Tam zraven smo včasih imeli vrtno uto, ki je sicer nismo več uporabljali, a tudi če bi jo hoteli, je nismo mogli. Smrad je bil tak, da mi je šlo na bruhanje, če sem samo v bližino prišla.
K sreči so potem psa dali usmrtit. Samo ne vem, zakaj niso tega storili že pred leti, ker pes itak ni imel nič od življenja.
Zakaj jih nisem prijavila? Mir s sosedi je (žal) vreden več…

Za panenoo. Življenje psa je vredno velikooooooooo več. To zame sploh niso ljudje, niti sosedje. Lahko pa bi jih tudi aninomno prijavila. Saj ne morem verjet, da ste to videli pa tako pustili.

Če bi jih prijavila, bi pa naletela na take kot si ti melindda, ki še nimajo pojma, da lahko zaradi psa, za katerega se nihče ne briga ali ne briga dovolj, precej nagravžno in nevzdržno smrdi. in bila obtožena, da dela iz muhe slona. Skratka same probleme bi si nakopala, rešitve pa verjetno nobene.

Inšektor in azil bi moral ukrepati. Če bi jim le bila javila. Pa poslikala. Smrad je tu še najmanj, tu se gre za življenje psa. Živali niso nič manj vredne in je treba njihovo zlorabo prijaviti in ukrepati, da se ta ne nadaljuje. Jaz bi na lastno pest vzela psa, če res ne bi nihče ukrepal, samo da se pes reši.

Pred našim blokom tudi kužki lulajo po gumah in po ograji, ker jih zjutraj ne peljejo na sprehod ampak jih samo z vhoda spustijo lulat..
Vzela sem poper in sem poštopala gume od avta in vogal od garaže.
Od takrat je mir. sedaj ko spet full pada bom to ponovila in to je to..
vzemi poper ga daj v vrečko in ga potrosi oz razpihaj po ograji.

New Report

Close